Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes 312 2.9 - Webasto mokre z 313 do 312

15 Lut 2013 18:56 3105 8
  • Poziom 10  
    Witam chciałem zamontować u siebie webasto mokre w sprinterze 312 2,9 tdi te które montowane jest pod lewą lampą , mam już dawcę sprintera 313 cdi z którego powyciągałem części takie jak Webasto (grzejnik ) , tłumik , pompkę paliwa , pompkę wody , węże wodne , wtyczki , i chciał bym to zamontować do siebie , tylko że w tym dawcy, sterowanie webasta było nie po przez sterownik w którym można nastawić czas włączenia czy wyłączenia tylko jakoś inaczej chyba po przez włącznik włącz wyłącz taki jak w tym linku http://allegro.pl/panel-ogrzewania-nawiewu-sprinter-cdi-webasto-i3004495910.html a ja chciał bym mieć taki sterownik http://allegro.pl/sterownik-programator-webasto-sprinter-cdi-i2966200057.html , ponieważ najbardziej przydało by mi się te webasto w zimie nastawiał bym je pół godziny przed odpaleniem auta i auto paliło by jak latem , a więc czy jest to możliwe a jak tak to największy problem mam z elektryką czy ma ktoś może schemat podłączenia .
  • Pomocny post
    Admin grupy Samochody
    A model pieca?Jaki?
  • Poziom 10  
    T5 napisał:
    A model pieca?Jaki?

Typ to HYDRONIC

Dodano po 1 [minuty]:

T5 napisał:
    A model pieca?Jaki?

a numer na nim jeszcze wyczytałem to 0048302661
  • Pomocny post
    Admin grupy Samochody
    To inaczej.Podaj oznaczenia z naklejki.I kolory kabli z wtyczki.
  • Poziom 10  
    T5 napisał:
    To inaczej.Podaj oznaczenia z naklejki.I kolory kabli z wtyczki.

OK mam
    to co wyczytałem :

J. EBERSPACHER ESSLINGEN

HEIZGERAT TYP : HYDRONIC
    AUSFUHRUNG : D5WZ
    AUSFUHR NR. : 252162
    FABRIK NR. : 205396 AJ
    PRUFZEICHEN : S274
    BRENNSTEFT : DIESEL
    ELEKT. WERT. : 43 W 12 V
    WARMESTROM : 5000 W
    MAX 2,5 BAR

PONIŻEJ BYŁO JESZCZE :

ZGS OO3
    0048302661

A PRZEWODY W WTYCZCE JEST 8 :
    1- ZÓŁTY
    2- NIEBIESKI Z BIAŁYM PASECZKIEM
    3- CZARNY Z RÓŻOWYM PASECZKIEM
    4- RÓŻOWY
    5- CZARNY Z BIAŁY PASECZKIEM
    6- NIEBIESKI
    7- ZIELONY
    8- BRĄZOWY

i tak jeszcze dodam że chciałbym by po włączeniu urządzenia pieca z rana włączyły się jeszcze dmuchawy na pierwszym lub drugim biegu w celu odmrożenia szyb .

dzięki wielkie za pomoc kolego .
  • Pomocny post
    Admin grupy Samochody
    No to kolego masz zwykły dogrzewacz. Uruchomisz go zegarkiem podanym w linku. Ale żeby działało to jako ogrzewanie postojowe musisz trochę "dołożyć". Poczytaj o rozbudowie dogrzewacza do ogrzewania postojowego.(D3WZ działa na tej samej zasadzie)
  • Poziom 10  
    T5 napisał:
    No to kolego masz zwykły dogrzewacz. Uruchomisz go zegarkiem podanym w linku. Ale żeby działało to jako ogrzewanie postojowe musisz trochę "dołożyć". Poczytaj o rozbudowie dogrzewacza do ogrzewania postojowego.(D3WZ działa na tej samej zasadzie)
    .

A powiedz mi kolego czy ten zwykły dogrzewacz jest słabszym piecem , czy inny model pieca by był lepszy . ? Czy tylko różnią się sterownikiem w środku, i jeszcze jedno pytanko czy instalacja wodna wygląda inacze w zwykłym dogrzewaczu , w ogrzewaniu postojowym .
  • Admin grupy Samochody
    D5WZ jest bardzo dobrym piecem(5kw- daje radę) Instalacje wodną wepnij w obieg nagrzewnicy.
    tolder126 napisał:
    Czy tylko różnią się sterownikiem w środku
    Tak.Tylko sterownikiem.
  • Poziom 10  
    Dzięki olego za odpowiedzi dużo mi pomogłeś pozdrawiam