Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Siemens SF64.... nie pobiera wody, pracuje pompa odpływowa

piokama 15 Lut 2013 21:50 9342 9
  • #1 15 Lut 2013 21:50
    piokama
    Poziom 2  

Witam.
    Posiadam zmywarkę Siemens Serii SF64... w zabudowie, panel zintegrowany.
    Dzisiaj przestała pobierać wodę.
    Filtry są czyste. Dopływ wody OK. Po włączeniu nie pobiera wody, po pewnym czasie zaczyna pracować pompa odpływowa i działa cały czas (nawet po otwarciu drzwi i resecie).
    Czy ktoś ma pomysł co jest grane i jak ewentualnie sobie z tym poradzić?
    Z góry dziękuję za pomoc.

1 9
  • SterControl
  • Pomocny post
    #2 16 Lut 2013 00:21
    rychomuch
    Poziom 29  

Witam.
    Wyciągnąć z zabudowy, przechylić na tzw. plecy-tył woda wyleci z tacy na spodzie zmywarki. Postawić na nogi i będzie zmywać na jakiś czas?
    Jest przeciek. Zlokalizować. Usunąć.

0
  • SterControl
  • #3 16 Lut 2013 12:19
    egon42
    Poziom 37  

rychomuch napisał:
    będzie zmywać na jakiś czas?
    No tak może to być i też 5 minut zależnie od wielkości przecieku.

0
  • #4 16 Lut 2013 14:27
    piokama
    Poziom 2  

Dzięki kolego. Wszystko działa OK po wykonaniu zaleconej czynności.

0
  • #5 03 Paź 2013 00:31
    roybear
    Poziom 2  

Mam taki sam problem. Zrobiłam tak jak:

rychomuch napisał:
    Wyciągnąć z zabudowy, przechylić na tzw. plecy-tył woda wyleci z tacy na spodzie zmywarki. Postawić na nogi i będzie zmywać na jakiś czas? Jest przeciek. Zlokalizować. Usunąć.

Tylko nie bardzo rozumiem co mam zrobić, żeby następnym razem działała, bo u mnie po przechyleniu - działa, prostuję w trakcie mycia, cykl przeleci do końca i jak chcę drugi raz nastawić to znowu nie działa.
    Co autor miał na myśli :
    rychomuch napisał:
    będzie zmywać na jakiś czas? Jest przeciek. Zlokalizować. Usunąć.

A jak u mnie nie ma przecieku?
    Będę wdzięczna za pomoc, bo wytargałam zmywarkę na środek kuchni i co ją ustawię na miejsce to przestaje pobierać wodę, jak ją wyciągnę i przechylę to działa i tak już trzy dni :(

0
  • #6 03 Paź 2013 00:45
    rychomuch
    Poziom 29  

Witam.
    Być może po wsunięciu w zabudowę zagina się wąż z dopływu wody?

0
  • #7 03 Paź 2013 00:59
    roybear
    Poziom 2  

Nie, właśnie węży pilnuję.

Dodano po 2 [minuty]:

Czytam to Wasze wspaniałe forum i wiele wskazówek jest, by płaszcz wodny wyczyścić, a gdzie on jest ?

0
  • #8 03 Paź 2013 01:10
    rychomuch
    Poziom 29  

Czytam to Wasze wspaniałe forum i wiele wskazówek jest, by płaszcz wodny wyczyścić, a gdzie on jest ?[/quote]

Na lewej lub prawej stronie zmywarki - pod obudową.
    Płaszcz wodny jest z przezroczystego plastiku - labirynt kanałów przepływu wody.

0
  • #9 03 Paź 2013 01:21
    roybear
    Poziom 2  

Dziękuję! Jutro, a właściwie dzisiaj rozkręcam obudowę i szukam płaszcza :)
    Mam nadzieję, że nie zepsuję jej na amen. Jakby co to jeszcze będę pytała. Pozdrawiam

0
  • #10 02 Lut 2014 15:55
    Adam1070
    Poziom 12  

Witam, odświeżam kotleta. Moja zmywarka SIEMENS miała identyczne problemy. Zdarzało jej się pobrać wodę i chwilę potem cały czas wypompowywała wodę, nawet po otwarciu drzwiczek. Przechylanie do przodu i do tyłu nic nie pomagało. Sprawdziłem węże, dopływ i odpływ wody, wyczyściłem z widocznych zanieczyszczeń, resetowałem program i nic to nie dało. Po przeczytaniu waszych postów rozebrałem zmywarkę (boczną lewą ściankę) i zdemontowałem płaszcz wodny. Na pierwszy rzut oka widać było, że zawór czy też pływak w płaszczu na kanałach spustu wody jest bardzo zanieczyszczony. Nie jest łatwo to wyczyścić, ale jakoś się udało. Silne strumienie wody z węża od prysznica plus opukiwanie i detergent dały rezultat. Pływak zaczął się poruszać. Zamontowałem płaszcz wodny do zmywarki i uruchomiłem ja. Wszystko ładnie pracuje. Wodę pobiera i wypuszczę już normalnie. Teraz jest puszczony program 65st. plus kapsułka czyszcząca. Od teraz, co miesiąc będę ją za pomocą tej kapsułki czyścił. Dziękuję za wasze wypowiedzi a przede wszystkim za dzielenie się wiedzą na ten temat. Lubię naprawiać różne sprzęty, ale raczej mechaniczne lub elektryczne. Pralki i zmywarki to urządzenia, których nie lubię naprawiać, ale z waszą pomocą się udało. Najważniejsze, że żona zadowolona i ja mam satysfakcję z uruchomienia zmywarki. Dzięki jeszcze raz.

No i niestety całego programu nie przeszła. Pod koniec nie pobrała wody i zapaliła się dioda informująca o tym. Po resecie i ustawieniu programu płukania pracowała normalnie. Płukanie puściłem jeszcze dwa razy i niestety na drugim razie zacięła się na wypompowaniu wody i tak jej zostało. Nawet po otwarciu drzwiczek cały czas wypompowywuje. Nie wiem, co jeszcze mogę sprawdzić. Bardzo proszę o pomoc.

1