Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Obudowa dysku 3,5" Welland ME-740s - Spin down

master-007 17 Feb 2013 12:11 2871 12
    master-007
    Moderator on vacation ...
    Witam,
    chciałbym zapytać szanownej braci forumowej, czy istnieje możliwość uśpienia dysku w obudowie Welland ME-740s bez wciskania wyłącznika na tylnym panelu. Mam w niej zamontowany dysk WD10EZEX. Moje pytanie jest spowodowane tym, że dysk służy mi jako magazyn danych i jest podłączony cały czas mimo tego, że jest używany sporadycznie i ciągle niepotrzebnie kręci talerzem.

Chipset kieszeni ASM 1051
    Inne dane - strona producenta, strona supportu producenta

Pozdrawiam MS
    młody14
    Level 37  
    Dyski można wyłączać za pomocą programu Victoria, aczkolwiek byś musiał to robić za każdym razem po włączeniu komputera jeśli przełącznik w tylnym panelu byłby w pozycji I :)
    master-007
    Ściągnąłem i zainstalowałem program Victoria ver 4.46b ale nie wiem w którym miejscu jest to "usypianie" dysku
    młody14
    Level 37  
    Obudowa dysku 3,5" Welland ME-740s - Spin down

1. Wybierasz dysk.
    2. Klikasz przycisk :)
    master-007
    W okienku wyświetlają się informacje o dysku

Model: WDC WD10EZEX-00ZF5A0
    Firmware: 80.0
    Serial: v ^
    Disk size: 1953525168 LBAs 953869 Mb
    CHS: 121601/255/63 953867 Mb
    Features: Non ATA, HDD
    Sector: 512 Bytes

Ale po wciśnięciu "sleep" nic się nie dzieje, wyskakuje komunikat: "20:22:58:Stopping SCSI drive... HD Spindle is stopped "
    ale dysk buczy dalej i w "mój komputer" jest ciągle aktywny i widoczny
    młody14
    Level 37  
    No to wychodzi na to że Victoria go jednak nie zatrzyma :( Mój HDD na kontrolerze się zatrzymuje po naciśnięciu "sleep".
    master-007
    wychodzi na to, że obudowa nie na darmo "turbo leopard" - trudno zatrzymać :) czekam na dalsze sugestie
    User removed account
    User removed account  
    master-007
    Mr. Fu-tien Lee też tak proponuje :) jednak wolę poszukać innego sposobu o ile istnieje
    elektryku5
    Level 39  
    Hmm, a dysk jest w jakimś trudno dostępnym miejscu?
    master-007
    tak średnio, na razie obudowę dysku mam podpiętą do listwy z wyłącznikiem i wyłączam listwę gdy chcę wyłączyć dysk.
    elektryku5
    Level 39  
    No to już lepiej byłoby zrobić sobie kabelek z przełącznikiem i wyprowadzić w odpowiednie miejsce.
    master-007
    Tematu nie udało się rozwiązać w sposób "konwencjonalny". Rozwiązaniem spełniającym swoje zadanie okazało się zakupienie gniazd clarus sterowanych z pilota kupionych w promocji w stonce za 20zł.