Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HD Radeon 6670 - Nie mogę podłączyć 2 monitorów

TheKamyk 13 Feb 2013 20:05 7128 32
    TheKamyk
    Level 9  
    Witam szukałem po forach na internecie przed dobre kilka dni lecz nigdzie nie znalazłem swojego problemu dlatego piszę tutaj. Tak więc posiadam kartę HD Radeon 6670 i pewnego dnia wpadłem na pomysł aby podłączyć sobie drugi monitor , aby na jednym oglądać mecz , a na drugim kończyć pracę . Niestety nie mam splittera vga> vga i vga , więc postanowiłem podłączyć jeden monitor przez VGA a drugi poprzez przejściówkę VGA>DVI kiedy to zrobiłem karta nie wykrywa monitora podłączonego przez właśnie tą przejściówkę . Mam drugą karte graf GeForce GT440 i na niej wszystko pięknie działa . Nie wiem w czym leży problem wymienie moje 2 monitory
    -Samsung SyncMaster 941mp
    -Samsung SyncMaster 710m
    Karta graficzna ma wejscia HDMI , DVI i VGA
    Sprawdziłem czy mogę ogólnie podłączyć 2 ekrany , wiec podlaczylem TV poprzez HDMI i monitor przez VGA i także działało .
    Tak więc wina karty graficznej??
    pawelciolek3
    Level 15  
    A sprawdzałeś w ustawieniach ekranu ? Jaki masz system i czy masz wgrane sterowniki od Karty Graficznej ?
    TheKamyk
    Level 9  
    Sterowniki mam najnowsze pobieralem od nowa dzisiaj System Win7 64 bit
    pawelciolek3
    Level 15  
    Sprawdź ustawienia ekranu.
    TheKamyk
    Level 9  
    W ustawieniach ekranu także nie wykrywa mi monitora ;/
    pawelciolek3
    Level 15  
    W ustawieniach można włączyć drugi monitor. Przykład z XP:
    HD Radeon 6670 - Nie mogę podłączyć 2 monitorów
    TheKamyk
    Level 9  
    Hmm z tego co widze to ten screen pokazuje ze mozna pozmieniac monitory jesli chodzi o pulpit , niestety mi 2 monitora wcale nie wykrywa jakbym wcale go nie podlaczyl ;(

Dodano po 4 [minuty]:

Refresh
    Sobek007
    Level 16  
    Po prostu monitory nie ogarniają sygnału dvi przez vga
    TheKamyk
    Level 9  
    Niestety jak napisalem wyżej jak podlacze 2 monitory pod karte Geforce GT440 wszystko dziala ;)
    Czytanie ze zrozumieniem sie klania ;)

Dodano po 5 [minuty]:

Refr

Dodano po 6 [minuty]:

Problem chyba tkwi w karcie graf bo kiedy chce podlaczyc ten sam monitor tylko poprzez przejsciowke VGA>Dvi takze go nie "widzi"
    pawelciolek3
    Level 15  
    A może przejściówka uszkodzona ? Dopytaj się do tego sklepu co idziesz.
    TheKamyk
    Level 9  
    Przejsciowka raczej uszkodzona nie jest bo bralem ostatnio nowa z pracy kolegi on tam sie popytal informatykow ktora bedzie dobra do mojej karty no i w koncu dziala na GeForce .
    pawelciolek3
    Level 15  
    No to najwidoczniej Karta Graficzna uszkodzona.
    TheKamyk
    Level 9  
    EAH6670-CT701A0130-00582-YV00C2-A01-0C2A00 375009 nie jestem pewien czy to o ten numer chodzi ale jeśli cos by bylo nie tak to podam inny
    DriverMSG
    Admin of Computers group
    Możliwe, że w tej karcie (podobnie jest w kartach nVidia) można podłączyć 2 monitory tylko w przypadku, gdy jeden z nich jest wpięty w gniazdo HDMI.
    Innymi słowy, nie podłączysz dwóch monitorów w gniazda DVI i VGA - jeden musi być w HDMI.
    Sprawdź.
    TheKamyk
    Level 9  
    Sprawdzałem taką możliwość podłączając komputer pod TV wejsciem Hdmi i monitor VGA i wszystko działa tylko zastanawia mnie fakt , dlaczego nie moge podłączyc nawet jednego monitora pod DVI ?
    TheKamyk
    Level 9  
    HDMI+VGA działa . Nie działa w żadnej konfiguracji monitor ktory jest podlaczany przez DVI .
    Kiedy nawet podlaczam jego samego takze go nie wykrywa .
    TheKamyk
    Level 9  
    Samsung SyncMaster 941mp podlaczam go przez przejsciowke ktora dostalem razem z karta graficzna
    TheKamyk
    Level 9  
    Nie wiem czy dokonca sie z tym zgodzic no bo czemu kiedy podlaczam ten sam monitor pod GeForce'a to dziala ?
    radomir15
    Level 11  
    Witam,

Mam identyczny problem, tyle że mam inny model karty graficznej. Czyli:

HDMI i D-Sub działają, a DVI nie. Mam monitor z wejściem D-Sub i podłączam go przez przejściówkę DVI -> D-Sub. I nie wykrywa mi tego monitora. Chcę sobie zrobić konfigurację D-Sub + DVI. W karcie jest wejście DVI-I Dual Link, czyli z tego wynika, że mogę podłączyć także monitory analogowe.

Karta graficzna to Asus EAH6670 Series.

Dodam że na innym komputerze gdzie mam jakiegoś GeForce'a ta sama konfiguracja (monitor podłączony do wyjścia DVI przez przejściówkę, drugi normalnie) działa. Na obydwu komputerach jest Win7 64-bit. Sterowniki wczoraj aktualizowanie.
    kitor
    Level 34  
    Przecież w temacie jest napisane, najwyraźniej te karty mają DVI-D, które nie przenosi analogowego sygnału jak zwykle spotykane DVI-I.

A jeszcze odnośnie oryginalnego autora tematu (i wyszukujących na przyszłość)
    Quote:
    Niestety nie mam splittera vga> vga i vga

I dobrze, bo to rozdziela sygnał (kopiuje TEN SAM obraz) na dwa monitory.
    radomir15
    Level 11  
    Jestem ABSOLUTNIE PEWIEN, że moja karta graficzna MA wyjście DVI-I.
    Tylko nie mam pojęcia, dlaczego monitor działający na ponad 4 lata starszej karcie GeForce nie działa na karcie, która jest dużo nowszym modelem.
    kitor
    Level 34  
    Jeśli ma DVI-I i to działa na innej karcie to i tu MUSI. Możesz spróbować jeszcze odpalić jakieś ubuntu z pendrive i zobaczyć tam (wadliwy sterownik), natomiast skoro więcej osób ma taki problem z 6670 to może ten typ tak ma (obecność fizycznego złącza nie musi znaczyć że dalej na elektronice jest sygnał podciągnięty) i trzeba z tym żyć.
    radomir15
    Level 11  
    Sprawdziłem specyfikację tej karty i oto co znalazłem:

Dostępne złącza:

-DisplayPort 1.2
    -HDMI
    -Dual-link DVI with HDCP
    -VGA

Ja mam wersję z HDMI + DVI + VGA.

I moje pytanie brzmi: Czy to "Dual-link DVI with HDCP" uciągnie analogowy sygnał?
    kitor
    Level 34  
    DualLink DVI oznacza tyle że ma dwa kanały cyfrowe. Nie ma to nic wspólnego z kwestią analogowego i niczego nie rozstrzyga.
    radomir15
    Level 11  
    A można to sprawdzić nie wydając pieniędzy i bez monitora z wejściem DVI?