Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czytnik kodów kreskowych LS2208 - RS232 sypie śmieci

anglik20 18 Lut 2013 21:31 6585 38
  • #31 18 Lut 2013 21:31
    anglik20
    Poziom 14  

O.o

To albo ja czegoś nie wiem, albo Wy. Ale wiem na 1000%, że ten czytnik działa pod PS/2 (wpinany kablem między klawiaturę a komputer) i USB bo tych interfejsów używałem przecież.

• #32 18 Lut 2013 23:05
    miwi
    Poziom 27  

Ale racz zwrócić uwagę że jeśli pracuje w trybie USB to i tak emuluje klawiaturę a nie RS232.

• #33 18 Lut 2013 23:21
    anglik20
    Poziom 14  

Aaaaa... o to biega. :-D

Czyli jakbym miał z RS232, to emulował by port COM, jak inny system kasowy, to pod USB by emulował ten właśnie system kasy?

• #34 19 Lut 2013 00:31
    miwi
    Poziom 27  

Nie do końca. Podsumowując całą tą dyskusją, posiadasz czytnik klawiaturowy i koniec. Więc albo zaopatrzysz się w czytnik rs'owy albo w swoim układzie skorzystasz z biblioteki do obsługi PS2.

• #35 19 Lut 2013 19:00
    anglik20
    Poziom 14  

To jeszcze mam pytanie co to jest 'TermData' i 'KeyData'? KeyData to pewnie linia do transmisji kody klawiszy, a TermData? Jakiś terminal?

• #36 19 Lut 2013 19:34
    _jta_
    Specjalista elektronik

Bardzo możliwe, że do terminala - pytanie, w jakim standardzie.
    Może tam, gdzie znalazłeś nazwy, jest to opisane?
    Albo możesz chociaż sprawdzić, jakie tam jest napięcie, kiedy nie skanujesz.

• #37 19 Lut 2013 20:00
    anglik20
    Poziom 14  

GND miernika podłączone do GND czytnika:
    KeyClock - 0,02V
    KeyData - 0,24V
    TermClock - 4,34V
    TermData - 0,02V

W dokumentacji nic nie jest napisane na temat Term. Ja się zastanawiam, czy to nie jest tak, że TremData i TermClock nie idą przypadkiem z klawiatury do czytnika, a potem z czytnika do komputera? Bo jak skanowałem kod czytnikiem, to zawsze gasł 'NumLock' na klawiaturze.

• #38 19 Lut 2013 21:20
    _jta_
    Specjalista elektronik

A jak są połączone w kablu? Wysyłanie danych z klawiatury do komputera jest
    sterowane zegarem z klawiatury, ale komputer może to zablokować podając
    stan niski na którąś linię sygnałową. Jak są dwa urządzenia, to to drugie musi
    blokować pierwszemu możliwość wysyłania, kiedy samo przesyła dane.
    Dlatego linie sygnałowe klawiatury muszą iść do tego drugiego urządzenia...

Clock 0 = Inhibit (zakaz wysyłania przez klawiaturę); Data 0 = RTS (komputer
    chce wysyłać do klawiatury). Clock i Data 1 - klawiatura może wysyłać, najpierw
    ustawiając Data (bit start jest 0), potem dając na Clock impuls 0, i sprawdzając
    czy Clock jest 1, kiedy sama nie daje 0. Wysyłanych jest 11 impulsów Clock do
    przesłania 11 bitów przez Data: start, 8 bitów danych, parzystość, stop - niby
    jak przez port szeregowy, ale jest używany Clock - zawsze podawany przez
    klawiaturę, to port w komputerze ma go sprawdzać i się dostosować.
    Aha, na każdej linii (Clock i Data) można wymuszać 0, nie można wymuszać 1.
    Parzystość Odd (nieparzysta). Najmniej znaczący bit danych idzie pierwszy.

• #39 19 Lut 2013 21:52
    anglik20
    Poziom 14  

Niestety tego kabla nie mam przy sobie. Ale jak będę miał okazję, to to sprawdzę z ciekawości i napiszę tu.