Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG Flatron Plasma - Podlaczenie dekodera HDMI-DVI

pistom 15 Lut 2013 15:23 4221 5
  • #1 15 Lut 2013 15:23
    pistom
    Poziom 2  

Witam, zacznę od tego że nie znalazłem podobnego tematu na forum więc zakładam nowy i nie jestem do końca pewny czy to dobry dział więc z góry proszę o przeniesienie do właściwego jeśli zaszła pomyłka.
    Do rzeczy...
    Problem polega na tym, że podłączając dekoder cyfrowego polsatu HD 3000 do tv LG Flatron Plasma za pomocą kabla HDMI-DVI (przy dekoderze HDMI, przy tv DVI) wyskakuje na ekranie komunikat "Not accepted" a gdy próbuje zmienić kanał na tv wyskakuje "Will not accept".
    Sądzę że nie może to być spowodowane jakąś niezgodnością kabla ponieważ jak włożyłem stara kartę do tego dekodera to na tv pojawił się ekran z aktualizacją itp więc obraz przekazywany był normalnie w czasie tej aktualizacji.
    Kontaktowałem się z biurem obsługi klienta ale u nich wszystko jest ok, zarówno z kartą jak i z dekoderem, sugerowali jedynie kupno kabla-przejściówki z euro na chinche.
    W tv próbowałem różnych ustawień z poziomu menu jednak nic nie pomaga.
    Macie jakieś pomysły?
    Pozdrawiam

0 5
  • #2 15 Lut 2013 17:44
    anmedia
    Poziom 39  

Dlaczego taki kabel? To kabel do podlaczenia z komputera. Ty potrzebujesz kabla HDMI-HDMI. W innym przypadku wlacza sie zabezpieczenie HDCP i nie pozwala na ogladanie obrazu powyzej rozdzielczosci 1024. Dlatego jesli chcesz pozostac przy tym kablu w menu dekodera obniz rozdzielczosc ponizej 960.

0
  • #3 15 Lut 2013 18:11
    pistom
    Poziom 2  

Dziekuję za odpowiedź, teraz wiem w czym tkwi problem.
    Najgorsze jest to że w tv nie mam wyjścia HDMI, jedynie DVI, Cinch, VGA i nie wiem jak się uporać z tym problemem.
    Nie za bardzo odpowiada mi pomysł z przejściówką euro - cinch bo wtedy kompletnie stracę jakość.
    Z góry dziękuję za zainteresowanie,
    Pozdrawiam.

0
  • #4 15 Lut 2013 18:21
    anmedia
    Poziom 39  

A, to rozwiazuje problem, skoro nie masz HDMI to rowniez nie masz modulu HDCP. Czyli tego typu polaczenie nie wchodzi wogole w gre (chyba ze sprobujesz obnizyc rozdzielczosc do np 720x576 w dekoderze). Ale i tak w finale pozostaje podlaczenie euro - euro.

pistom napisał:
    wtedy kompletnie stracę jakość.

Nie masz zadnego wyboru. Jezeli po zmianie rozdzielczosci dalej bedzie komunikat "Not accepted" to pozostaje euro-euro, lub zakup nowego TV.

0
  • #5 01 Mar 2013 16:44
    pistom
    Poziom 2  

Problem dalej nierozwiązany.
    Próbowałem kablem euro - cinch (4x cinch, parami czerwony-czarny) jednak jest tylko czarno biały obraz, a próbowałem każdej konfiguracji, nie ma ani koloru ani dźwięku.

Dodam jeszcze że sprawdzałem na 2 dekoderach i dzieje się to samo (w drugim dekoderze sa cinche audio jednak nawet na osobnym kablu nie ma dzwieku)

Podobno konwerter VGA / Euro może być rozwiązaniem, jednak działa on chyba w odwrotną str ponieważ ja Euro mam w dekoderze a nie tv.

Zrobiłem zdjęcia więc powinno być prościej.

Z góry dziękuję za pomoc :) LG Flatron Plasma - Podlaczenie dekodera HDMI-DVI LG Flatron Plasma - Podlaczenie dekodera HDMI-DVI LG Flatron Plasma - Podlaczenie dekodera HDMI-DVI LG Flatron Plasma - Podlaczenie dekodera HDMI-DVI

1
  • #6 01 Mar 2013 16:54
    anmedia
    Poziom 39  

Niestety o rozdzielczosci HD mozesz zapomniec. Jesli w dekoderze masz euro to potrzebujesz kabla euro -3x chinch OUT. Natomiast zaopatrz sie w przejsciowke BNC-chinch

i ja zamontujesz (ostatnie zdjecie) gdzie pisze Video input (obok S-Video)

Wtedy laczysz euro do dekodera a chinche do gniazda Video Input (zolte) i audio obok (czerwony i bialy)

Zamiesc zdjecie z tylu dekodera!

0