Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspier 5741G - po włączeniu brak reakcji matrycy i dysku twardego

16 Lut 2013 19:44 2049 6
  • Poziom 9  
    Pierwszy raz piszę post więc wybaczcie błędy. Wymieniłem matrycę LED na nową, poprzednia miała wypadek typu myszka na klawiaturze i zamknięto klapę i matryca poszła. Stara matryca to B156XW02 V.2 nowa została przysłana i zapewniono mnie, że jest kompatybilna prawdopodobnie Samsung LTN156 dalszych symboli nie spisałem. Wtyczki taśmy wszystko pasowało. Ale kiedy uruchomiłem kompa załączył się tylko wiatrak, przycisk Power świeci, kontrolka zasilania i baterii świeci, nie ma reakcji matrycy, twardy dysk nie rusza, cd się uruchamia. Uruchomienie z samej baterii to samo. Podłączyłem zewnętrzny monitor i to samo żadnej reakcji. Próbowałem reset BIOS z kombinacji klawiszy i nic, wylutowałem bateryjkę BIOS i nic. Na starej matrycy się uruchamiał tylko na matrycy była widoczna mozaika. Podłączyłem ponownie starą matrycę i niestety problem został to samo. Proszę o pomysły bo mi się skończyły?
  • Spec od komputerów
    Czy na czas wymiany było odłączone zasilanie i wyjęta bateria?
    Podaj napięcia z matrycy z pinów zasilania i sterowania.
  • Poziom 9  
    Tak przy wymianie była wyciągnięta bateria i zasilanie. Przede wszystkim wymieniałem już matryce w kilku komputerach i do tej nie było problemu. Jeżeli chodzi o napięcia to raczej ich nie podam bo skręciłem go i muszę oddać go koledze. Poinformowałem go o tym problemie, ale nie sądziłem czy jakieś dodatkowe informacje będą potrzebne. Czy bez podania tych napięć jest szansa na określenie w jakimś przybliżeniu co może być? Ja domyślam się, że może to być karta graficzna lub taśma, ale zewnętrzny monitor też nie reaguje, dziwne też że BIOS nie startuje.
  • Spec od komputerów
    seba3112 napisał:
    Czy bez podania tych napięć jest szansa na określenie w jakimś przybliżeniu co może być?

Nie.
  • Poziom 9  
    W takim układzie muszę zamknąć temat, chyba, że wróci do mnie ten laptop to powrócę do tematu. Dziękuję za zainteresowanie i poświęcony na mój problem czas. Do usłyszenia.
  • Spec od komputerów
    Jak coś to się polecam.
  • Poziom 9  
    Podczas rozkręcania obudowy od laptopa pękły plastikowe gniazda, w których mocowane były metalowe elementy z gwintem. One również popękały i kawałki dostały się pod płytę główną. Nie zwróciłem na to uwagę i po podłączeniu zasilania te kawałki narobiły zamieszania na płycie głównej. Niestety odesłałem laptopa do serwisu i ok. 3 tygodnie miałem go z powrotem, ale 650 zł koszt naprawy. Wiem tylko że wymieniono jeden układ, ale nie wiem, który. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie zamykam temat.