Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprinter 412 - nie odpala kontrolki od świec nie gasną

16 Lut 2013 19:56 3831 4
  • Poziom 2  
    Witam
    Mam problem w sprinterze 412td 98r auto nie chce odpalić,kręci ale nie odpala,nie gasną kontrolki edc i od świec żarowych,świece wymieniane około 2 miesiace temu,kiedys miałem juz taki problem jak auto stało przechylone,przekreciłem kilka razy stacyjke i odpalił.Przekażnik ok,swiece ok.Czy to może być problem z immo lub czujnik połozenia wału?Miał ktos kiedys podobna sytuacje?Znajomy wyjechał chwilowo i nie mam jak podłączyc pod kompa.Jak ma ktos jakis pomysł to prosze napisac zweryfikuje każdy trop.
    Pozdro!
  • Relpol przekaźniki
  • Spec od Mercedesów
    Kontrolka świec żarowych ma również drugie działanie: jeżeli nie gaśnie, może to świadczyć o zablokowanym immobilizerze (o ile auto jest w to urządzenie wyposażone).
    Na pompie jest wtedy taka narośl którą można w determinacji usunąć
    Sprinter 412 - nie odpala kontrolki od świec nie gasną
    Przykręcone jest "to-to" zrywalną śrubą-holenderkiem widoczną w centralnej części. Śrubę trzeba odkręcić, ustrojstwo wywalić i zamontować zwykłego holenderka.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 14  
    412 ma pompkę rotacyjną :idea:
    nie znajdzie takiego zawora :D
  • Spec od Mercedesów
    yaro 65 napisał:
    412 ma pompkę rotacyjną

Chyba masz rację - rzędówka była w pierwszej serii Sprintera ale w małych motorach. No cóż - mam zbyt mało zwojów mózgowych żeby zapamiętać kilka tysięcy różnych kombinacji w tej marce... ;)
    Ale świecenie kontrolki świadczy o aktywności immobilizera również przy pompie rotacyjnej.
  • Poziom 2  
    Witam ponownie
    Dzisiaj znowu ten sam problem z tym odpalanie kontrolka znowu nie gaśnie i nie zapala,zdarza sie to raz na jakiś czas po czym odstoi sobie dwa dni i zapala normalnie.Po takim zapaleniu podłączałem pod diagnose i nie ma żadnego błędu,może by usunąć immo?Świece przekaźnik wszystko jest ok.Jakby ktoś miał jeszcze jakies pomysły co do tego tematu to czekam.Dodam tylko,że teraz auto mam na parkingu w niemczech i nie pali ;) POZDRO!!!