Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jaki rozbudowany alarm przewodowy gsm

16 Feb 2013 21:18 2235 6
  • Level 10  
    Witam,
    nie znalazłem tematu jaki mnie interesuje, może słabo szukam, ale chcę też informacji aktualnych i dopasowanych do moich potrzeb.
    A więc Interesuje mnie alarm przewodowy z dość dużymi możliwościami.
    Podstawowe wymagania to ok 9 PIR'ów, czujniki w oknach + drzwiach + brama garażowa x2 + rolety ok. 30 wejść(w oknach z 2 skrzydłami czujniki zrównoleglone wliczone jako 1). Sterowanie roletami ok 4 grupy x2 (góra dół) + bramą garażową + wjazdową. Ogrzewanie eko po wyjściu z domu (uzbrojenie). sterowanie gniazdkiem, może pare sztuk w przyszłości, może kontrola oświetlenie, ew. sterowanie + zraszanie trawy itp. co mi przyjdzie kiedyś do głowy. Oczywiście powiadamianie GSM.
    Jeszcze jedna rzecz, zależy mi na tym, aby z jednej strony zaoszczędzić na manipulatorach, a z drugiej strony większe możliwości, chcę aby można było wszystkim sterować przez domową sieć - komputery -smartphone- tablety itp.
    Jak coś mi się jeszcze przypomni to dopiszę.
    jeszcze jedno pytanie, też nie mogę znaleźć- funkcja śledzenia. nie wiem czy prawidłowo to nazwałem, chodzi o to, że w trybie "nocnym", gdzie część budynku jest uzbrojona, do pewnej tej części uzbrojonej jest dostęp mieszkańców, tzn. z sypialni przez przedpokój czy korytarz do toalety, lub kuchni i z powrotem bez rozbrajania pozostałych pomieszczeń i uzbrojeniu po powrocie. jakie stwarza to zagrożenia i czy tylko przy złym zaprogramowaniu, czy ryzyko istnieje zawsze i jak to dokładnie działa.
    tyle na początek.
    Pozdrawiam.
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • OptexOptex
  • Level 22  
    Według mnie najlepszym rozwiązaniem jest Satel Integra 128.Daje on wielkie możliwości rozbudowy systemu.
  • OptexOptex
  • Level 10  
    Tak myślałem, że pierwszy będzie Satel.
    Tylko że z tego co wiem sterowanie przez sieć jest bardzo ograniczone. najwięcej poprzez manipulatory. Chciałbym mieć ewentualnie jakiś monitoring ze sterowaniem też przez internet. Co myślicie o jablotronie 100? tylko sterowanie z tego co wiem jest przez ich portal, nie wiem jak to dokładnie działa, jak mam neostrade ze zmiennym IP. czy musze mieć stały, czy cestralka sama się loguje, czy to inaczej działa? Podobno jablotron taniej wychodzi, a satel już nie ma tekiej pomocy technicznej jak kiedyś.

Dodano po 20 [minuty]:

jeszcze jedno, w satelu najtaniej wychodzi strewowanie modułami z wyjściami OC. nie wiem ja to wychodzi w jablotronie, ale szafa alarmu nie musi być taka wielka, ze skrzynki wychodzą tylko przewody sterujące, a wykonawcze są przy odbiornikach. myślę, aby sterować przekaźnikami z centralki i równolegle z przycisków, centralka tylko musi widzieć czy roleta, brama garażowa czy wjazdowa jest otwarta, czy zamknięta, czy można zamykać, lub otwierać, czy prawidłowo wykonana funkcja, a o tym będą informowały czujniki te od "bezpieczeństwa"

Dodano po 15 [minuty]:

dostałem jeszcze coś o alarmach ropam, ale jszcze nie czytałem. cięzko się te pdf'y czyta w większości w większości jest to samo, cięzko jest znleżć to co mnie interesuje i porównać je z innymi.
  • Level 15  
    A ja zaproponuję alternatywę, system Ksenia.

Od 16 do 128 wejść/wyjść, możliwość sterowania czymkolwiek ... rolety, światło, zraszacze itp. Pełna obsługa systemu przez internet, z tableta, PC, smartphona i najważniejsze nie trzeba być INSTALATOREM żeby to obsługiwać i się w tym połapać.

Do tego integracja z kamerami IP do podglądu co się dzieje na podjeździe i wiele wiele "gadźetów". Manipulator jest potrzebny tylko jeden, w sumie nie jest on konieczny ale uważam że jeden powinien się w domu pojawić, bo jak siądzie wifi to systemu nie wyłączymy bez niego, chyba że mamy pilota ...

Interfejs przetestować można na stronie Ksenia http://www.kseniasecurity.com/demos/webserver/en/indexr.htm
    Cały interfejs dostępny jest w języku Polskim razem z programem.

Instalacja prosta łatwa i przyjemna i masa masa możliwości.
    W sieci można znaleźć film obrazujący działanie ale po angielsku:
    http://www.extronic.se/larm/ksenia.html film w prawym dolnym rogu
    a kupić w Polsce np.: w SPS www.ksenia-security.eu

System obsługuje do 400 komunikatów SMS oraz 400 komunikatów głosowych, któych nie trzeba programować i przydzielać, jedyne co trzeba zrobić to zaprogramować komu wysłać jaką informacje.

Zapomniałem dodać że w systemie możemy wykorzystać również wejścia i wyjścia analogowe ...

Pozdrawiam
    Piotr
  • Level 2  
    Ja bym wstrzymał jeśli chodzi o Ksenię.Nie wiem jak się sprawdzają centrale tej firmy, ale z czujkami są problemy.
  • Level 15  
    Witam cardass,

na kilkadziesiąt tysięcy sprzedanych czujników, nie mieliśmy informacji o jakichkolwiek problemach, dlatego prosiłbym o przesłanie dokładnego opisu "problemów", zapewniam, iż dokładnie zbadamy Pana przypadek.

Czujniki firmy Ksenia wykonane są z elementów najwyższej jakości poczynając od pyrolementu Heimann'a kończąc na markowych kondensatorach i przekaźniku Meder'a. Firma nie oszczędza na komponentach, które najczęściej są zarzewiem problemu, dlatego solą w oku jest każda informacja o ewentualnym "problemie".

Proszę o kontakt a chętnie przyjadę i dokładnie przyjrzę się problemowi jaki Pan spotkał.

Pozdrawiam
    Piotr
  • Level 10  
    Zdecydowałam się na Jablotron 100KR. Polecam, bardzo szybki montaż na 2 magistralach BUS, czyli 1, lub 2 kable - od czujnika do czujnika, modułu, syreny itp. Magistrala, najlepsze zabezpieczenie anty-sabotażowe. 100KR z GSM, LAN, urządzeniami bezprzewodowymi (u mnie tylko piloty, ale może cośw przyszłości). Aby sprawdzić który to który czujnik po uruchomieniu, trzeba go tylko naruszyć i jest w historii aktywacji danego czujnika. łatwe podłączenie do komputera- zwykły kabel usb jak do drukarki.