Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spliter mikrofonowy, co kupić?

witaltas 17 Lut 2013 14:15 1362 5
  • #1 17 Lut 2013 14:15
    witaltas
    Poziom 6  

Witam,
    Posiadam Kontroler MIDI Reloop Terminal mix 4 i chcę do niego podpiąć 2 mikrofony na kablu. Są to dobrej jakości mikrofony Shure'a - jeden to sm58 drugi to nieco gorszy, dokładnie nie pamiętam.

Z tego co się orientowałem to potrzebny mi będzie spliter mikrofonowy. Jednak ceny wahają się od 70 zł do ponad tysiąca. Proszę wobec tego o jakieś wskazówki. Cena dla mnie to od 250 do 300 zł. Zależy mi jak najbardziej na wysokiej jakości i braku zakłóceń. Czy taki spliter jest równoznaczny z dużym jej spadkiem?

Czy wobec tego potrzebuje jeszcze jakiegoś sprzętu np. przedwzmacniacza?

• #2 18 Lut 2013 13:43
    adambyw
    Moderator Akustyka

Splitter to nie będzie najlepsze rozwiązanie w twoim przypadku. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się prosty mikserek mono, np ART Promix.
    Splittery stosuje się głównie do rozdzielenia sygnału mikrofonowego z zachowaniem separacji odbiorników. Splitter pasywny to nic innego jak transformator audio. Owszem może pracować jako tzw combiner, przykładowo ART Splitcom pro ale nie masz możliwości regulacji poziomu wysterowania sygnału z poszczególnych mikrofonów.
    Takie zastosowanie splittera bardziej sprawdza się przy monofonizacji źródła stereo.

• #3 20 Lut 2013 20:27
    rzuczek
    Poziom 17  

Niestety w tej cenie widzę tylko to:
    Behringer Xenix 802
    http://www.thomann.de/pl/behringer_xenyx_802.htm
    bo
    http://www.thomann.de/pl/art_promix.htm
    juz za drogie...

jest jeszcze Omnitronic LH 020 http://www.dj-sklep.pl/p/pl/1169/omnitronic+lh-020+mini+mikser.html

Jeśli oba mikrofony są dynamiczne to teoretycznie wystarczą dwa rezystory i dwa potencjometry oraz gniazda... i byś miał pasywny mikser mikrofonowy.

Nawet coś takiego znalazłem :

Mikser mikrofonowy IMG Stage Line MMX-31 co do jakości nie wiem jak się sprawdzi...

• #4 02 Mar 2013 16:01
    witaltas
    Poziom 6  

Wybór padł na BEHRINGER XENYX 802. Za porady dziękuję. Jedno pytanie. Czy Ten mikser powinienem podłączyć do wejścia mikrofonowego w kontrolerze czy cały kontroler do tego miksera, a później do głośników?

• #5 04 Mar 2013 09:45
    adambyw
    Moderator Akustyka

możesz i tak i tak, z tym że wejście mikrofonowe ma dużą czułość, a wyjście liniowe z miksera daje wysoki poziom sygnału. Najprawdopodobniej będziesz musiał dać gain w kontrolerze na minimum, i musiał pilnować sumy na mikserze by nie przesterować wyjścia.

• #6 19 Mar 2013 11:00
    montertb
    Poziom 22  

W SM58 jest wbudowany transformatorek mikrofonowy, jego równoległe połączenie z innym mikrofonem nie narobi aż takich szkód (będzie jakaś tam separacja galwaniczna) jak dwa "normalne", równoległe mikrofony cewkowe.
    Ale to wszystko półśrodki, najlepszy będzie mikser, jak wspominali przedmówcy.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME