Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cisco epc3925 - Sygnał wifi na laptopie i telefonie

Adams87 13 Lut 2013 23:38 10560 8
  • #1 13 Lut 2013 23:38
    Adams87
    Poziom 7  

Od ponad miesiąca jestem użytkownikiem internetu UPC 30mb/s. Dostałem modemo-router Cisco EPC3925 (bez wystających anten).
    Moje mieszkanie ma 52m2. Ogólnie z wifi czerpią sygnał 3 laptopy i 2 telefony, oczywiście nie w tym samym czasie.
    Problem polega na tym że jakość sygnału w pokoju siostry jest bardzo, bardzo słaba, natomiast u mnie i w salonie praktycznie idealna.
    Układ mojego mieszkania:

Screen z inSSider (moja sieć to UPC142734):
    [Cisco epc3925 - Sygnał wifi na laptopie i telefonie

Sprzęt na którym siostra pracuje to laptop Samsung R540 i iPhone 4S.
    W laptopie jest karta sieciowa Broadcom 802.11n.
    Wystarczy go tylko trochę obrócić i sygnał jest na poziomie 4-5Mb/s, natomiast jeśli przejdę z tym laptopem do mojego pokoju to przekracza 20Mb/s.
    Zauważyłem, że jakość sygnału w laptopie jest zależna w jakimś stopniu od jego położenia, ale decydujący wpływ ma to, w jaki sposób jest ustawiony (przodem, tyłem albo bokiem).

Jeśli chodzi o telefon, to zasięg też powinien być w miarę niezły, jak na takie mieszkanie, natomiast praktycznie nie ma go w ogóle w pokoju siostry, a jeśli jest to na kilka chwil i się traci. To mnie najbardziej zastanawia, ponieważ telefon jest nowy i te wifi powinien mieć w miarę dobre.

Pomijam salon, bo tam wyciągamy na wszystkich laptopach full-prawie 30mb/s, a telefony działają bardzo dobrze. U mnie w pokoju zasięg też jest prawie idealny, zarówno na laptopach jak i na telefonie.

Czy jest jakiś sposób aby polepszyć jakość tego sygnału, tak żeby docierał też do pokoju siostry ? Może zmiana kanału, lub coś w tym stylu, tylko że nie wiem jak to zrobić na iPhonie. Mam w domu router LevelOne WBR-6000 (taki Link), którego nie używam ale ponoć nie można ustawić Cisco w tryb mostowania, ponieważ upc zablokowało opcję.

0 8
  • Pomocny post
    #2 14 Lut 2013 00:36
    wojtek2803
    Poziom 37  

Adams87 napisał:
    Czy jest jakiś sposób aby polepszyć jakość tego sygnału, tak żeby docierał też do pokoju siostry ?

Tak dokonasz to tym routerem co posiadasz . Podłącz tego LevelOne WBR-6000 do komputera kabel w port Lan .Zaloguj się na niego zakładkę Wan wybierasz połączenie jako Dynamick IP.Następnie konfigurujesz w nim zakładkę Wireless wg własnego uznania .Po pomyślnej konfiguracji łączysz z modem Cisco epc3925 .Kabel z modemu wpinasz w routerze w wejście Wan (lub internet ) . Wskazany jest chwilowy restart prądowy po połączeniu owych urządzeń, w celu przyznania adresu .

1
  • #3 14 Lut 2013 02:27
    Adams87
    Poziom 7  

I będzie to na zasadzie: Cisco będzie pełnił rolę modemu poprzez kabel, a LevelOne będzie rozprowadzał sygnał jako router ?
    Wejścia w moim routerze LevelOne:

Wejścia w modemo-routerze Cisco:

W takim razie w jaki sposób połączę Cisco z LevelOne ?

0
  • #4 14 Lut 2013 08:04
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Możesz na dwa sposoby - od portu WAN LevelOne - będzie drugi nat, lub do portu LAN + wyłączone DHCP - będzie pełnił rolę samego AP.

0
  • #5 14 Lut 2013 10:09
    wojtek2803
    Poziom 37  

Jeśli zrobisz tak jak pisałem będzie działać Ci, lub jak kolega mbo pisał drugim sposobem.

0
  • #6 15 Lut 2013 09:55
    Adams87
    Poziom 7  

A czy muszę jeszcze grzebać w ustawieniach modemo-routera Cisco ? Z tego co wiem, to UPC blokuje możliwość ustawiania go w pozycji bridge.

0
  • #7 15 Lut 2013 11:21
    wojtek2803
    Poziom 37  

Adams87 napisał:
    A czy muszę jeszcze grzebać w ustawieniach modemo-routera Cisco ?

Nic nie przestawiasz .

0
  • #8 18 Lut 2013 17:55
    Adams87
    Poziom 7  

wojtek2803 napisał:
    Adams87 napisał:
    Czy jest jakiś sposób aby polepszyć jakość tego sygnału, tak żeby docierał też do pokoju siostry ?

Tak dokonasz to tym routerem co posiadasz . Podłącz tego LevelOne WBR-6000 do komputera kabel w port Lan .Zaloguj się na niego zakładkę Wan wybierasz połączenie jako Dynamick IP.Następnie konfigurujesz w nim zakładkę Wireless wg własnego uznania .Po pomyślnej konfiguracji łączysz z modem Cisco epc3925 .Kabel z modemu wpinasz w routerze w wejście Wan (lub internet ) . Wskazany jest chwilowy restart prądowy po połączeniu owych urządzeń, w celu przyznania adresu .

Zrobiłem tak jak poleciłeś ale nie pomogło (przesyłam screena jaki komunikat mam po próbie połączenia z routerem i wklepaniem pinu). Końcówkę kabla wpiąłem do modemu Cisco w port Ethernet 3 a drugi koniec w port WAN na WBR6000, później restart obydwóch urządzeń, podanie pinu routera i niestety nie zadziałało. Co robię źle?

Źle umieszczony obraz poprawiłem - proszę zapoznać się z instrukcją zamieszczania obrazów na forum. [piterus99]

0
  • #9 18 Lut 2013 18:16
    wojtek2803
    Poziom 37  

Jeśli możesz to wyłącz te funkcję podawania pinu .

0