Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf V, Leon II, Corsa - jaki ekonomiczny silnik ?

djpits 16 Lut 2013 22:04 2415 6
  • #1 16 Lut 2013 22:04
    djpits
    Poziom 13  

Witam, jestem młodym kierowcą i szukam zgrabnego w miarę taniego w utrzymaniu i ładnego używanego auta.

Myślałem nad Corsą albo Polo ale po wielu opiniach stwierdziłem że Leon czy Golf spalą prawie tyle samo... chyba...

Myślałem o zakupie Diesla 1.9 TDI 105KM ale jak zacząłem czytać o ew. usterkach to chyba zrezygnuję...

I teraz co wybrać.. jaki silnik benzynowy...? chciałbym minimum 90KM

Rozważam Leona 1.4 TSI 125KM ale jest trochę za drogi :/ - oj byłby to ideał :P

Codziennie w jedną stronę 20KM - czasem razy 2. Więc minimum 40KM dziennie.

Stąd prośba o poradę w kupnie autka... ostatecznie jeszcze Corsa 1.4 90/100KM ale podobno to muł i pali nawet 8-9L

Kwota max 32tys.

0 6
  • #2 16 Lut 2013 22:44
    krocze
    Poziom 25  

Kolego, wiem, że to zabrzmi lakonicznie, ale czy nie myślałeś o zakupie nowego auta? W kwocie 32 kilo pln masz już wybór. Nie będzie to klasa Golfa, czy Leona, ale nowym pojeździsz te 2-4 lata bez remontu. Wartość spadnie szybko, ale masz święty spokój z naprawi, które w wyeksploatowanych Golfach Cię nie ominą...

Możesz zawsze kupić auto nowe lub pokazowe z dużym upustem ceny i tak możesz nabyć np. Dustera, Thalię, C3 (całkiem przyzwoicie wykonane i dobry design), czy też Clio z licytacji AG. Za około 39 kilo pln jest teraz nowy C-Elysee, który z założenia ma być bezawaryjny ze względu na prostotę wykonania podzespołów, ale oferuje też więcej miejsca niż konkurencja i komfort niezły (jeździłem nim, ponieważ przymierzam się do jego zakupu na kilka lat jazdy ze spokojną głową), ale w tej cenie jest tylko mułowaty 1.2, aczkolwiek powinien być nie do zdarcia.

Też kupuję używane w kwocie ok 40 kilo pln i co jakiś czas pierdoły muszę naprawiać, a sąsiad, który kupił kiedyś nową Albeę dopiero przy 70 tys. wymieniał tylko wahacze i to wszystko! Nie polecam tego Fiata, bo prowadził się jak wóz drabiniasty, ale spokój z remontami czasami jest więcej warty niż pieniądze...

Przede wszystkim kup takie auto, które będzie stać Cię remontować! To podstawa przy zakupie. Omijaj szerokim łukiem wynalazki TSI, ponieważ są wyprężone i ulegają awariom, podobnie jak TDi nowej generacji grupy VAG...

Ciekawą propozycją używanego auta jest dynamiczna 3-4 letnia 1.6 MJT 120KM Lancia Delta.

0
  • #3 17 Lut 2013 11:12
    djpits
    Poziom 13  

Kolego jedno nowe już mam (hyundai), niestety - jestem nim częściej w serwisie niż każdym poprzednim używanym.

Interesuje mnie tylko używane, i raczej tylko te 2 modele, myślałem ew. jeszcze o Corsie ale jest chyba minimalnie lżejsza od golfa czy leona więc spalanie będzie zapewne bardzo zbliżone.

Tak więc dalej nie wiem :)

Kolezanka ma już w 3 letnim Golfie 1.4 TSI - zero problemów jak narazie, osobiście nigdzie nie doczytałem że to złe silniki.... (poza 1.4 TSI 160KM)

0
  • #4 17 Lut 2013 14:09
    krocze
    Poziom 25  

Kolego, w eksploatacji auta nie jest ważny tyle okres użytku, co przebieg auta, więc może twoja koleżanka nie zdążyła jeszcze dotrzeć silnik, albo trafił jej się pozbawiony wad silnik.
    Nie od dziś wiadomo, że 1.4 TSi ma problemy ze sprzęgłem elektromagnetycznym, które uruchamia kompresor. Co najgorsze, jest on połączony z pompą cieczy...
    Można jeszcze wspomnieć o pękających tłokach, luzującym się samoczynnie napinaczem rozrządu, jak i samym felernym łańcuchem. Dopiero od II kwartału 2010 roku poprawiono elementy, ale gdy poczytasz artykuły w prasie, różnego rodzaju - o awariach, które serwis uznaje za "normalne, związane z eksploatacją", o czym informują właściciele, to możesz kupować, może trafisz na udany model.

0
  • #5 17 Lut 2013 14:11
    wedsew
    Poziom 15  

Zapomnij o Golfie, Polo, czy Corsie.
    Obejrzyj sobie Fiata Bravo, 1.4 90KM lub 1.9 JTD. Dobrze wykonane, niedrogie i bezproblemowe auto z bardzo tanimi częściami i serwisem.

0
  • #6 17 Lut 2013 18:15
    djpits
    Poziom 13  

zapomniałem :P Fiat odpada, nie lubię tej nazwy :)

Już wybrałem inny model - Toyota Corolla E12 1.4 lub 1.6 benzyna - decyzji raczej nie zmienię :)

0
  • #7 17 Lut 2013 18:45
    krocze
    Poziom 25  

djpits napisał:
    zapomniałem :P Fiat odpada, nie lubię tej nazwy :)
    [...] decyzji raczej nie zmienię :)

No, to rzeczywiście masz męski gust - oceniasz auta po nazwie z takim profesjonalizmem, że aż strach podawać inne propozycje. Kup Kolego tego Golfa i będziesz jeździł - Volkswagen tak ładnie brzmi...

0