Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc w wyborze dobrego anturadaru z pośród dwóch

Piotr 33,5 15 Lut 2013 21:18 1410 7
  • #1 15 Lut 2013 21:18
    Piotr 33,5
    Poziom 8  

Witam serdecznie
    kiedyś były stacjonarne "suszarki", można było się zatrzymać, pogadać :D
    władza wąsata władza kumata...
    a dziś:
    1) strażnicy miejscy z podstawowym wykształceniem chowający się po krzakach (teraz ponoć już nie, bo musi stać znak ostrzegający) i uskuteczniający swoją wizję sprawiedliwości społecznej, ach te bmki i mercedesy...
    2) nasza stara szanowana Władza z wideo rejestratorami i suszarkami...
    3) i najlepsza formacja - qrwy do kwadratu! najpierw gnoili kierowców tirów, przeszło - no to pora na wszystkich a co! jedzie taki macher mondeo lub innym pojazdem i mierzy po 2 - 3 pasy w obie strony, ponoć nawet czepiają się karetek pogotowia

sposoby:
    1) jeździć wolno, ale jak?? skoro jakiś idiota na drodze międzynarodowej daje ograniczenie do 30! a po co? bo taniej postawić znak niż naprawić dziurę w jezdni...
    2) cb radio, na początku było wiadomo wszystko, ale jak to zwykle bywa Polak Polaka najchętniej utopi w łyżce wody, więc skończyły się czasy cb radia...
    3) automapa - jaki sens, skoro co 200 - 300 metrów - uwaga fotoradar, uwaga może stać radar i tak cały czas, wścieklizny można dostać!
    4) może antyradar, taki z prawdziwego zdarzenia

zastanawiam się nad:

Antyradar Valentine ONE
    lub
    Antyradar Whistler Pro-78XRi

co o tym sądzicie?

5) pozostaje jeszcze opcja - bez tablic lub z roletą na tablicy, ale to wersja hard core :D

pozdrawiam serdecznie

p.s.
    widziałem kiedyś takiego młodego z charyzmą, mówił - podatki 3 x 15 - zagłosowałem!
    później słyszałem, iż trzeba nie mieć prawa jazdy by ustawiać fotoradary! - zagłosowałem!
    ale na mój głos już więcej Donaldzie nie licz! basta!

p.p.s.
    http://antyradary.phi.pl/mapa_fotoradarow/

p.p.p.s.
    nie lubię Pisssu, ale jak rozbijał się samolot z Prezydentem to każdy miał to w D....!
    natomiast gdzie statystyczny Kowalski przekroczył prędkość, to Władza wiedzieć musi, i musi ukarać! Dlaczego Rosjanie nie oddadzą nam wraku? bo w 50 % jest sprzedany na złomie w Smoleńsku, nie mogą nam go wydać, bo zacznie się jazda - czemu mamy 50% samolotu?!! a co zrobiliście z resztą?!! tam pewnie były materiały wybuchowe etc. Macierewicz będzie miał pole do POpisu! wracając do tematu - który antyradar??

0 7
  • #2 15 Lut 2013 21:32
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 15 Lut 2013 21:37
    Piotr 33,5
    Poziom 8  

ad. Motronic

Drogi moderatorze, to tak samo jak ?
    gdzie nie ma wypadków śmiertelnych komunikacyjnych - tam gdzie nie ma samochodów...
    albo
    "przyczyną wypadku była nadmierna prędkość" - no jasne, przecież gdyby samochód stał w garażu, to nie byłoby wypadku, nawet 1 km/h może być nadmierna prędkością...
    bo kierowca "nie dostosował prędkości pojazdu do warunków na drodze".

0
  • #4 15 Lut 2013 21:55
    vorlog
    Poziom 33  

Chyba najlepszy antyradar to dobra proca :)
    Przykład nieradarowy na geniusz "milicjantów", z dziś-
    jadę sobie spokojnie z roboty, kilku krawężników młodocianych robi akcję "dmuchanie". Trzeźwość, znaczy.
    Owszem, jest spora zatoczka z prawej , dawny wjazd na nieczynną obecnie stację paliw.
    Ruch jak to na trasie przelotowej Tarnów-Kielce, teren zabudowany.
    Jeden "spec", z alkomatem, stoi na linii środkowej, między pasami i wyrywkowo zatrzymuje auta- na środku, oczywiście, po co kazać zjechać w zatoczkę. W głębi zatoczki stoi Kia z dwoma kolejnymi specami wewnątrz.
    I tak- przede mną spec zatrzymał sobie jakiegoś malucha (rzadkość, pewnie dlatego), mi kazał jechać machając "lizakiem". No to jak jechać, jak maluch na pasie przed zderzakiem? Objazd w prawo od malucha i do przodu. Jak z tego Kija nie wyskoczą dwa spece- chyba się filmów o "Gromie" naoglądali, mało im klamki od drzwi w łapach nie zostały i z mordą! I to jaką mordą! Dobrze, że nie sypali pod moim adresem słowami uznanymi powszechnie za obraźliwe :D Dokumenty!! Mandat!! Sto punktów!!
    Spokojnie tłumaczę, że ich przyjaciel kazał mi jechać objeżdżając w prawo tego malucha.
    Ten z kolei drze japę do kolesi, że mnie nie zatrzymuje.
    I ten smutno-żałosny wygląd wygląd ich opadniętych paszczęk- no miałem radochę do samej chaty :D
    Pomyśleć, że w normalnym kraju policjant to gość na poziomie i jak nic za kołnierzem nie mamy, to nawet uśmiechnąć się potrafi...
    Czy do tej służby biorą już pacjentów z łapanki tylko?
    V.

0
  • #5 15 Lut 2013 22:12
    Piotr 33,5
    Poziom 8  

Są zawody:
    "urzędnik skarbowy"
    "policjant"
    "celnik"
    "funkcjonariusz Inspekcji Transportu Drogowego"
    "Strażnik Miejski"
    w tle drogi pracują też przedstawicielki najstarszego zawodu

moja konkluzja jest taka - muszą mięć wspólne predyspozycje intelektualne i duchowe...
    oraz przekonanie, iż jak ktoś droga jedzie to zapłaci myto...

0
  • #6 15 Lut 2013 22:21
    vorlog
    Poziom 33  

Te przedstawicielki w tle drogi to chociaż przydatne być mogą, bywają nawet całkiem ładne niektóre, ale ci powyżej? :D
    V.

0
  • #7 16 Lut 2013 00:54
    krocze
    Poziom 25  

Piotrze, widzę, że oglądałeś anatomię..., ale wracając do tematu - najlepszy antyradar to w pierwszej kolejności radio CB w aucie, a jeżeli już posiadamy to po prostu noga z gazu! Czy dużo stracimy czasu zwalniając na obszarze znaku informującego o fotoradarze? Każdy się tak piekli na drodze, a jego pośpiech raptem, to zaledwie kilka sekund/minut w porywach. Czy warto zatem się śpieszyć? Jadąc ze średnią prędkością 100km/h odcinek trasy 20km pokonujemy w 12 minut, a jadąc z prędkością średnią 70km/h pokonujemy go w 17 minut, to różnica raptem zaledwie 5 minut przy pustej drodze! Przy normalnym ruchu zawsze zwolnisz przed wolniej jadącym i ten utrzymujący stałą prędkością cię dogoni ze strata może 2-3 minut...
    Czy warto zatem się śpieszyć? To pytanie powinien każdy sobie zadać zanim będzie gonił 100km/h przez miasto.

PS. fajna anegdota mi się nasunęła - kiedyś jechałem nad morze i ciągnąłem się w korku kilku samochodów jadącym za policyjnym radiowozem, nieprzekraczającym 80km/h na trasie niezabudowanej. Posiadając CB wykorzystałem je niecnie i poinformowałem mobili, że misiaki jadący przed nami nieświadomie uratują mobili bez radia CB przed mandatem, ponieważ wioskę dalej trwa kontrola pomiaru prędkości, a wszyscy jadą przepisowo..., nie minęło kilka sekund jak miasiaki zjechały na pobocze i puściły peleton dalej! Oczywiście nie było misiaków w następnej wiosce, ale przekonałem się, że misiaki mają ciągły nasłuch na 19 i łatwo ich się pozbyć z drogi czasami... ;)

0
  • #8 17 Lut 2013 10:04
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

Jeszcze trochę a temat trafi do Hayde...

0