Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Technicolor TC7200.U - Wejście usb

15 Lut 2013 22:02 23007 19
  • Poziom 12  
    Witam dostałem ten oto router od upc na stronie producenta pisze że można podłączyć do niego dysk twardy jednak po modyfikacjach upc wejście jest nieaktywne czy da się to zmienić ponoć przy poprzednim sofcie dyski były wykrywane jednak jak upc wypuściło kolejną aktualizacje to ta funkcja znikła
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 43  
    Blokują to na poziomie firmware lub konfigu. Nic się nie da zrobić, nie sposób obejść taką blokadę. W sumie szkoda, bo to przydatna funkcja.
  • Poziom 12  
    Instalator który mi instalował router powiedział mi żebym popytał w Internecie to może mi się uda znaleźć przerobiony firmwear tylko że nie wiem zbytnio gdzie szukać przeważnie jak da się znaleźć takie oprogramowanie to tylko do popularnych urządzeń:(
  • Poziom 43  
    arturartur24 napisał:
    Instalator który mi instalował router powiedział mi żebym popytał w Internecie to może mi się uda znaleźć przerobiony firmwear
    Po pierwsze nie wgrasz żadnego softu, bo jest zabezpieczenie, po drugie gdybyś je cudem zdjął, to taki router z inną wersją firmware nie zaloguje się do sieci i nie będziesz miał internetu, a jedynie ewentualnie karę do zapłacenia za ingerencję/zniszczenie sprzętu zaraz jak się połapią, czyli jak zgłosisz awarię urządzenia.

Daną wersję firmware przygotowuje producent specjalnie dla danego operatora, nowsze urządzenia do kablówek to nie zwykłe routery, nic tam nie da się samemu zmieniać.
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 12  
    upc jest naprawdę dziwne przed chwilą znalazłem instrukcje obsługi tego urządzenia z ich logo i rzeczywiście kiedyś usb było aktywne po co to wyłączali:(
  • Poziom 43  
    USB nigdy nie było aktywne w tym routerze w UPC Polska, ale w innych krajach może być inaczej i stąd różnice w instrukcji przeznaczonej na inny rynek.
  • Poziom 9  
    Jak nie było, skoro w instrukcji obsługi do tego routera na stronie 59 jest screen który przedstawia panel administracyjny z włączoną zakładką USB. I całość jest po polsku.
  • Poziom 43  
    USB nie było i nie jest aktywne w tym urządzeniu, modem został Ci użyczony, nie jest Twoją własnością, bo go nie kupiłeś więc nie możesz się niczego domagać w tej kwestii.

Nie widziałem tej instrukcji po polsku, ale podejrzewam, że jest tam zastrzeżenie jak w innych w stylu, że niektóre opcje mogą nie działać w ich sieci.

Dodano po 7 [minuty]:

A jednak:
    Cytat:
    W zależności od konfiguracji wybranej przez operatora telewizji kablowej / dostawcę usług internetowych użytkownika niektóre funkcje przedstawione w niniejszej instrukcji mogą być niedostępne.
    http://www.upc.pl/pdf/upc_instrukcja_technicolor_7200.pdf str. 7.
  • Poziom 8  
    Czy udało Ci się znaleźć jakieś informacje o firmwarze albo innych sposobach odblokowania USB?

arturartur24 napisał:
    Witam dostałem ten oto router od upc na stronie producenta pisze że można podłączyć do niego dysk twardy jednak po modyfikacjach upc wejście jest nieaktywne czy da się to zmienić ponoć przy poprzednim sofcie dyski były wykrywane jednak jak upc wypuściło kolejną aktualizacje to ta funkcja znikła
  • Poziom 12  
    Niestety nie :( UPC w Polsce to nieporozumienie , w tym kraju zawsze musi być wszystko inaczej
  • Poziom 43  
    Nie narzekaj, inni dostawcy (np. Vectra) w ogóle blokują dostęp do panelu w swoich routerach.
  • Poziom 10  
    Dostalem ten modem w UPC Irlandia i USB tez jest wylaczone. Instrukcja jak zawszxe podaje ze jest ale mendy to wylaczyli. Pewnie dlatego aby nie dzwonic do nich i nie zawracac im d... ze USB nie dziala.
  • Poziom 9  
    Czy dalej nikomu nie udało się zmusić router od UPC do działania USB? Zabawne bo obecnie posiadam router Technicolor TC7200 zarówne od UPC jak i od Netii. Z tą różnicą, że Netia nie zablokowała portu :)

Mam zgrane do plików .bin kopie zapasowe ustawień obydwu Technicolorów, ale sądzę (i o to się boję), że jakbym wgrał plik Technicolora z Netii do Technicolora z UPC to potem już bym się nie dostał do Panelu zarządzania Technicolora UPC żeby przywrócić poprzednie ustawienia i musiał bulić tą ich karę za ingerencję w urządzenie.

Czy ktoś chce mój plik .bin z Technicolora z netii i zaryzykuje zabawę z odblokowaniem? Dla wiarygodności podaję w załącznikach screeny z paneli obydwu routerów.
  • Poziom 43  
    Takie zabawy nic nie dadzą, USB nie odblokujesz.
  • Poziom 9  
    jurek.adam napisał:
    Takie zabawy nic nie dadzą, USB nie odblokujesz.

Dzięki za odpowiedź!
    Ale czy możesz sprecyzować czy USB jest zablokowane na poziomie produkcyjnym (brak lutów, albo na płytce drukowanej są odcięte ścieżki itp.), czy na poziomie Firmware (jakiś znacznik przełączony)?
    Domyślam się, że jesteś dobrze zorientowany, bo wypowiadasz się w tym wątku od początku z dużą pewnością. Przyznaję Ci rację, że to nie do mnie należy decyzja o sprzęcie, który tylko dzierżawię, ale sam przyznaj rację, że przydatna funkcja powinna być możliwa do wykorzystania - przynajmniej przez użytkowników, którzy potrafią z niej korzystać.

Nie będę za wszelką cenę próbował usunąć blokady, bo nie jestem aż tak zaawansowany ani zdesperowany, ale każda cenna informacja jest na tym forum (tak sądzę) mile widziana.

Pozdrawiam!
  • Poziom 43  
    Ale87 napisał:
    Ale czy możesz sprecyzować czy USB jest zablokowane na poziomie produkcyjnym (brak lutów, albo na płytce drukowanej są odcięte ścieżki itp.), czy na poziomie Firmware (jakiś znacznik przełączony)?
    Nie ma sprzętowych ograniczeń. Blokada na poziomie firmware lub za pomocą konfigu przesyłanego do modemu podczas jego logowania się do sieci.
  • Poziom 43  
    To jest generator haseł dla zupełnie innego modemu - Arrisa. I faktycznie działa dla tych modemów np. z Vectry, Toyi, MM itp.

Ale to połowa sukcesu, bo wszystko zależy od tego co dostawca prześle w konfigu, który nadpisuje ustawienia.
  • Poziom 12  
    Temat już nie aktualny UPC wymieniło sprzęt na inny model