Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka indesit wil 105 podczas prania wyskakują bezpieczniki .

marek_2108 16 Lut 2013 14:23 1908 3
  • #1 16 Lut 2013 14:23
    marek_2108
    Poziom 2  

podczas prania czuć swąd spalenizny. rozkręciłem tył pralki i okazało się że szumi łożysko silnika , i tu się rodzi pytanie czy owy smród i wyłączanie się korków może być przyczyną szumu łożyska i czy silniki do tego modelu nie różnią się od siebie gdybym chciał go wymienić
    pozdrawiam.

0 3
  • #2 16 Lut 2013 14:30
    Qbuś
    Poziom 38  

marek_2108 napisał:
    czy owy smród i wyłączanie się korków może być przyczyną szumu łożyska

Może, ale nie musi, warto znaleźć przyczynę na 100%, a nie wymieniać silnik w ciemno.

0
  • #3 16 Lut 2013 14:31
    BDKofficial
    Poziom 2  

Swąd spalenizny to raczej przewody... które się nadpalają/topią, lecz oczywiście mogę się mylić. Jako rzecz pierwszorzędną postawiłbym bezpieczeństwo a nie naprawę łożyska które szumi, bo jedno z drugim się w żaden sposób nie pokrywa. Twoja instalacja elektryczna może po prostu nie wytrzymywać natężenia prądu które pobiera pralka stąd 'wywalanie' bezpieczników i swąd spalenizny. Powinieneś wezwać do tego fachowca, zdrowie i życie masz tylko jedno...

0
  • #4 16 Lut 2013 15:53
    marek_2108
    Poziom 2  

BDKofficial napisał:
    Swąd spalenizny to raczej przewody... które się nadpalają/topią, lecz oczywiście mogę się mylić. Jako rzecz pierwszorzędną postawiłbym bezpieczeństwo a nie naprawę łożyska które szumi, bo jedno z drugim się w żaden sposób nie pokrywa. Twoja instalacja elektryczna może po prostu nie wytrzymywać natężenia prądu które pobiera pralka stąd 'wywalanie' bezpieczników i swąd spalenizny. Powinieneś wezwać do tego fachowca, zdrowie i życie masz tylko jedno...

dlatego bardziej skłaniam się ku wymianie pralki na nową gdyż tak na prawde przyczyn może być wiele.

0