Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pajero L141 3.0 V6 - Nie odpala na benzynie

16 Lut 2013 20:55 3612 6
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich!
    Od kilku dni walczę z moim pajero, problem polega na tym, że nie odpala na benzynie. Natomiast odpala na gazie. Filtr paliwa wymieniłem, filtr powietrza również. Doszedłem do tego, że sprawdziłem przekaźnik odpowiadający za pompę paliwa i wygląda na to, że nie dostaje napięcia z komputera do zasilania pompy. Sprawdziłem komputer i wymieniłem uszkodzoną diodę niestety nie pomogło. Co można jeszcze sprawdzić?
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 34  
    Poza nielicznymi przypadkami sterownik silnika wystawia na cewkę przekaźnika masę anie plusa.( Dla pewności pomiaru dokonać w czasie startowania rozrusznikiem).
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    A sama pompa sprawna.
  • Poziom 12  
    Dzięki za podpowiedzi. Jutro ruszam dalej do walki;) Z ta pompą to jest tak, nie sprawdzałem bo jest ciężki dostęp wiadomo butla LPG i zostawiam ja na końcu jak juz wszystkie inne warianty zawiodą. Jest zima a ja robię pod blokiem. Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Mam podejrzenia dotyczące instalacji lpg. Potrzebuje schemat połączeń do landi les 01e. Kiedyś miałem dotyczącą mojego samochodu ale gdzieś zniknęła z dysku.
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Skończyło się na wymianie pompy paliwa.
  • Poziom 12  
    Trzy tygodnie później problemy wróciły. Okazało się, że pompa się zatarła.
    Kupiłem kolejną, jakiś zamiennik ale nie pomogło. Kupilem kolejną tym razem orginał DENSO ale nie pomogło. Nikt nie potrafił stwierdzić co jest przyczyną, że silnik odpala ale po dodaniu gazu dusi się i strzela w filtr powietrza.
    Dla szukających i mających podobne objawy: padł regulator ciśnienia paliwa na listwie wtryskowej, w zasadzie nie do dostania. Mi się udało. W przypływie złości i rozpaczy bo zaraz zima, zamówiłem kompletną listwę wtryskową razem z wtryskiwaczami i regulatorem ciśnienia. Gdybym kupił same wtryskiwacze, tak jak mi podpowiadali mechanicy to samochód poszedłby na żyletki a tak cieszę się jak dziecko bo to fajny wozik jest.
    Pozdrawiam