Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stalgast - Potrzebny dozownik nabłyszczacza

15 Lut 2013 23:06 6627 12
 • Poziom 22  
  Szukam dozownika nabłyszczacza zmywarki Stalgast - Bianca 50. lub zamiennik jakiś.
  Ktoś dysponuje sprawnym?
 • Poziom 2  
  a co sie stało z tym dozownikiem? leci woda czy nie dozyje?
 • Poziom 22  
  Leci woda do środka pojemnika i nie dozuje - śruba regulacyjna nie reaguje
 • Poziom 15  
  A nie możesz kupić w Stalgaście podaję namiary STALGAST Sp.z o.o. ul Staniewicka 5 03-310 Warszawa tel. 801405063 0225171575 Używanych bym nie polecał gdyż mogą być zestarzałe przez co mogą żle lub wcale nie dozować płynu.Po drugie nie wiadomo nigdy z jakim płynem pracowała przez co trzeba ją dobrze przemyć gdyż nie jest zalecane mieszanie płynów (krystalizacja i uszkodzenie wężyków przez mieszanie się chemi)Ale to już osobny temat i nie będę się nad nim rozwodził
 • Poziom 2  
  Pęknięta jest membranka, poszukam bo powinienem nieć taką

  Dodano po 6 [minuty]:

  A wpadło mi jeszcze do głowy czy w smoczku nie ma jakiegoś prusza (jak odkrecisz naktretke gdzie jest wezyk, to pod nim jest gumka "smoczek") sprawdz jeszcze to

  Dodano po 1 [minuty]:

  Na pewno jest coś ze smoczkiem bo jakby pekła membranka to woda by leciała śrubką od regulacji :)
 • Poziom 1  
  Dla świętego spokoju kup w sklepach internetowych z częściami do urządzeń gastronomicznych komplet: dwa smoczki (rozmiar taki jak do dozowników Lozametu) do tego membranę rozmiar około 45mm ewentualnie powiedz że do dozownika nabłyszczacza zmywarki Stalgast - koszt około 70 zł. Wymień wszystko i powinien działać. Co do sprawdzania smoczków to bywa, że nawet gdy wydaje się, że są w porządku to i tak nie działają. Po wymianie wyreguluj dozownik i po sprawie.
 • Poziom 22  
  Po przebojach z zakupami... zamontowałem nowy w zmywarke (dozownik na dwa węzyki a mi sprzedawano wszędzie na trzy :) ).
  Niestety nie dozuje - nie może zassać płynu z pojemnika.
  Jakieś sugestie? bo przejrzałem cały układ od trójnika do pojemnika na nabłyszczacz i wydaje się okey...

  i jeszcze jedno - można nalać w celu kontroli dziłania i sprawdzenia tego dozownika wodę zamiast płynu nabłyszczającego? - gęstość płynu ma znaczenie?
 • Pomocny post
  Poziom 15  
  Dozownik jest podciśnieniowy, wykorzystuje różnicę ciśnień przed i po załączeniu elektrozaworu. Jeżeli ciśnienie wody przed elektrozaworem jest za niskie (2 bar) i dodatkowo jest kiepskie zasilanie w wodę to dozownik nie zassie płynu. Zmierz ciśnienie wody po otwarciu elektrozaworu.
 • Poziom 22  
  Okazało się, że faktycznie problem z ciśnieniem wody...
  Koledzy podpowiedzcie jak go wyregulować - ile cm płynu w wężyku powinien pobrać do komory?
  A jak wyregulować dozowniki płynu nabłyszczającego? - ile obrotów dozownika przy pobieraniu?
 • Poziom 22  
  150 mm czego?
 • Poziom 15  
  Na etykiecie produktu nabłyszczającego jest napisane zalecane dozowanie w ml/l. wystarczyć pomnożyć przez 3,5 i masz ilość którą pompka powinna zassać. (w ml.)
 • Poziom 12  
  Troszkę odświeżę. Zwykle na opakowaniu jest podane dozowanie w dziesiątych mililitra na litr wody (nabłyszczacz) i w ml/l (myjący). Może być podane dozowanie w gramach na litr (trzeba sobie z karty charakterystyki płynu przeliczyć po ciężarze właściwym na ml/l). Co do mnożnika - nie zawsze jest 3,5. Nabłyszczacz ustawia się zwykle na ilość świeżej wody pobranej podczas płukania. Nie każda zmywarka pobiera na płukaniu 3,5 litra. W Winterhalterze serii UC można regulować ilość wody chyba od 2,2 do 3,4 litra. Zwykle jest to 2,5 - 3 litry w podblatówkach. Kaptury i duże zmywary do garów biorą więcej.
  Pozdrawiam.