Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Inne] Jakie urządzenie wielofunkcyjne laserowe kolorowe kupić z WiFi

16 Lut 2013 21:34 10926 5
  • Poziom 23  
    Witam!
    Postanowiłem kupić laserowe kolorowe urządzenie wielofunkcyjne w miarę rozsądne w eksploatacji. Zależy mi jednak na WiFi i jednoprzebiegowości a te warunki powodują bardzo duży spadek ilości modeli.

Firmę Brother raczej odrzucam z powodu bzyczenia w czasie czuwania (przynajmniej na to narzekają użytkownicy) i kiepskiej jakości zarówno wydruków jak i skanów. Jako urządzenia do faktur jest OK, ale u mnie ma być uniwersalnym urządzeniem do wszystkiego, również skanowania zdjęć.

Do firmy Samsung raczej nie mam zaufania, a i eksploatacja do najniższych nie należy.

Całkiem poważnie zastanawiam się nad dwoma, a właściwie trzema modelami:
    - Epson AcuLaser CX17WF
    - HP LaserJet Pro 200 M276nw
    - HP LaserJet Pro 300 M375nw (choć mocno zniechęca mnie cena, a jakościowo zbliżona do poprzedniego modelu)

Którą drukarkę wybrać?

Zwracałem uwagę na koszty eksploatacji i te drukarki nie wymagają oddzielnej wymiany bębnów. No i tu mam problem. Widzę, że w HP bębny są w kasetach z tonerem, ale gdzie są w Epsonie, bo kasety są chyba zbyt małe, żeby mogły ukrywać bębny?

Koszty tonerów są zbliżone, mówię również o zamiennikach.

Czy macie jakieś doświadczenia z tymi drukarkami i możecie coś podpowiedzieć?

• Poziom 34  
    A może ten odpowiednik Canon i-SENSYS MF8080CW twojego hp.
  • Poziom 23  
    leeart napisał:
    A może ten odpowiednik Canon i-SENSYS MF8080CW twojego hp.

Bardzo ciekawa drukarka, choć mało jest jej testów w internecie.
    Jeden jaki udało mi się znaleźć wspomina o trochę słabej jakości druku zdjęć w stosunku do konkurencji oraz o tym, że drukowane obrazy czarno-białe mają wyraźnie fioletowy odcień, czyli można wnioskować, że drukarka nie drukuje wyłącznie czarnym tonerem, ale również kolorowymi, co zwiększa koszty eksploatacji.
    Poza tym ma najsłabszy skaner, rozdzielczość max to 600x600.

Używasz tej drukarki?
    Jak się spisuje?
    Na Allegro nie widzę żadnej na sprzedaż, za to ceny tonerów są dość ciekawe, tylko jak długo się utrzymają, bo o HP raczej nie ma co się martwić, ale boję się że w Epsonie i Canonie niedługo po zaprzestaniu produkcji drukarek nie będą też produkowane zamienniki, a kupowanie oryginałów znacząco zwiększa koszty eksploatacji.

• Poziom 34  
    Tonery w tej drukarce to Crg-716 odpowiednik hp to seria cb540 zamiennie pasują do siebie. Zamienniki mają nie raz ten sam chip więc możesz włożyć go do hp jak i do Canona.
    Sam osobiście nie mam takiej drukarki, ale trochę ich sprzedałem i chyba wszyscy byli zadowoleni. Z doświadczenia wiem, że jest mniej awaryjne niż Hp, ale trudniejsze w obsłudze, np: nie można sprawdzić poziomu tonerów. Drukarka pokazuje toner ok., kończy się, wymień toner (nie pokazuje procentowego zużycia toneru jak w Hp). Regeneracja bardzo prosta, jeżeli masz pojęcie to możesz sam regenerować w domu, suplementy identyczne jak i kasety. Przy regenerowanych tonerach w Hp jak i Canonie może przekłamywać kolory/tony. Co do skanowania rozszerzona rozdzielczość do 9600x9600 dpi sprawdź na stronie producenta.
  • Poziom 23  
    leeart napisał:
    Tonery w tej drukarce to Crg-716 odpowiednik hp to seria cb540 zamiennie pasują do siebie. Zamienniki mają nie raz ten sam chip więc możesz włożyć go do hp jak i do Canona.
    Sam osobiście nie mam takiej drukarki, ale trochę ich sprzedałem i chyba wszyscy byli zadowoleni. Z doświadczenia wiem, że jest mniej awaryjne niż Hp, ale trudniejsze w obsłudze, np: nie można sprawdzić poziomu tonerów. Drukarka pokazuje toner ok., kończy się, wymień toner (nie pokazuje procentowego zużycia toneru jak w Hp). Regeneracja bardzo prosta, jeżeli masz pojęcie to możesz sam regenerować w domu, suplementy identyczne jak i kasety. Przy regenerowanych tonerach w Hp jak i Canonie może przekłamywać kolory/tony. Co do skanowania rozszerzona rozdzielczość do 9600x9600 dpi sprawdź na stronie producenta.

Jeśli chodzi o skaner to rozszerzona rozdzielczość mnie nie interesuje, wyłącznie optyczna. Rozszerzona rozdzielczość działa jak zoom cyfrowy w aparatach fotograficznych, zdjęcie skanowane jest przy 600dpi, a następnie powiększane z zastosowaniem interpolacji do wyższej rozdzielczości. Mogę to zrobić w dowolnym programie graficznym często ze znacznie lepszymi efektami. Jakości optycznej jednak nic nie zastąpi.

Jeśli chodzi o tonety, to nie wiem czy dobrze zrozumiałem, HP i Canon mają dokładnie te same kasety?
    Wspominałeś o regeneracji, ale nie widzę nigdzie chipów do Canona, a zgodnie z tym co pisałeś nie wszystkie od HP pasują, więc kupowanie to trochę loteria...

Piszesz, że sprzedałeś sporo tych drukarek, a miałeś może kontakt ze wspomnianym przeze mnie Epsonem? Jest on najmniejszy z omawianych modeli, koszty eksploatacji nie są też zbyt duże, a na dodatek miałem już w swoim życiu kilka różnych drukarek HP i Epsonów i zauważyłem, że HP mają znacznie gorsze podajniki (bardzo często nie chcą wciągać kartek, wciągają po kilka kartek, psuje się mechanizm transportu papieru a na dodatek wciągnięcie kartki prosto graniczy z cudem). Z Epsonami nie ma tych problemów. Kiedyś używałem nawet Epsona do nadrukowywania danych do przelewów na oryginalnych blankietach pocztowych (100% trafności w okienka, nawet można było kilka razy zadrukować ten sam blankiet i tylko druk robił się grubszy, ale zawsze na miejscu). Niestety wycofałem się z tego pomysłu po przesiadce na HP - rozbieżności dochodziły do prawie 1cm :(
    Zastanawia mnie jednak ten bęben z Epsona, gdzie on jest (one są) i czy trzeba je wymieniać?

• Poziom 34  
    Kasety są takie same, czasami w zamiennikach jest różnica w chipie. Aczkolwiek są też takie które pasują jednocześnie i do Hp i Canona. Przewaga nad Epsonem jest taka, że bęben jest razem z kasetą. W Epsonie nawet nie występuje ten bęben w sprzedaży. Czyli przypadkowe zarysowanie bębna np: zszywką kończy sie serwisem. Ciekawe ile to kosztuje? Bo jak na razie regeneracja bębna odpada. Drugie pytanie jak drukarka będzie drukować po zmieszaniu dwu innych tonerów tj. zamiennika i oryginału. W Samsungu np: trzeba licznie czyścić listwę developera. Canon i Hp mechanicznie to te same drukarki różni ich oprogramowanie wewnętrzne, skaner i obudowa. Proponuje Canona bo wydaje mi się, że jest mniej awaryjny.