Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

UltraISO wypalanie Windowsa 7 na pendrive

krolik112 15 Feb 2013 22:39 10857 15
    krolik112
    Level 9  
    Witam mam problem z nagraniem obrazu ISO na pendriva, a program nagrywa tylko ok 325 MB. Czytałem ze trzeba zmienić format na ntfs ale po formatowaniu i zapisie dalej jest fat32. Chce wypalić Windows 7 All Versions (obrazy Windows poniżej 4GB wypala normalnie).

Do Moderatora temat był wcześniej poruszony ale użytkownik sam znalazł rozwiązanie i wątek został zamknięty niestety bez wyjaśnienia jak to zrobił...
    Matuzalem
    Level 43  
    krolik112 wrote:
    chodzi mi konkretnie dlaczego UltaISO nie chce wypalić obrazu powyżej 4GB

krolik112 wrote:
    po formatowaniu i zapisie dalej jest fat32

Czy coś jeszcze sobie sam dopowiesz?
    krolik112
    Level 9  
    Matuzalem wrote:
    Czy coś jeszcze sobie sam dopowiesz?

nie bardzo rozumiem...
    kasiunia7777
    Level 39  
    Zgrywałam już wiele razy windows 7 na pendriva w fat32. Obraz iso windows 7 ma te kilka GB ale przecież na pendriva nie zgrywa się obraz w jednym pliku tylko zawartość obrazu, jego wszystkie pliki.
    Zawsze robię to przez uniwersall usb installer i nigdy żadnych problemów, wszystko działa jak należy.

Dodano po 3 [minuty]:

Zresztą przez UltraISO też nagrywałam windows 7 na pendriva i problemu nie było.
    Może najpierw kup oryginalny system bo to:
    krolik112 wrote:
    Windows 7 All Versions

Śmierdzi torrentami lub jakimś "chomikuj".
    Microsoft nie wypuścił windows 7 all versions.
    krolik112
    Level 9  
    jeden plik na obrazie ma powyżej 4 GB i nie da sie go wrzucić na fat32 i czy da sie przestawić żeby program nie zmieniał systemu plików
    kasiunia7777
    Level 39  
    krolik112 wrote:
    jeden plik na obrazie ma powyżej 4 GB

Oryginalny windows nie ma w sobie taki wielkiego pliku na płycie i nie ma problemu z wrzuceniem oryginalnego systemu na pendriva na fat32 :)
    krolik112
    Level 9  
    kasiunia7777 wrote:
    Oryginalny windows nie ma w sobie taki wielkiego pliku na płycie i nie ma problemu z wrzuceniem oryginalnego systemu na pendriva na fat32 :)
    tylko to jest na płycie jest wersja x86 i x64 i dlatego ma taki rozmiar
    student11
    Level 21  
    to jest pirat :) na fat32 nie wejdzie 4GB

FAT32, który pomimo nazwy sugerującej 32 bity, wykorzystuje tylko 28 z nich pozwalając teoretycznie na opisanie 268 435 438 klastrów, co umożliwiałoby użycie go nawet na 16 TB dyskach twardych z sektorami 512-bajtowymi. Z powodu ograniczeń wynikających z 32-bitowego pola w boot sektorze, określającego rozmiar partycji w sektorach, wielkość partycji obsługiwanej w tym systemie plików nie może przekroczyć 2 TB dla 512-bajtowych sektorów i 16 TB dla dysków o sektorach 4096-bajtowych. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie pomocy technicznej Microsoftu[1]. Maksymalny rozmiar pliku w tym systemie to 4 GB – 1 B (232 B – 1 B). Limit wielkości pliku wynika z kompatybilności ze starszymi systemami i wielkości pola w tablicy katalogu określającego rozmiar pliku (2 GB - 1 B to limit wielkości pliku od czasów DOS-u w wersji 3.x – pomimo ówczesnego limitu 32 MB na partycję dyskową).
    W momencie powstania FAT32 był wyraźnie lepszy od swojego poprzednika – FAT16, jednak od samego początku był planowany jako system plików dla "domowych" wersji Windows, gdyż już wtedy istniał NTFS, który przeznaczony był dla profesjonalnych wersji systemów Microsoftu.
    kasiunia7777
    Level 39  
    To jest w 100% pirat. Obraz oryginalnego systemu windows 7 zajmuje około 3GB i poza tym nie ma oficjalnie wydanej wersji przez microsoft
    krolik112 wrote:
    Windows 7 All Versions

Jest starter, home basic, home premium, professional, enterprise, ultimate ale nigdy microsoft nie sprzedawał wszystkich wersji na 1 nośniku, każdą należy zakupić osobno.

Kup sobie oryginalny system i nie będziesz miał problemów z wgraniem systemu na pendrive :)
    Nawet na stronie microsoftu masz dostępny darmowy program do zgrywania iso windowsa 7 na pendriva ale jest jeden warunek - zgra jeżeli system jest oryginalny :)

Do pobrania:
    http://www.microsoftstore.com/store/msstore/h...e.Help_Win7_usbdvd_dwnTool#ms_help_topics_at3
    krolik112
    Level 9  
    mam oryginalny Windows x64 ale siostra ma x86 i nie chciałem przy każdej reinstalacji wgrywać od nowa system na pendriva
    ergie
    Level 28  
    Windows 7 All Versions, to po prostu kompilacja wszystkich windowsów na jednej płycie, czy tam na jednym pendrive. (wystarczy 'odblokować jeden wpis i mamy dostępne wszystkie systemy)

Jeżeli ktoś często instaluje systemy, to lepiej sobie zrobić czyste ISO (ze zintegrowanymi aktualizacjami), niż mieć płytę z 2010 roku i wgrywać milion aktualizacji. Najważniejszy jest klucz, bo chyba trzeba sobie ułatwiać w życiu, a nie stwarzać problemy [;

Co do jak wgrać taki win na pendrive? ten opis działa : Link
    krolik112
    Level 9  
    ergie wrote:
    Co do jak wgrać taki win na pendrive? ten opis działa : Link
    przy tym obrazie Windowsa nie działa
    Matuzalem
    Level 43  
    Dość.
    Forum nie jest miejscem doceniającym bezrefleksyjność.

3.1.13, 3.1.17.