Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Naczepa schmitz - opis podłączenia włącznika i elektrozaworu.

16 Feb 2013 19:03 5598 2
  • Level 11  
    Witam Szanowne Grono.
    Dostałem kolejną "misję specjalną",a sprawa dotyczy naczepy jak w temacie,
    otóż w trakcie wymiany poduchy przy środkowej osi (3 osiowa naczepa)
    z rozmachem uszkodzili puszkę połączeniową, w której łączą się przewody z modulatora knorr-bremse mod. es2053 i kolejno wyłącznika podnoszenia osi oraz
    elektrozaworu od wleczonej osi. W puszcze jest duże pole stykowe, a
    na pokrywie opis podłączenia (niestety po niemiecku).
    I tutaj jest problem - ze stroną prawą (od modulatora) poszło bez problemów,
    bo przewody opisane, natomiast od strony włącznika i elektrozaworu nie wiem
    gdzie te przewody podłączyć. Szukałem w necie, ale nie znalazłem.
    Mam najróżniejsze rysunki z opisem wyprowadzeń z modulatora wszystkich
    wejść (input) i wyjść (aux1 - 4). Proszę o pomoc gdzie podłączyć włącznik i elektrozawór od podnoszenia osi. Trochę przydługawe, ale krócej nie szło.:) Naczepa schmitz - opis podłączenia włącznika i elektrozaworu.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 31  
    Witam. Z tłumaczeniem z niemieckiego nie powinno być problemu jest mnóstwo translatorów.
    Ciężko powiedzieć jaką masz tam konfigurację,ale standardowo ,to elektrozawór ma być połączony z AUX2 (pin2) i GND (pin 12) złącza X2 modulatora.Sterowanie osią to podanie (-) na wejście przypisane w programie.W/g opisu sterowanie osi powinno być podłączone do przyłącza "Vom Schalter Achslift senken" .Posiadasz dokumentację to powinieneś sobie poradzić.
  • Level 11  
    daro111 wrote:
    to elektrozawór ma być połączony z AUX2 (pin2) i GND (pin 12) złącza X2 modulatora.Sterowanie osią to podanie (-) na wejście przypisane w programie.W/g opisu sterowanie osi powinno być podłączone do przyłącza "Vom Schalter Achslift senken"

Witam, tak zrobiłem i niestety nie działało.
    Dzisiaj przyjechał serwisant z jaltestem i pokazało wewnętrzny błąd ecu ;(
    Dziękuję za pomoc i temat uważam za ZAMKNIĘTY.