Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Husqvarna 345 - iskry z łańcucha, wolne obroty

13 Lut 2013 22:27 2985 3
  • Poziom 7  
    Witam
    Mam husqvarnę 345. Gdy ostatnio ją używałem poszło trochę iskier, najpierw myślałem że trafiłem na piasek ale po paru minutach przy ciągłej pracy silnika zatrzymał się łańcuch Myślałem że przypadkowo jakiś kawałek drewna uderzył w blokadę bezpieczeństwa. Niestety gdy dodam gazu łańcuch chodzi bardzo po woli (tak jakby się ślizgał). Przy okazji iskrzy, i jest zupełnie luźny. Co się mogło stać? Próbuję odkręcić taką czerwoną pokrywę od strony łańcucha i zajrzeć do środka ale nie wiem jak się do tego zabrać. Pomóżcie proszę.
  • Poziom 22  
    Zużyte łożysko w prowadnicy, zużyty napęd łańcucha.Łańcuch musi być odpowiednio naciągnięty. odkręcasz 2 śruby kluczem i pokrywa zdjęta. Po jej założeniu śrubokręt i naciągasz łańcuch po czym dokręcasz śruby.
  • Poziom 7  
    Dzięki za podpowiedz.
    Prowadnica rzeczywiście nie wygląda najlepiej. Udało mi się zdjąć tą czerwoną pokrywę. Pod spodem znalazłem napęd łańcucha i hamulec (sprzęgło?) bezpieczeństwa. Chyba do wymiany mam mechanizm zatrzymujący łańcuch. Jest tam taka sprężyna osadzona na plastikowym trzpieniu. Otóż ten plastik zupełnie się rozsypał, a sama sprężyna jest wykrzywiona i mocno starta z jednej strony. Nie wygląda to dobrze i chyba nie uda mi się złożyć wszystkiego do kupy. Druga sprawa to napęd łańcucha. Na wale jest takie kółeczko z wyżłobionymi rowkami. w które wchodzi łańcuch otóż gdy sięgnę tam śrubokrętem to te kółeczko buja się na boki jakieś dwa trzy milimetry w każdą stronę. Mam wrażenie że tak nie powinno być bo pewnie ten rozklekotany element powoduje, że łańcuch skacze na boki trąc o metalowe części, może stąd te iskry? Piła jest z 1998 więc pewnie ma prawo się sypać. Jest sens ją remontować? Czy przejść na piłę ręczną i siekierkę : ).
  • Użytkownik usunął konto