Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ADATA CH94 1TB - brak odczytu na Windows 7 (na XP i Vista działa bez zarzutu)

15 Lut 2013 08:02 4209 22
  • Poziom 8  
    Witam,

Niedawno miałem problem z odczytem ważnych dokumentów z dysku, jednak dzięki Waszym poradom udało mi się odzyskać wszystko. Po odzyskaniu plików i sformatowaniu dysku wszystko było super. Do wczoraj kiedy próbowałem podłączyć dysk do komputera z Windows 7. Niestety system nie odczytuje prawidłowo dysku, wyrzuca informację, że trzeba go sformatować, a jak pozwalam mu na format to po chwili pokazuje komunikat, że nie może dokończyć formatowania. Co dziwniejsze w tym wszystkim dysk bez problemu działa na XP i na Vista. Wiecie może jak to naprawić?
  • Poziom 8  
    Dysk 2,5'' zasilany przez podłączenie do usb (sprawdziłem kilka wejść usb i dzieje się to samo). Windows 7 na stacjonarnym. Mam jeszcze jeden dysk zewnętrzny 3,5'' zasilany niezależnie i nie ma z nim problemu na tym komputerze

• Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Podaj na wszelki wypadek jeszcze raz SMART.
    Kabel USB pojedynczy czy podwójny? Jaka długość przewodu?
    Zmień ustawienia zasilania dla USB w zaawansowanych ustawieniach systemu.
    Pod pojęciem "kilka wejść" mam rozumieć sprawdzanie również na tylnych portach USB?
  • Poziom 8  
    SMART spróbuję podać wieczorem. Jak mogę sprawdzić czy kabel USB jest pojedynczy czy podwójny? Długość to ok. 20 cm
  • Poziom 8  
    Nie, mój jest pojedynczy w takim razie (z jednej strony jest jedno gniazdo USB, z drugiej strony miniUSB)
  • Poziom 8  
    Problem w tym że dysk ten ma "wbudowany" kabel i chciałbym aby działał na właśnie takim kablu (był to jeden z argumentów dla którego zdecydowałem się na ten dysk)

ADATA CH94 1TB - brak odczytu na Windows 7 (na XP i Vista działa bez zarzutu)

No to najpierw zmień ustawienia zasilania USB w "sódemce" a potem:
    Wasilkowski napisał:
    spróbuj zastosować w/w przewód i sprawdź zachowanie dysku.
  • Poziom 8  
    W ustawieniach USB mam tylko możliwość włączenia / wyłączenia "ustawiania wstrzymywania selektywnego USB", niestety zmiany tego parametru nic nie dają.

Poniżej przesyłam informacje o dysku z programu HD Tune

ADATA CH94 1TB - brak odczytu na Windows 7 (na XP i Vista działa bez zarzutu) ADATA CH94 1TB - brak odczytu na Windows 7 (na XP i Vista działa bez zarzutu) ADATA CH94 1TB - brak odczytu na Windows 7 (na XP i Vista działa bez zarzutu) ADATA CH94 1TB - brak odczytu na Windows 7 (na XP i Vista działa bez zarzutu)
  • Pomocny post

Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Nie spadł ci ten dysk (BF, DC)?
    Skoro próba z ustawieniami USB nie przyniosła skutku, zastosuj sie do powyższej rady z przewodem.
  • Poziom 8  
    nie spadł, ogólnie noszę codziennie noszę go w teczce więc może być narażony na lekkie wstrząsy ale takowe chyba nie powinny mieć wpływu na pracę, tym bardziej że na innych wersjach windowsa dysk działa bez zarzutu. W tygodniu wybiorę się do komputerowego i spróbuję ogarnąć ten kabel. A możesz podpowiedzieć w jaki sposób miałby on wpłynąć na działanie tego dysku?
  • Pomocny post

Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Druga wtyczka służy jako wtyczka dodatkowego zasilania, ma pomóc w odpowiednim zasilaniu dysku tylko z portu USB.
    A przenosisz go jak jest włączony?
  • Poziom 8  
    rozumiem. nie, dysk przenoszony jest jedynie po wyłączeniu (odłączeniu z usb) po formacie dysku (ponad tydzien temu) dysk działał tego samego dnia na windows 7. Kilka dni później jak podłączyłem 2 raz już niestety nie działał i tak mu zostało do dzisiaj :/
  • Poziom 8  
    witam,

W końcu udało mi się znaleźć chwilę i kupić ten kabel. Niestety nic nie pomógł :( dysk pojawia się tak jak na zwykłym kablu, system prosi o format, ale nawet jak chcę go sformatować to po chwili system wyrzuca komunikat że nie mógł tego zrobić. Nie da się "wejść" na dystk, a wchodząc we właściwości dysku pojemność wynosi 0 :/
    Czy macie jeszcze jakieś pomysły co może być nie tak? czy po prostu microsoft windows 7 jest tak idiotycznym systemem, że nie radzi sobie z najprostszymi rzeczami z którymi radzą sobie poprzednie wersje systemu (tj. vista i xp), bo na nich dysk działa bez zarzutu
  • Poziom 8  
    Zna ktoś jeszcze może jeszcze jakiś powód dla którego dysk tak dziwnie się zachowuje na Windows 7 (64bit)?
  • Poziom 8  
    Witam,

Przeinstalowałem i zaktualizowałem sterowniki jednak i to nic nie pomogło :/ zacząłem grzebać trochę w zarządzaniu dyskami i dotarłem do ciekawych wniosków. Dysk pojawia się w oknie (system plików RAW). Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na dyski i wybraniu offline, a następnie online dysk zostaje przedstawiony jako "nie zainicjowany" i "nieprzydzielony". Wybrałem więc opcję "zainicjuj dysk" po czym system poprosił mnie o wybranie stylu partycji (MBR lub GPT). Po wybraniu tego pierwszego dysk zostaje zainicjowany jednak dalej jest "nieprzydzielony". Ponowne klikam prawym przyciskiem myszy wybieram opcję "nowy wolumin prosty" który otwiera kreator. Przechodzę przez kreator formatując dysk i oczom mym ukazuje się prawidłowo działający dysk (NTFS). Niestety moje szczęście nie trwa długo ponieważ po odłączeniu dysku wracam do punktu wyjścia - czyli dysk dalej nie działa, chyba że powtórzę całą w/w operację. Czy jest jeszcze jakiś sposób żeby ten dysk zaczął działać prawidłowo?

Czy po tej procedurze dysk jest prawidlowo wykrywany na innych systemach?
    Spróbuj utworzyć partycję w Gparted i zobaczyć jak dysk zachowa się pod "siódemką".
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Na ilu (różnych) komputerach z Windows 7 sprawdziłeś że ten HDD nie działa?
  • Poziom 8  
    Po takiej procedurze na innych komputerach dysk działa poprawnie - na Windows 7 działa dopóki go nie odłączę. Testowałem ten dysk dotychczas tylko na swoim komputerze (Windows 7) ale dzisiaj będę miał okazję przetestować jeszcze na 1 lub 2 komputerach z Windows 7 to dam znać. Programu Gparted jeszcze nie sprawdzałem
  • Poziom 8  
    Sprawdziłem dysk na 2 laptopach z Windows 7 i działa bez zarzutu, więc nie pozostaje mi chyba nic innego jak przeinstalować system na swoim kompie :/ Wgrałem obraz dysku ale i to nic nie pomogło ;(