Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WiFi repeater edimax EW-7438RP - konfiguracja

14 Lut 2013 20:33 2457 3
  • Poziom 10  
    Moim problemem jest to, że posiadam bezprzewodowy router Pentagram i kupiłem WiFi repeater edimax EW-7438RP by wzmocnić sygnał jednak za cholerę nie mogę go skonfigurować postępując zgodnie z instrukcja są tam podane 2 sposoby gdzie pierwszy nie działa, a do drugiego jest potrzebne wejście na stronę na którą wejść nie mogę, bo strona nie odpowiada . Jestem dosyć zielony w tych sprawach wiec proszę o pomoc i wyrozumiałość, nie mam skonfigurowanej u siebie sieci bezprzewodowej posiadam tylko router wi fi czy to też może stanowić problem? Moja karta sieciowa to Realtek PCI GBE Family Controller.
  • Poziom 37  
    Jak to dotychczas konfigurowałeś ? Jakie adresy Lan-owe mają te dwa urządzenia ?
  • Poziom 10  
    Pierwszy sposób nie działał lampka WPS nie migała więc postanowiłem przeprowadzić konfiguracje przez przeglądarkę zamieszczam instrukcje bo robiłem właśnie zgodnie z nią. Czy to może stanowić problem, że nie ma utworzonej sieci wi fi w komputerze ale nie mogę tego przeprowadzić z taką karta chyba wiec moje pytanie brzmi czy mam możliwość instalacji tego sprzętu czy nie? Jeszcze raz proszę o pomoc.
  • Poziom 9  
    Nie wiem czy temat jest aktualny,ale najpierw musisz uruchomić router tak aby łączył się z laptopem.Jeśli internet działa po wi-fi na laptopie,dopiero wtedy konfigurujesz repeater z routerem zgodnie z instrukcją.Mnie też interesuje taki repeater Edimax gdyż chcę zwiększyć zasięg sieci w domu.Napisz mi czy jest to sprzęt wart inwestycji,o ile zwiększa zasięg,czy widać to,że jest zainstalowany i pracuje.