Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes 312 2.9 - Webasto mokre z 313 do 312

tolder126 15 Feb 2013 18:56 3861 8
    tolder126
    Level 10  
    Witam chciałem zamontować u siebie webasto mokre w sprinterze 312 2,9 tdi te które montowane jest pod lewą lampą , mam już dawcę sprintera 313 cdi z którego powyciągałem części takie jak Webasto (grzejnik ) , tłumik , pompkę paliwa , pompkę wody , węże wodne , wtyczki , i chciał bym to zamontować do siebie , tylko że w tym dawcy, sterowanie webasta było nie po przez sterownik w którym można nastawić czas włączenia czy wyłączenia tylko jakoś inaczej chyba po przez włącznik włącz wyłącz taki jak w tym linku http://allegro.pl/panel-ogrzewania-nawiewu-sprinter-cdi-webasto-i3004495910.html a ja chciał bym mieć taki sterownik http://allegro.pl/sterownik-programator-webasto-sprinter-cdi-i2966200057.html , ponieważ najbardziej przydało by mi się te webasto w zimie nastawiał bym je pół godziny przed odpaleniem auta i auto paliło by jak latem , a więc czy jest to możliwe a jak tak to największy problem mam z elektryką czy ma ktoś może schemat podłączenia .
    tolder126
    Level 10  
    T5 wrote:
    A model pieca?Jaki?

Typ to HYDRONIC

Dodano po 1 [minuty]:

T5 wrote:
    A model pieca?Jaki?

a numer na nim jeszcze wyczytałem to 0048302661
    tolder126
    Level 10  
    T5 wrote:
    To inaczej.Podaj oznaczenia z naklejki.I kolory kabli z wtyczki.

OK mam
    to co wyczytałem :

J. EBERSPACHER ESSLINGEN

HEIZGERAT TYP : HYDRONIC
    AUSFUHRUNG : D5WZ
    AUSFUHR NR. : 252162
    FABRIK NR. : 205396 AJ
    PRUFZEICHEN : S274
    BRENNSTEFT : DIESEL
    ELEKT. WERT. : 43 W 12 V
    WARMESTROM : 5000 W
    MAX 2,5 BAR

PONIŻEJ BYŁO JESZCZE :

ZGS OO3
    0048302661

A PRZEWODY W WTYCZCE JEST 8 :
    1- ZÓŁTY
    2- NIEBIESKI Z BIAŁYM PASECZKIEM
    3- CZARNY Z RÓŻOWYM PASECZKIEM
    4- RÓŻOWY
    5- CZARNY Z BIAŁY PASECZKIEM
    6- NIEBIESKI
    7- ZIELONY
    8- BRĄZOWY

i tak jeszcze dodam że chciałbym by po włączeniu urządzenia pieca z rana włączyły się jeszcze dmuchawy na pierwszym lub drugim biegu w celu odmrożenia szyb .

dzięki wielkie za pomoc kolego .
  • Helpful post
    T5
    Admin of Cars group
    No to kolego masz zwykły dogrzewacz. Uruchomisz go zegarkiem podanym w linku. Ale żeby działało to jako ogrzewanie postojowe musisz trochę "dołożyć". Poczytaj o rozbudowie dogrzewacza do ogrzewania postojowego.(D3WZ działa na tej samej zasadzie)
    tolder126
    Level 10  
    T5 wrote:
    No to kolego masz zwykły dogrzewacz. Uruchomisz go zegarkiem podanym w linku. Ale żeby działało to jako ogrzewanie postojowe musisz trochę "dołożyć". Poczytaj o rozbudowie dogrzewacza do ogrzewania postojowego.(D3WZ działa na tej samej zasadzie)
    .

A powiedz mi kolego czy ten zwykły dogrzewacz jest słabszym piecem , czy inny model pieca by był lepszy . ? Czy tylko różnią się sterownikiem w środku, i jeszcze jedno pytanko czy instalacja wodna wygląda inacze w zwykłym dogrzewaczu , w ogrzewaniu postojowym .
    T5
    Admin of Cars group
    D5WZ jest bardzo dobrym piecem(5kw- daje radę) Instalacje wodną wepnij w obieg nagrzewnicy.
    tolder126 wrote:
    Czy tylko różnią się sterownikiem w środku
    Tak.Tylko sterownikiem.
    tolder126
    Level 10  
    Dzięki olego za odpowiedzi dużo mi pomogłeś pozdrawiam