Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uprawnienia do podłączania kuchni gazowych

13 Lut 2013 20:43 5196 6
  • Poziom 9  
    Witam, szukałem odpowiedzi na moje pytanie na elektrodzie ale również w internecie i niestety nie dotarłem do odpowiedzi.

Działam w transporcie, obsługuję również sklep rtv agd, głównie ciężkie agd. Gdybym posiadał uprawnienia na podłączanie kuchenek gazowych (zarówno na butle jak i gaz ziemny) miałbym dodatkowe źródło dochodu. W sklepie przekazywali by informację, że kierowca posiada uprawnienia i najprawdopodobniej część z tych ludzi skorzystało by z mojej usługi by nie utracić gwarancji i nie szukać kogoś poza sklepem. Generalnie podłączałem samodzielnie kuchnie gazowe na butle włącznie z wymianą dysz do własnego użytku na działce, w domu, w regulacji płomienia pomagał mi znajomy więc mniej więcej wiem jak to wygląda. Jakie uprawnienia potrzebne są bym mógł świadczyć taką usługę? Jak duże są to koszty jak to wygląda z gazem z butli a jak z ziemnym ? Czyli potrzebne mi wszystkie informacje krok po kroku niezbędne do wykonywania takiej usługi. Prowadzę działalność gospodarczą więc nie ma problemu z dopisaniem do pkd fakturami itp.

Pozdrawiam serdecznie
  • Poziom 9  
    Dotarłem do rodzajów uprawnień, wiem że istnieją takie szkolenia tylko problem polega na tym że nie wiem które konkretnie są potrzebne. Z tych które sa w linku G3 wystarczą? czy trzeba mieć też inne ? To jest właśnie konkretne pytanie bo mniej więcej wiem jak to wygląda. Po prostu chciałbym w jednym miejscu zgromadzić wszystkie konkretne czynności czyli jakie szkolenie przejść jakie uprawnienia zdobyć i co dalej by to robić. Wiem, że to wiedza, którą się nie dzieli. Ew. proszę o kontakt na priv.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    eltetrans napisał:
    G3 wystarczą?

Wystarczą, a skoro prowadzisz działalność, to nie ma żadnego problemu, aby po zdobyciu uprawnień, robić to o czym pisałeś.
  • Poziom 9  
    Jakie polecacie szkolenia w Koninie(nie znalazłem) lub w pobliżu przykładowo Poznań, Kalisz lub inne? Jeśli warto jechać dalej bo jesteście w stanie zarekomendować jakąś firmę to również proszę o propozycję.
    Oczywiście chodzi mi o G3
  • Poziom 23  
    No skoro poszukujesz szkoleń gazowych to i elektryczne by też pewnie ci się
    przydały bo są kuchnie gazowo-elektryczne. Przestrzegam kolegę przed pochopnym
    szkoleniem się dla pieczątki bez dobrej znajomości zagadnienia które kolega chce się
    podjąć wykonywać .W razie nieszczęścia pan prokurator trafi zapewne pod właściwy
    adres.
  • Poziom 9  
    Oczywiście nie zależy mia na papierku bez żadnego pokrycia, dlatego właśnie pisze tutaj pytam jak zdobyć taką wiedzę, gdzie szukać, jakie szkolenie polecacie tak bym wyniósł z niego jak najwięcej, gdzie szukać potrzebnych mi materiałów. Chcę przygotować się do egzaminu po bożemu gaz to nie żarty, chodź wiadomo że jak zawsze praktyka z teorią stoją obok siebie i jedno drugiego nie zastąpi.