Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Katalog Megger
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomiar napięcia stałego bez minusa

olekviess 14 Lut 2013 11:11 846 3
  • #1 14 Lut 2013 11:11
    olekviess
    Poziom 2  

Witam!

Chciałbym sprawdzić czy na wejsciu +24VDC urządzenia jest wymagane napięcie, ale załóżmy że nie mogę się odnieść do przewodu minusa (-). Jak zmierzyć w takim razie napięcie? Przy prądzie zmiennym nie ma problemu ponieważ przy odniesieniu do uziemienia na mierniku pokazuje się jakie jest napięcie na fazie. Przy prądzie stałym w ten sposób nie mogę zmierzyć napięcia - na mierniku cały czas widnieje zero.

0 3
  • Katalog Megger
  • #2 14 Lut 2013 11:20
    Rokita1993
    Poziom 19  

A możesz dostać się dostać oskarżenia tego urządzenia? Jeśli takt o sprawdź wewnątrz między plusem a minusem. Myślę że to najlepszy sposób. Ewentualnie zobacz po stronie zasilacza czy on daje wymaganej napięcie.

0
  • Katalog Megger
  • #3 14 Lut 2013 15:28
    jarek_lnx
    Poziom 43  

Cytat:
    Chciałbym sprawdzić czy na wejsciu +24VDC urządzenia jest wymagane napięcie, ale załóżmy że nie mogę się odnieść do przewodu minusa (-). Jak zmierzyć w takim razie napięcie?
    Jeśli nie możesz się podłączyć, nić nie da się zmierzyć.

Cytat:

Przy prądzie zmiennym nie ma problemu ponieważ przy odniesieniu do uziemienia na mierniku pokazuje się jakie jest napięcie na fazie.
    Błędny wniosek, da się coś zmierzyć względem ziemi, bo jedno z wyprowadzeń źródła jest z ziemią połączone, taki pomiar może być niedokładny, bo jednak mierzysz coś innego niż to co chcesz zmierzyć.

0
  • #4 14 Lut 2013 15:29
    Prepond
    Poziom 19  

sprawdź czy minus nie jest przypadkiem na obudowie...

0