Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BH-505 & MBD-01 - Połączenie słuchawek Bluetooth do komputera

13 Lut 2013 22:54 37254 5
  • Poziom 2  
    Witam. Potrzebuje informacji na temat podłączenia słuchawek bezprzewodowych bluetooth do komputera (stacjonarka).

Zakupilem ostatnio słuchawki nokii bh-505 (bezprzewodowe bluetooth), odpowiadają one moim wymaganią i chodzą bezproblemowo z telefonem, chciałem je wykorzystać również do komputera.

Kuplem adapter bluetooth Manta Micro Dongle MBD-01 ktore według sprzedawcy był przystosowany do przetwarzanie dźwięku bo posiadał A2DP.

Po podłączeniu do komputera nie wymaga żadnego oprogramowania, przesyłanie plików działa ok, słuchawki też sie z nim łączą niestety oprócz połączenia głucha cisza, przeglądając google napotkałem się z komentarzem do bluetooth ze nie jest on przystosowany do łączenia komputera z słuchawkami pomimo że producent zapewnia ze obsługuje A2DP.

Tutaj czas na prośbe do kogoś obeznanego w tym temacie, czy za pomocą tego adaptera bedę mógł się cieszyć bezprzewodowym połączeniem słuchawek i kompa, czy poprostu zakupiony przeze mnie bluetooth jest złe, a może coś jeszcze trzeba ustawić/zmienić, ewentualnie czy jest wymagane dodatkowe oprogramowanie

ewentualnie jesli adapter jest nieodpowiedni to może ktoś doradzi mi inny który umożliwi mi podłączenie słuchawek do kompa.

System Win XP home

Z góry dzięki. Pozdrawiam Artur.
  • Poziom 10  
    Sprawdzałeś ustawienia sterownika karty dźwiękowej? Możliwe że tam cos jest nie tak..
  • Poziom 2  
    Poszukałem w necie próbowałem kilka programowa zastępczych i ogólnie lipa. Zakupiłem więc BS 10 na którym wszystko śmiga bezproblemowo teraz mogę cieszyć się pełną funkcjonalnością moich słuchawek i bluetooth'a koszt programu to 87 zł więc nie ma tragedii. pozdrawiam.
  • Poziom 1  
    Z racji tego że przypadkowo trafiłem na ten temat, a troche się z tym bawiłem, na różnych komputerach to napiszę jak podłączyć słuchawki bluetooth do komputera.

Otóż słuchawki Nokia BH-505 na 100% mają profil A2DP(służący do słuchania muzyki poprzez bt, nie mylić z profilem (nie pamiętam nazwy) służącym do rozmawiania z kimś przez telefon, oba profile służą do przesyłania dźwięku, ale tylko profil A2DP pozwala na słuchanie muzyki).

Napisze ten poradnik pod Windows 7/8 bo na nich z tym się bawiłem, z Vistą raczej jest to samo, ale nie miałem okazji się bawić, a na XP pewnie też podobnie, ale mogą być problemy ze sterownikami.

Do słuchania muzyki z komputera na słuchawkach bluetooth, potrzebujemy:
    -Słuchawki Bluetooth z profilem A2DP, WAŻNE -> sprawdzić uważnie na opakowaniu lub na oficjalnych stronach producentów słuchawek, nie wierzyć sprzedawcą(om) w sklepach, ponieważ oni często nie wiedzą że w ogóle jest coś takiego jak profil A2DP.
    -Kartę Bluetooth (lub adapter) w komputerze, może być też na USB, ale też musi mieć obsługiwać profil BT A2DP, też proszę to sprawdzić! W laptopach często są wbudowane karty Bluetooth, ale nie zawsze mają profil A2DP!

Jak podłączyć słuchawki BT do komputera?

1) Jeżeli robimy to przez adapter, to najpierw instalujemy sterowniki do adaptera, najlepiej z Windows Update, albo z oficjalnej strony producenta. (A najlepiej z tego i z tego, ale najpierw polecam z strony producenta, a potem z Windows Update) Na płytkach dołączonych są na ogół nie aktualne.

2) Po instalacji upewniamy się że mamy najnowsze sterowniki do wszystkiego, w tym celu wchodzimy Panel Sterowania->Menadżer urządzeń
    I jak na zamieszczony przeze mnie screenshocie: Prawy przycisk myszy i klikamy "Aktualizuj oprogramowanie sterownika..." (online)/lub "Właściwosci->Sterownik>Aktualizuj sterownik...". Zrobić to należy ze wszystkimi urządzeniami na których pisze cokolwiek związanego z "Bluetooth" lub dźwiękiem.

3) Dodajemy urządzenie Bluetooth, Panel Sterowania->Urządzenia i drukarki->Dodaj urządzenie.
    Jeżeli nie wyświetla nam naszych słuchawek, należy spróbować zresetować komputer, włączyć i wyłączyć słuchawki, wprowadzić je w tryb parowania. (Jeżeli nie wiesz o co chodzi, czytaj instrukcja słuchawek)

4) Powtarzamy punkt 2 ale tylko z nowymi urządzeniami które się pojawiły w Menadżerze urządzeń.

5) Jakby coś było nie tak, można resetnąć komputer.

5) Po dodaniu urządzenia odnajdujemy je w "Urządzenia i drukarki" i upewniamy się że mamy zaznaczone wszystkie opcje jak na screenshocie(może być ich więcej) w tym celu "Właściwości->Usługi".

6) Łączymy się z urządzeniem, najlepiej na słuchawkach kliknąć przycik "play" lub "zieloną słuchawke", a także w "Urządzenia i drukarki", odnajdujemy nasze urządzenie i kilkamy na nie Prawy przycisk myszy->Sterowanie

7) Zaznaczamy opcje jak na screenshocie i kilkamy "Połącz".
    *Nie musi pisać w tym panelu że słuchawki są połączone żeby działały(np. ja mam tak jak na tym screenshocie a mi działają elegancko, a pisze że są rozłączone).

-powinno już działać

8) Można także wejść w "Panel Sterowania->Dźwięk" i tam się pobawić.

No i powinno śmigać :)

Najlepiej sprawdzajcie sobie to na Windows Media Player(włączajcie i wyłączajcie odtwarzacz często, aby sprawdzić czy już są podłączone.

Osobiście sprawdzałem:
    Słuchawki:
    -Nokia BH-505
    -Motorola S9 (już nie są w produkcji od dawna)
    Na systemach:
    -Windows 7
    -Windows 8

W razie problemów raczej nie odpowiem, bo nie jestem stałym użytkownikem elektrody i raczej tu nie zaglądam.

*Mam głęboko w dupie czy wam się poradnik podoba czy nie, starałem się.

Poradnik by me(Gilberto/Sawyerek)
  • Poziom 14  
    Witam,

Ponieważ stosunkowo niedawno również zakupiłem słuchawki Nokia BH-505, w celem współpracy z PC, przetestowałem różne wersje dotępnego softu do bluetooth na WinXP oraz Win7 (Microsoft stack, Widcomm stack, BlueSoleil stack, Toshiba stack) i postanowiłem spisać własne doświadczenia. Mam nadzieję, że tutorial pozwoli zapoznać się z bluetooth na PC nie tylko w kontekście słuchawek BH-505.

Załączam tutorial (69 stron).
    Załączniki:
  • Poziom 1  
    Podobny problem miałem ze słuchawkami Bose Quiet Comfort. Z moim laptopem łączył się bez kłopotu, ale fonii nie było.
    Rozwiązania normalnego nie znalazłem, ale udało mi się uzyskać dźwięk na słuchawkach gdy kilka razy, po sparowaniu, połączyłem<->rozłączyłem urządzenia od siebie.
    Za każdym razem trzeba powtarzać procedurę.
    Być może takie rozwiązanie pomoże.