Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba c850-R12 - Touchpad nie działa Num-lock świeci nie działa kilka klawiszy

piottrek7543 15 Lut 2013 16:27 2991 2
  • #1 15 Lut 2013 16:27
    piottrek7543
    Poziom 8  

Toshiba c850-R12 - Touchpad nie działa Num-lock świeci nie działa kilka klawiszy Toshiba c850-R12 - Touchpad nie działa Num-lock świeci nie działa kilka klawiszy Witam potrzebuje pomocy,odnośnie Toshiba C850-R12. Laptop był zalany nie wstawał.Umyłem dokładnie płytę główną i laptop ruszył już zadowolony poskręcałem lapka,zainstalowałem system i okazało się że Touchpad nie działa oraz świeci cały czas num-lock,nie działają również strzałki prawy, lewy, góra ,dół ,literka Z oraz FN.
    podstawiłem nową klawiaturę niestety problem nie znikną,zaktualizowałem bios też nic nie dało,Sprawdziłem ustawienia Bios,też nic.Problem występuje z załączoną baterią jaki i bez,tasiemki posprawdzałem również.Sterowniki także można wykluczyć.W necie doczytałem się że może być uszkodzony kontroler KBC ,jednak nie wiem który to jest ,oraz gdzie mógłbym ewentualnie go kupić żeby podmienić na sprawny,oraz chciałem zapytać czy taki kontroler się programuje,i czy do wymiany wystarczy hotair. Ewentualnie co może jeszcze być przyczyną uszkodzenia?Czy ktoś w rozsądnej cenie byłby wstanie naprawić usterkę.Jaki koszt jest takiej naprawy oraz czy w okolicach Białegostoku ktoś mógłby mi tę usterkę naprawić.Dodaję zdjęcia płyty
    Nowe Wiadomości : Rozmawiałem z serwisantem który na podstawie telefonicznej rozmowy twierdzi iż kontrole KBC powinien być sprawny ponieważ inne elementy typu lan idt. nie działały by prawidłowo. W związku z tym przejrzałem jeszcze raz płytę główna i zauważyłem czarne elementy które zaznaczyłem na zdjęciach.Nie wiem jak się nazywają oraz jak je sprawdzić przy pomocy miernika.Oraz czy jest jakiś kierunek lutowania czy wymiana na nowe Toshiba c850-R12 - Touchpad nie działa Num-lock świeci nie działa kilka klawiszy Toshiba c850-R12 - Touchpad nie działa Num-lock świeci nie działa kilka klawiszy polega na podstawie wyglądu (wielkości) proszę o poradę

Dodano po 5 [godziny] 6 [minuty]:

Dowiedziałem się że te elementy zaznaczone na zdjęciu to są kondensatory ceramiczne.i teraz kolejne pytanie czy tak powinno być? Mierzyłem napięcie względem masy na włączonym zasilaniu i zaznaczony na zdjęciu kondensator ten pojedynczy z prawej strony po obu stronach pokazuje napięcie 3,26V podczas gdy inne pokazują takie same napięcie tyle że tylko z jednej strony kondensatora.Czy oznacza to że w/w kondensator powoduje zwarcie ??

0 2
  • #2 15 Lut 2013 21:54
    boro1234567
    Spec od komputerów

Jakie oznaczenia ma płyta?

0
  • #3 15 Lut 2013 22:21
    piottrek7543
    Poziom 8  

Oznaczenia jakie sa nadrukowane na płycie to :PLF/PLR/SCF/UMA MB REV 2.1 widać je na zdjęciu w powiększeniu wiecej nic nie znalazłem

0