Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bash - screen i linia poleceń

marek-zarzycki 14 Lut 2013 14:13 990 2
  • #1 14 Lut 2013 14:13
    marek-zarzycki
    Poziom 27  

Szukam sposobu abym mógł zamknąć okno terminala z uruchomionym w nim procesie. Trafiłem na program screen, ale nie wiem w jaki sposób wpisać go do skryptu.

Nowy wirtualny terminal tworzy się kombinacja klawiszy ctrl+alt+n. Jeżeli wywołam tę kombinację klawiszy a następnie z linii poleceń uruchomię mój skrypt (który kończy się poleceniem wymagającym otwartego okna terminala aby działać) mogę zamknąć terminal i proces nie zostanie przerwany.

Skrypt ma być uruchamiany skrótem na pulpicie z opcją "w oknie terminala". Chodzi o to w jaki sposób wprowadzić do owego skryptu lub do skrótu który go uruchamia, kombinację klawiszy ctrl+alt+n aby skrypt "wszedł" od razu w wirtualny terminal i mógłbym dzięki temu zamknąć okno tego terminala bez kończenia uruchomionego procesu?

0 2
  • Pomocny post
    #2 14 Lut 2013 16:47
    beluosus
    Poziom 25  

Nie mam pojęcia o co chodzi z ctrl+alt+n, ale jeśli chodzi o screen to można uruchomić program w tle tak:

Kod: bash
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
    gdzie cpuBg to jakaś nazwa, a cpu.sh to jakiś skrypt. Tak przywracamy ten program:
    Kod: bash
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
    Aby znowu wywalić go w tło bez jego zamykania naciskamy ctrl+a d (najpierw ctrl+a, następnie d; w sumie wyjdzie na to samo jak zrobimy ctrl+a+d).

0
  • #3 15 Lut 2013 21:42
    marek-zarzycki
    Poziom 27  

Dzięki za wskazówki. Teraz działa ok :)
    Sposób mimo wszystko bardzo prosty ale trudno znaleźć to rozwiązanie no chyba, że się wie czego dokładnie szukać.

Nagradzam "pomógł"

0