Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xperia NEO - Szybkie rozładowanie się barerii

hulliken 15 Lut 2013 00:58 1818 3
  • #1 15 Lut 2013 00:58
    hulliken
    Poziom 8  

Witam!
    Krótko opiszę sytuację:
    Telefon mam już pewien czas, i ok. roku bawię się w custom romy. Ostatnio jakiś miesiąc nic nie wgrywałem nowego, a procesor był podkręcony do 1200MHz. Telefon pracował w powietrzu o dużej wilgotności, oraz ostatnio ładowałem go ładowarką od Transformera o prądzie ładowania 2A. Problem polega na wyładowaniu baterii w ciągu 5h na użytkowaniu, 10h na deepsleepie. Wcześniej telefon trzymał 3 dni na sms/rozmowy, a teraz jak bym go nie używał wykres baterii jest tak samo pochyły i jest prawie równą linią. Obstawiałem, że to wina romu, ale sprawdzałem, na 2 oryginalnych, i 3 customach i tak samo się działo z baterią. Bateria nie jest winna, bo zamieniłem się z kolegą. On nie ładował baterii, ja 3x. Przypuszczam, że jest jakieś zwarcie na płycie głównej. Moje pytania: Czy jest możliwa naprawa tego i czy jakiś serwis wykona takie coś w rozsądnej cenie? Czy warto go wymyć w myjce ultradźwiękowej i czy w NEO nie uszkodzi to mikrofonu? Miał ktoś już podobny przypadek?

EDIT:
    Zrobiłem jeszcze jeden test. Zostawiłem go wyłączonego na noc i bateria zeszła 20%.

0 3
  • #2 16 Lut 2013 01:49
    m4r3k93
    Poziom 12  

Problem może tkwić w oprogramowaniu. jeśli zmieniałeś kernel to nie dziw się że mogło pójść nie tak. zwykle custom kernele są pisane przez domorosłych developerów i na ich urządzeniach mogło to działać a u Ciebie nie musiało. mogłes przegrzać procesor ale wtedy były by problemy ze stabilnością systemu. przywróć stock kernel oraz stock rom, jak nie pomoże to zostaje myjka albo co gorsza wymiana CPU lub innego ze zintegrowanych komponentów. może być drogo

0
  • #3 16 Lut 2013 18:40
    hulliken
    Poziom 8  

Próbowałem, go już na stockowych romach GB i ICS, to samo, a z wydajnością jeszcze nie sprawdzałem, ale chodzi normalnie. wezme wgram jeszcze raz oficialnego i pokażę wykaz baterii z obu romów, oraz benchmarki.

0
  • #4 18 Lut 2013 13:38
    Marychdev
    Poziom 1  

Witam, mam podobny problem z moją Xperią. Telefon nawet wyłączony w ciągu kilku godzin potrafi rozładować baterię. Robiłem aktualizację softu i reset telefonu bez rezultatu. Wszystkie funkcje telefonu poza rozładowywaniem baterii działają normalnie.
    Dzisiaj telefon wrócił z serwisu. W opisie usterki jest tylko, że przelutowano części zgodnie w wykazem części zapasowych i wgrano nowe oprogrmowanie. Jakie części tego nie wiem. Póki co telefon zachowuje się poprawnie.

2