Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

sharp ar5415 - świeci się słoneczko i pokazuje kody 050 i 185

pawcio416 14 Feb 2013 14:20 1668 7
    pawcio416
    Level 10  
    Witam, mam taki problem że w ksero świeci mi się słoneczko, przy przytrzymaniu przycisku "C" pojawiają się kody 050 i 185. W manualu nie znalazłem takich kodów usterek. Mógł by mi ktoś podpowiedzieć czego dotyczą te kody?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Romeoo
    Level 18  
    Kody to stan licznika - 50185 kopii, słoneczko - wymiana materiałów.
    pawcio416
    Level 10  
    Czyli nie mogę sam stwierdzić, które elementy należy wymienić?
    Czy z zasady deweloper +bęben?
    albo jeżeli dobrze działa to po prostu skasować błąd i czekać aż coś zacznie się dziać z wydrukami?
    anty35
    Level 26  
    Jak ci odpowiada kopia to możesz jeszcze kserować .
    pawcio416
    Level 10  
    A można bez wymiany skasować ten błąd kodem? bo w serwisówce nic nie znalazłem, a jeżeli tak to proszę o kod.
    m1b
    Level 16  
    Słoneczko oznacza wymianę developera, po co kasować kontrolkę jeżeli nie zamierzasz go wymienić? Osobiście nie polecam przeciągania wymiany, ale to moje zdanie. A tak na marginesie w SM jest napisane, która symulacja kasuje licznik.
    tato56
    Level 29  
    Kolego pawcio416 nie ma co oszczędzać na wymianach materiałów eksploatacyjnych(bęben,listwa bębna.deweloper) maszynka jest fajna i długo pochodzi jeżeli o nią dbasz (deweloper to można porównać do oleju w samochodzie po 15k km musisz go wymienić prawda?) więc jak pisze kolega m1b wymień i będziesz miał ładne kopie i maszynka będzie długo chodziła
    Pozdrawiam
    pawcio416
    Level 10  
    Dzięki za wasze wypowiedzi.