Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stół probierczy Common Rail

17 Feb 2013 14:19 3795 2
Testo
    User removed account
    User removed account  
  • Testo
    zeimp
    Moderator on vacation ...
    diux_b wrote:
    Cześć mam pytanie, zamierzam kupić stół probierczy uniwersalny do testowania pomp wtryskowych i wtryskiwaczy, zależy mi na tym by stół robił wtryski i pompy Common rail, na co zwrócić uwagę przy kupnie stołu? Tester będę kupował oddzielnie, ale chodzi mi głównie o stół, żeby potrafił wytworzyć duże ciśnienie, żeby miał bardzo dobrą wydajność. Poradźcie coś.

Ciężko będzie Ci coś doradzić, bo nikt nie wie, jaką posiadasz wiedzę w tej dziedzinie. Testowanie samych wtryskiwaczy, to nie tylko dawka, czy kształt, kąt wytryskiwanego strumienia... Czy interesują cię elektromagnetyki, czy piezoelektryki też..? Jeśli wszystko, to sam stół Ci nie wystarczy, bo jeszcze musisz mieć symulator i tester, do obliczania kodów regulacyjnych, które następnie musisz nanieść na każdy wtryskiwacz indywidualnie w celu poprawnego późniejszego zakodowania go... To temat bardzo poważny i w byle warsztacie/pomieszczeniu nie da się tego zrealizować. Dodatkowo w celach naprawy w/w elementów niezbędny Ci będzie bardzo porządny mikroskop! Temat rzeka... Info w sieci mnóstwo, dlaczego nie zadzwonisz do firm oferujących sprzedaż w/w stołów i nie popytasz u nich o dane techniczne. Następnie poprzez zgromadzoną wiedzę, porównanie, wybierzesz sobie ten odpowiedni? Moim zdaniem, tak było by dla Ciebie najrozsądniej.
    User removed account
    User removed account