Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

laguna 1.8 94r. wskaznik temperatury wody na maxa

14 Lut 2013 11:58 3198 10
  • Poziom 9  
    WITAM!!
    Problem wygląda następująco , po włączeniu zapłonu wskaźnik wody na maxa po odpaleniu bez zmian nawet jeśli się nagrzeje podczas jazdy, wentylator działa a wskaźnik jak stal tak stoi :( po odpięciu kostki z czujnika brak reakcji nadal max czujnik wymieniony to samo.
    Czy jest jeszcze jakiś jeden czujnik wskazujący temperaturę??czy może coś innego jest przyczyną??
  • Poziom 23  
    Uszkodził się wskaźnik w zegarach. Czasami pomaga ściągnięcie osłony i ręczne poruszanie wskazówką. Jeśli się tylko zawiesiła z nn przyczyn - powinna nadal działać. Jeśli nie - wskaźnik do wymiany
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    ale on się nie zawiesza przynajmniej, tak wygląda, bo jak wyłącze zapłon kontrolki pogasną to opada na sam dół :(
  • Poziom 23  
    A co Twoim zdaniem się popsuło jeśli kolega kostkę odłączył a wskazówka stoi jak stała?
    Dałem tylko przykład z życia wzięty. Nie wyssałem sobie z palca. Mi akurat w Passacie ciągle zawieszała się wskazówka od poziomu paliwa. Musiałem ostro w blat przywalić z ręki by opadła. Któregoś dnia rozebrałem zegary - zdjąłem wskazówkę, wlałem pod iglicę oleju ze strzykawki, podgiąłem wskazówkę by nie "szurała" po tarczy, zamontowałem ponownie. Jakoś działa do dziś...

Dodano po 1 [minuty]:

grubanio1982 napisał:
    ale on się nie zawiesza przynajmniej, tak wygląda, bo jak wyłącze zapłon kontrolki pogasną to opada na sam dół
    No to do wymiany wskaźnik lub sam czujnik
  • Poziom 38  
    Witam
    Sprawdzałeś przewód od czujnika?,jeżeli się przymasuje powinna być reakcja wskaźnika.Sprawdziłbym ciągłość obwodu czujnik zegar.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    na bagnecie oleju poziom jest , dzisiaj sprawdzalem przewody od czujnika do zegarow (czujnik jest nowy) , zwarcia nie ma ,jutro jade sprawdzic wskaznik, podepne zegary od innej laguny i zobacze co sie bedzie dzialo :( brak pomyslow:(
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wskazówka opada po czasie czy zawsze stoi w pionie niezależnie od czasu jazdy itd?
  • Poziom 9  
    zawsze stoi w pionie obok zanim go odpale zapala sie wskaznik cisnienia gasnie po czasie a wskazowka nawet nie dyga pokazuje max
  • Poziom 9  
    Witam
    Dzięki za podpowiedzi sprawdziłem wszystko i jest do wymiany wskaźnik w zegarach sprawdzałem na innym liczniku i wszystko działało temat zamykam. :)