Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telelewizor Philips 14pt1542/58

mariusz231 15 Lut 2013 23:59 1224 6
  • #1 15 Lut 2013 23:59
    mariusz231
    Poziom 7  

Objawy:

Przez jakiś czas objaw były takie, że sporadycznie ginęła fonia lub obraz i telewizor przestawał reagować na pilota i przyciski na telewizorze. Dało go się tylko wyłączyć "z palca". Wyłączenie i włączenia pomagało.

Po włączeniu zasilania telewizor popracował chwilę lub cały dzień i nic się z nim nie działo. Potem było tak, że pojawiał się wielki szum, tak jakby nie była podłączona antena, choć telewizor jeszcze chwilę wcześniej działał normalnie i był na min. głośności - można go jedynie wyłączyć (pilot i przyciski nie działają. Dzieje się tak również jak po włączeniu telewizora pozostawi się go w trybie standby. Czasami potrafił w nocy włączyć się sam ze standby właśnie z takim przeraźliwym szumem lub normalnie na ostatnio wyłączonym kanale, albo na pierwszym.

Czasami też występują inne objawy:

Zanika dźwięk i obraz staje się czarno biały, po wyłączeniu i włączeniu telewizora pokazują się różne symbole na ekranie. Zawsze jednak nie reaguje na pilota i przyciski.

Dodam, że znalazłem podobny temat, lecz u mnie jest teraz tak, że po włączeniu śnieży i przebijają jakieś kanały. Wielokrotne wyłączenie i włączenie z palca nic nie daje. Cały czas śnieży i nie reaguje na żadne przyciski

SL 6.1 aa, bo wyczytałem, że to o coś takiego chodzi.

Jestem nowicjuszem jeżeli chodzi o naprawę elektroniki :D

Co może być przyczyna powyższych objawów?

0 6
  • #3 16 Lut 2013 11:37
    mariusz231
    Poziom 7  

Nie, ponieważ nie mam odpowiedniego sprzętu. Muszę pożyczyć, ale z tym problemów nie będzie.

Tylko nie wiem co mam sprawdzić :)

Dodam, że cała noc telewizor był wyłączony z wtyczki, to dziś uruchomił się normalnie i po jakimś czasie znowu śnieg i zero głosu. Wyłącznie i włączenie z palca dało efekt pozytywny, lecz nie na długo, bo zdarza się to coraz częściej :(

0
  • #5 16 Lut 2013 13:00
    mariusz231
    Poziom 7  

Wiedzy może nie mam za dużej, ale nie jestem totalnym laikiem. Drobne naprawy komputerów i wyszukiwanie usterek nie sprawia mi problemów.

Zresztą za pomocą forum naprawiłem sobie lodówkę oraz pralkę :)

Gdzie szukać problemu lub na co zwrócić uwagę przy wstępnych oględzinach ?

0
  • #7 21 Lut 2013 15:45
    mariusz231
    Poziom 7  

Zdjąłem osłonę wyczyściłem z kurzu i sadzy, której było więcej niż kurzu. Na pierwszy rzut oka było widać żadnych spuchniętych kondensatorów, zimnych lutów itd.
    Z racji, że chwili obecnej nie posiadam żadnych urządzeń pomiarowych zdam się chyba na pomoc zaprzyjaźnionego fachowca :)

Dodam tylko, że przed rozebraniem na tv zanikł dźwięk i zgasł kineskop. Wyglądał całkiem jakby był pozostawiony na standby, w pierwszym momencie tak pomyślałem.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo