Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Harman Kardon AVR158 zmiana ustawień z nagłośnienia 5.0 do 2.0

15 Lut 2013 15:36 2823 9
  • Poziom 14  
    Posiadam amplituner HarmanKardon AVR158 i wszystko jest piękne tylko denerwuje mnie jedna rzecz. Mam do niego podłączony zestaw 5.0 który na amplitunerze aktywuje się poprzez przycisk OSD (menu) i włączenie głośników tył i centralnego. Cały problem polega na tym że raz słucham muzyki w Stereo a raz oglądam film 5.0 Irytuje mnie ciągłe przełączanie głośników w menu stąd pytanie czy można jakoś zaprogramować zapamiętane ustawienia? Tak aby np.jednym przyciskiem przechodzić między 5.0 a 2.0 ? Na pilocie są jakieś przycisku do programowania M1, M2, M3, M4 ale jak to zrobić?
  • Poziom 14  
    Przeczytaj instrukcje obsługi ...
  • Poziom 39  
    Spróbuj przytrzymać przycisk M.. i powinno się zaprogramować,ja mam tak w denonie.
  • Poziom 14  
    "Mardok2" w instrukcji czegoś takiego nie ma. Spróbuje z tym przyciskiem i dam znaka
  • Poziom 2  
    Czesc,
    Udalo sie kumus moze moze rozszyfrowac jak przelaczac tryb audio ze stereo na filmowy i na odwrot za pomoca pilota?
    Siedze nad tym juz dluzszy czas i nie moge tego opanowac, przeszukalem neta ale brak info o tym tak jak i w instrukcji. Moze ktos wie jak zaprogramowac to na tych przyciskach programowalnych m1,m2...
  • Poziom 14  
    Da się zaprogramować na przyciskach m1 ... ale jest to dość uciążliwe bo zapisujesz tak jakby każdy ruch pilota i podczas włączania zakodowanej funkcji amplituner też wchodzi w każdą opcję po kolei. Czyli jak już ci się uda zakodować wszystko i będziesz chciał to włączyć to amplituner wejdzie najpierw w menu, później wybierze opcje, następnie wchodzi w kolumny i dopiero je zmienia. Oczywiście wszystko dzieje się automatycznie ale trwa dość długo. Ogólnie nie polecam. Ja mam AMP ustawiony na system AUTO i jak leci muza z CD to dobiera na stereo a jak włączę film to przeskakuje na 5.1 itp :)
  • Poziom 2  
    Kurcze to troche kicha bo ja mam podpiety dekoder cyfrowej tv i czasem puszczam np kanal muzyczny i wtedy mi sie nic nie zmienia w ustawieniach nawet jak mam auto select wlaczone, a powiedz mi jak wejdziesz w auto select to tez masz tylko logic7 movie do wyboru?? bo ja tak mam i nie wazne na jaki kanal tv czy to film czy muza wlacze caly czas mam logic7 movie, troche mnie to wkurza bo wchodzenie do menu i reczne przelaczanie jest problematyczne ale tak jak mowisz na przyciskach makro jeszcze gorzej to wyglada. Na obudowie amplitunera sa przyciski do przelaczania a na pilocie juz pozalowali. Nie wiesz czy jakbym kupil universalnego pilota np logitech harmony to ogarnie on zmiane surround??
  • Poziom 14  
    Nie wiem czemu masz tylko LOGIC7 ja na włączonym 5.1 mam do wyboru kilka trybów. A czym przesyłasz sygnał audio: HDMI, podczerwień? Jeżeli masz taki sam AMP co ja to przecież naciskasz na pilocie klawisz SPKR i wyłączasz SURROUND i REAR SPEAKER - już masz stereo. Nie trzeba żadnego pilota :)
  • Poziom 2  
    no to jest super pomysl co podpowiedziales zeby wylaczac centralny i surroundy jest to duzo szybsze niz wchodzic do osd za kazdym razem i zmiana opcji, ja mam wszystko po HDMI kolumny jamo 606. Przy wyborze auto select pojawia sie tylko opcja Logic7 Movie, moze dekoder tak nadaje? W dekoderze mam do wyboru dzwiek PCM lub SPDIF tez nie wiem za bardzo ktory wybrac? w TV to samo mialem w obu PCM ustawiony. W opcjach surround w kategorii movie mam tylko 2 do wyboru Logic7movie i Dolby PLIIMovie, ogolnie troche ubogo i nie wiem czemu tak jest, instrukcja jest tak kiepska ze nic nie tlumaczy a infolinii harman w PL oczywiscie nie posiada.
  • Poziom 2  
    Czesc,
    Mam pytanie troche z innej beczki, jak sprawuje sie avr158 przy 70W/ kanal z kolumnami Jamo606? Ktore maja po130W(fronty). Ladnie to gra w stereo? Nie slychac zadnych znieksztalcen przez ta roznice mocy? Na razie chce kupic 2 kolumny a z czasem pozostale. Slyszalem ze hk posiadaja wysoka rezerwe pradowa ale czy to sie sprawdza? No i pytanie czy uzywaliscie trybu BXR do wzmocnienia basu odtwarzanych mp3?
    Pozdrawiam