Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TP-Link TL-MR3420 + TL-WA701ND - moduł komunikacji IB-Lite - udostępnienie

14 Lut 2013 09:01 1107 2
  • Poziom 10  
    Witam,
    Panowie mam problem z udostępnieniem modułu komunikacji internetowej "IB-Lite" w internecie czyli prosto mówiąc chodzi mi o to że wpisując zewnętrzny adres ip mogę się zalogować do modułu.

Opiszę może jak to mam poustawiane itp... IB-lite jest modułem komunikacje netowej z agregatem (zdalne sterownia urządzeniem itp.), całość sieci postawiona jest na routerze 3g/4g TP-Link TL-MR3420 w który wpięty jest modem usb z kartą play'a. Na routerze internet śmiga ładnie, jako że agregat stoi kawałek od budynku zamontowałem w nim access pointa TL-WA701ND którego ustawiłem jako klienta który łączy się po wi-fi z routerem, w access poincie także ustawiłem bramę czy 192.168.1.1, wyłączyłem DHCP, podłączyłem po kablu lapka i sprawdziłem czy daje internet z routera wszystko chyba dobrze ustawiłem bo net hula, podłączyłem do tego access pointa moduł IB-Lite który ma ustawiony na sztywno adres 192.168.1.254 a także w panelu ma ustawione port 80 i 23, po połączeniu lapka z routerem i wpisaniu adresu 192.168.1.254, wyświetla się bez problemu panel dostępowy do modułu obsługi agregatu.

I teraz zaczynają się schody w routerze ustawiłem przekierowanie w zakładce virtual servers, portu 80 na adres 192.168.1.254 ustawiłem także DDNS poprzez no-ip.org i gdy chcę wejść z zewnątrz wpisując adres.no-ip.org nie wczytuje nic, w wewnątrz sieci wszystko działa... I tu moje pytanie co zrobiłem źle lub czego jeszcze nie ustawiłem, że nie mogę z zewnątrz połączyć się z modułem komunikacji z agregatem. Wydaje mi się że coś pominąłem przy udostępnianiu tylko nie wiem co...

Co do modułu komunikacji mam przykładową instrukcję jak go podłączyć i tak mniej więcej to zrobiłem, http://www.huegli-tech.com/fileadmin/Dateien/...sletter/01-10/IB-Lite-1.2-Reference_Guide.pdf
    Z góry dzięki za odpowiedzi.
  • Switche POE
  • Poziom 37  
    Remote Management jak masz skonfigurowane ?

Dodano po 7 [minuty]:

Bambus18 napisał:
    gdy chcę wejść z zewnątrz wpisując adres.no-ip.org

Powinno być np : no-ip.org:8080
  • Switche POE
  • Poziom 10  
    Ok wszystko działa, winna była karta playa, nie udostępniająca zewnętrznego ip. Rozwiązaniem było kupno karty t-mobile ze statycznym adresem ip.