Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder TV Netii - Czy można podłączyć pod kablówkę w bloku?

GolabStg 17 Lut 2013 16:24 8571 11
  • #1 17 Lut 2013 16:24
    GolabStg
    Poziom 8  

Witam,

mam pytanie odnośnie dekodera Netii.... czy jest możliwość podłączenia go do anteny telewizji kablowej w bloku i jaki byłby efekt? Czy będę miał wszystkie kanały? Czy będę musiał zakupić tzw. siatkę i wieszać na balkonie?
    Wiem, że są też anteny pokojowe, ale w moim mieście niestety sygnał będzie za słaby.

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam.
    Dekoder TV Netii - Czy można podłączyć pod kablówkę w bloku?

Skasowano powielony/ błędnie zamieszczony załącznik!
    [_P_]

0 11
  • #2 18 Lut 2013 17:06
    Olek II
    Moderator

Kolego, podłączenie tego dekodera wyłącznie pod antenę siatkową, odpada. Zobacz link.
    http://www.netia.pl/pomoc_dla_domu,temat,11826,pierwsze-podlaczenie-telewizji-iptv.html

1
  • #3 18 Lut 2013 18:55
    GolabStg
    Poziom 8  

Wiem, ze pod sama antene nie ma opcji, bo trzeba podlaczyc jeszcze pod neta i telewizor, ale pytanie brzmi czy musze wieszac siatke na balkonie, zeby miec kanaly czy wystarczy podlaczenie do neta i podlaczenie kabla od telewizji kablowej do wejscia antenowego w dekoderze?

1
  • #4 01 Mar 2013 11:16
    GolabStg
    Poziom 8  

No więc odpowiem sam na swoim temacie :)
    Otrzymałem dekoder, podłączyłem go pod kabel kabel ethernetowy, kabel z anteny kablowej w bloku i co?? NIC... brak kanałów z telewizji naziemnej, są tylko te, które daję Netia przez internet.
    Wpadłem na inny pomysł, a mianowicie ze ściany wystawała wtyczka antenowa (wejście i wyjście), więc podłączyłem pod to... teoretycznie kanały powinny być, bo przecież jest to wyjście antenowe, czyli na dachu powinna być antena tzw. siatka. Niestety po ponownym wyszukiwaniu kanałów nie znaleziono ani jednego z telewizji naziemnej.
    Po prostu porażka!
    Nie pozostaje mi nic innego jak wywiesić sobie antenę siatkową na balkonie, która będzie wisiała obok talerza (trochę słabo będzie to wyglądało).
    Ktoś może napisać- kup antenę pokojową...
    Niestety nie ma takiej opcji, ponieważ mieszkam w Starogardzie Gdańskim i nie będzie łapała sygnału (za daleko mam do wież).
    A może ma ktoś jeszcze inny pomysł?

0
  • #5 01 Mar 2013 13:35
    Olek II
    Moderator

GolabStg napisał:
    podłączyłem go pod kabel kabel ethernetowy, kabel z anteny kablowej w bloku i co?? NIC... brak kanałów z telewizji naziemnej

A dlaczego miałyby być? Jeśli sieć kablowa jest analogowa, to nic nie oglądniesz.

GolabStg napisał:
    są tylko te, które daję Netia przez internet.

Tak ma być.

GolabStg napisał:
    ze ściany wystawała wtyczka antenowa (wejście i wyjście), więc podłączyłem pod to... teoretycznie kanały powinny być, bo przecież jest to wyjście antenowe, czyli na dachu powinna być antena tzw. siatka.

A pytałeś administratora czy tam jest jakikolwiek sygnał? Jeśli to jest AZART, to są przemienniki kanałowe w analogu.

GolabStg napisał:
    Niestety po ponownym wyszukiwaniu kanałów nie znaleziono ani jednego z telewizji naziemnej.

Normalne.

GolabStg napisał:
    Po prostu porażka!

I na koniec, co mówi instrukcja tego dekodera? Nie podałeś nawet modelu.

1
  • #7 01 Mar 2013 15:56
    Olek II
    Moderator

GolabStg napisał:
    Niestety nie zauważyłem nigdzie, żeby był napisany model tego urządzenia.

Na samym urządzeniu też nigdzie żadnej naklejki? Z numerem fabrycznym, typem? Dziwne.

1
  • #8 02 Mar 2013 10:50
    GolabStg
    Poziom 8  

Jest tylko coś takiego:
    -Numer Partii P/N: PRN20000G054-07
    -Adres MAC: 0004305E3667
    -D/C: 35/12
    Nic więcej nie zauważyłem pod spodem...

0
  • #9 02 Mar 2013 11:35
    Olek II
    Moderator

Przeczytaj na spokojnie instrukcję. Tam jest wszystko opisane "łopatologicznie". Nie powinieneś mieć żadnych problemów z ustawieniem dekodera i odbiorem programów telewizji naziemnej. Jeśli dalej będziesz miał problemy, poproś instalatora o pomoc.

0
  • #10 02 Mar 2013 11:57
    GolabStg
    Poziom 8  

No ok, ale musi być antena do telewizji naziemnej (siatka albo pokojowa)?

0
  • #11 02 Mar 2013 12:25
    _cheetah_
    Poziom 37  

Tak, antena musi być podłączona do dekodera. Przy twojej lokalizacji - zewnętrzna. Profile terenu są niezłe, powinna wystarczyć zewnętrzna pasywna (bez wzmacniacza), chyba, że twoja lokalizacja jest trudna.

Kierunki na nadajniki

Warto sprawdzić, czy w kablówce nie ma mux-ów DVB-T, bo część kablówek je nadaje. Chyba, że masz gniazdo AIZ (AZART) - wtedy trzeba się dowiedzieć w administracji budynku.

0
  • #12 29 Maj 2014 19:07
    GolabStg
    Poziom 8  

Witam po długim czasie. Niestety podejmowałem próby podłączenia telewizji kablowej w bloku pod dekoder, ale nie było żadnego efektu (brak kanałów mimo wyszukiwania). TRUDNO... Ale dzięki za chęć pomocy.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo