Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pioneer DEH-P9600MP - Kreski na wyświetlaczu OEL

14 Feb 2013 17:39 2247 8
  • Level 10  
    Od pewnego nieuczciwego allegrowicza zakupiłem Pioneera 9600, dźwiękowo został odratowany do stanu fabrycznego, ale jest problem z wyświetlaczem. Po pierwszym uruchomieniu było wszystko ok, zamknąłem i otworzyłem panel i pojawiły się na OELu dwie pionowe kreski innej barwy niż wyświetlana animacja/obrazek itd. Po tygodniu po otwarciu radia nagle pojawiły się kolejne kreski, tym razem dwie poziome. Teraz pytanie do tych, którzy mieli styczność z taką usterką w modelach Pioneera, szczególnie 9600, 8600 lub ew. 8400: czy po wymianie taśmy łączącej płytę główną z panelem, na którym jest wyświetlacz OEL (nie zewnętrzna taśma od przedniego panelu z małym LCD w przypadku modeli 8400 i 9600), usterka ustała, czy jest to wina umierającego wyświetlacza?
  • Level 25  
    Kolego pierwsza rzecz w takim przypadku to sprawdzenie taśmy łączącej wyświetlacz z radiem lub jej wymiana na nową.
    W 95% wymiana załatwia cały problem.

pozdr.
  • Level 10  
    Mówisz o taśmie, która wychodzi z panela z wyświetlaczem i wchodzi do radia, czy o tasiemce, która łączy sam wyświetlacz z płytką, na której jest osadzony?
  • Level 10  
    podłączam się do pytania mam DEH-P9800BT w którym oled wcale nie wyświetla. Wszystkie przyciski działają a na wyświetlaczu ciemno.Taśma między radiem a panelem oki sprawdzona miernikiem. Ktoś wie jak to zdiagnozować?
  • Level 10  
    W serwisówce do 8600 i 9600 znalazłem dodatkową taśmę, która łączy OEL z płytką panela, ją też by wypadało sprawdzić i u mnie raczej będzie podobna przyczyna.
  • Level 10  
    Mała tasiemka sprawdzona - cała i zdrowa .Masz serwisówkę do 9600 ? Podzielisz się?
  • Level 10  
    Wystarczy wpisać w google hasło 'service manual pioneer 9600' ;) Z telefonu piszę, więc teraz nie udostępnię.
  • Level 12  
    Witam!Mam problem z radyjkiem DEH-P9800BT,nie będę zakładał nowego tematu,bo problem praktycznie ten sam.Więc do rzeczy,wymieniłem ten rezystor,ale przy okazji padł element oznaczony na schemacie jako L841,to prawdopodobnie cewka,ale element kompletnie się "skopcił".Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć co to jest dokładnie i czym mogę to zastąpić?
    W serwisówce jako część zamienna podane jest LAU2R2K,znalazłem tylko jedną stronę z tym elementem,tyle że czas oczekiwania na część to minimum 2 tygodnie.Proszę o pomoc.Pozdrawiam

Już wiem co to,mianowicie jest to dławik osiowy,teraz mam prośbę o podanie mi wartości tego elementu.Pozdrawiam