Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hipath 3750 v 4.0 - Przekierowanie traktu PRA na inny trakt PRA

grzenio1951 15 Feb 2013 09:47 1512 5
    grzenio1951
    Level 12  
    Centrala jw. z zewnętrznym traktem PRA 30 DDI. Potrzebuję przekierować ruch na inny trakt PRA. Czyli klient z zewnątrz, dzwoniąc np. na końcówkę 307, dzwoni na końcówkę 607 na innej centrali, itd. Chodzi mi o to, czy da się przekierować 100 DDI na inne 100 DDI z wykorzystaniem tej centrali. Jeśli tak, to jak to zrobić?
    Proszę o szybką pomoc, bo osoba odpowiedzialna za załatwienie tego w TP zapomniała, a dzisiaj jest przeprowadzka.
    Jack14
    Level 38  
    Jeden trakt ustawiasz w rut domyślną (wyjście na miasto) drugi np. w rut 2 ruch przychodzący. Tworzysz 100 abonentów wirtualnych do których kierujesz odpowiednio ruch przychodzący, następnie tym abonentom wirtualnym ustawiasz natychmiastowe przekierowanie na dowolne numery miejskie (jeśli masz fizycznie 100 abonentów w centrali nie musisz robić wirtualnych). Oczywiście koszt takiego połączenia spada na "Ciebie".
    grzenio1951
    Level 12  
    Nie mam dwóch traktów w jednej centrali. Muszę zrobić przekierowanie w ramach jednego traktu podłączonego do centrali Hipath na inny trakt podłączony do innej centrali. Także proszę o dalsze pomysły.
    Jack14
    Level 38  
    Czy ktoś wyłączył myślenie?
    Zrób normalne natychmiastowe przekierownie z numerów wewnętrznych jak nie masz innych opcji i już.
    grzenio1951
    Level 12  
    Tak też zrobiłem.
    Problem polega z grupami, które mają numer. Ale to też powinno działać.
    Bo wybierając numer, który ma grupa, i tak dzwoni u abonentów, którzy mają włączone przekierowanie,
    Według mnie działa.
    Myślałem, że da się to zrobić w sposób programowy. Ale widać nie.
    Zamykam temat.
    Jack14
    Level 38  
    "Grzenio"
    Nadchodzące połączenia - przekazanie wywołania - cel1
    (to tak na przyszłość metoda nr 2 jest oczywiście nr.3 i 4 ale co tam)

Pozdrawiam.