Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips dect 225, czy będzie działał poprawnie? NIE POKAZUJE NR DZWONIACEGO

15 Lut 2013 19:55 1170 2
 • Poziom 10  
  Witam. Brat kilka lat temu przywiózł telefon stacjonarny Philips dect 225 z Irlandii. Moje pytanie, czy można go normalnie użytkować?? Tata nie chcętnie go chce podłączyć bo podobno jakieś impulsy szybciej działają czy coś(w pracy mu jakieś "informatyki" naopowiadały) i chciałbym się dowiedzieć czy to prawda, tel przywieziony może 5-6 lat temu. Mam starego wysłużonego panasonica czarnego i chciałbym go zamienić(panasonic się sypie powoli ;)

  Mówiąc krótko, czy 5-6 letni telefon z irlandii(nowy oczywiście, nie używany) będzie poprawnie działał z orandżem w PL i nie będzie nabijał dodatkowych kosztów ?


  Czytaj 2 posty nizej
 • Poziom 30  
  Impulsy nalicza czasowo operator, a nie aparat użytkowy. Można podłączyć bez problemu. Gdyby tak było jak mówią fachowcy twojego ojca to niosło by zagrożenie okradania i przekłamywania naliczania usług telekomunikacyjnych.
 • Pomocny dla użytkowników
  Nawet amerykańskie aparaty u nas działają. Irlandzki nada się z pewnością. Gdybyś miał brytyjski, to oni coś tam kombinują z dzwonkiem, ale to jest do zrobienia. Co do naliczania, to aparat nie ma na to wpływu, szczególnie przy nowoczesnych centralach. W bardzo starych centralach gdy aparat był uszkodzony to potrafił zawiesić rozmowę i to mogło mieć znaczenie. Wadliwy aparat lub wadliwa linia mogła mieć wpływ na rachunek, ale w takim przypadku abonent składał reklamację. Linia była sprawdzana (pomiary) i w przypadku wadliwej można było liczyć na uznanie reklamacji. Co do aparatu, to jak nie miał naszej polskiej homologacji, to niestety byłby kłopot. Być może tata coś tam usłyszał i tak zapamiętał jak napisałeś.
  Reasumując podłącz i sprawdź działanie w obie strony. Jak będzie ok, to używaj bez obaw.