Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Primera P11 - 1.8 16V 99r. gdzie jest czujnik położenia wału

14 Lut 2013 06:26 27417 10
  • Poziom 23  
    Tu masz schemat. Pkt.6 to czujnik

Nissan Primera P11 - 1.8 16V 99r. gdzie jest czujnik położenia wału

Moderowany przez Przemo9826:

Pamiętasz swój opis? Jak Ty możesz mechanikiem być skoro czujnika położenia wału od napinacza nie odróżniasz?

Regulamin.

3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.

• Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    W tych autach z tego co pamietam (micra, almera) wyciaga sie szybko lancuch. Blad nie musi oznaczac uszkodzenia czujnika.
  • Poziom 11  
    witam, obydwa czujniiki są takie same, jeden w górnej pokrywie rozrządu, drugi w bloku na dole przy kole zamachowym z tylu silnika. jesli wywala błąd czujnika nie oznacza to że jest niesprawny (górny lub dolny), częstą przyczyną takiego błędu jest rozciągnięty łańcuch rozrządu, aby go sprawić należy zdemontować klapkę z prawej strony silnika i sprawdzić wysunięcie napinacza - maxymalna tolerancja to 13mm.
  • Poziom 32  
    Nie mogę gadać z tym silnikiem, nie mam do niego sprzętu.
    Czujniki obydwa generują przebiegi, z tym że jeden ma 90Ω między wyjściem a zasilaniem. Drugi czujnik między tymi samymi pinami ma około 2kΩ.
    Obydwa generują przebiegi z tym że jeden (ten ze zwarciem) stan niski ma na poziomie około 4V, a drugi na poziomie zera, myśle że jest to wina czujnika.
    Miałem już takie przypadki w micrach z wyciągniętym łańcuchem, rejestrował błąd czujnika i była to wina rozrządu, ale auto paliło.
    Mój przypadek padł na gorącym motorze tak jak mówi Motronic i już nie odpala.
    Dzięki za pomoc zamawiam czujnik.
  • Poziom 2  
    Witam!
    Kolego saly czy mozesz powiedziec jak skonczyl sie Twoj problem??
    Mam dokladnie taki sam temat, po podpiecu kompa informacja ze padniety czujnik polozenia walu, samochod zgasl przy 140 na autostradzie i juz nie ozyl...
    Bede wdzieczny za informacje.