Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane I 1996 1.4ECO - podczas postoju nabija km i prędkość

tomex_0111 17 Lut 2013 16:12 1590 6
  • #1 17 Lut 2013 16:12
    tomex_0111
    Poziom 9  

Witam serdecznie,
    mam taki problem z moja Renówka Megane z 1996r z silnikiem 1.4:
    przez pare dni nie mialem podanej predkosci ani km na liczniku, wymienilem czujnik predkosciomierza na skrzyni, to nie pomoglo, dzis podczas sprawdzania wszystkich bezpieczników i przewodów gdy auto po chwili troche pochodzilo na wkazniku predkosci zaczelo sie pojawiac predkosc od 0-200 i wskazowka wracala do zera, dodatkowo byly nabijane kilometry i po otwarciu maski slychac bylo tak jakby zwarcie bylo gdzies w instalacji, moje pytanie w tym momencie w ktorym miejscu moze byc owe zwarcie?lub jakas inna przyczyna? wertowalem kilka for i odpowiedzi nie ma.....

• #2 17 Lut 2013 16:25
    Doktorr
    Poziom 33  

Myślisz że da się sprawdzać wiązki elektryczne online.

• #3 17 Lut 2013 16:30
    tomex_0111
    Poziom 9  

no wlasnie nie da sie;) czyli masz na mysli zeby sprawdzic wszystkie kable miernikiem czy maja przejscie?

• #4 17 Lut 2013 16:38
    Doktorr
    Poziom 33  

Zacznij od kabli zgodnych z przebiegiem tych od czujnika prędkości.

• #5 17 Lut 2013 16:39
    bart.auto
    Poziom 20  

Sprawdź połączenia w skrzynce na lewym fartuchu

• #6 17 Lut 2013 17:02
    tomex_0111
    Poziom 9  

wlasnie teraz bylme kawalek sie karnac auto jedno odpalic i po powrocie na chodzacym silniku otworzylem maske i nie slychac tego jakby zwarcia.... odlączylem aku i rano zobacze, jesli nic sie nie ruszy to bede szukal po kablach....

dam znac

dzis podlaczylem aku i przejechalem sie troche dalej zero, ale w kablach nic nie slychac zeby zwarka sie robila, jutro zamierzam jechac na podnosnik i zobaczyc te wiazke kabli.

• #7 31 Maj 2013 23:27
    tomex_0111
    Poziom 9  

odświeżam:

problemu nie rozwiazalem, jest cieplo, mozna grzebac;)
    Wymieniony kolejny czujnik i nic, szukam po kablach, pytanko mam do kogoś kto będzie wiedział: na tej kostce od czujnika idą 3 kable + - i trzeci jest od predkosci?jak przekrece zaplon to tam powinno iść napiecie tak? czy na czujnik idzie napiecie podczas jazdy?

a polaczenia na lewym fartuchu to w sensie do komputera sterującego i bezpieczniki kolo aku?

To tam patrzylem, wiazka kabli poklejona jest izolatka idaca do kompa, poczyscilem bezpieczniki, dalem psik psik, mase poczyscilem.....

z gory dzięki za kolejen podpowiedzi;)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME