Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung R530 - Brak podświetlenia matrycy

wonsu33 17 Lut 2013 19:35 1884 4
  • #1 17 Lut 2013 19:35
    wonsu33
    Poziom 2  

Witam od jakiegoś czasu miałem problem z odczepieniem się zawiasu od obudowy matrycy pęknięty metalowy fragment który łaczy zawias z metalowa framugą matrycy,no i doigrałem się wkońcu dzisiaj przy właczaniu filmu i podłaczeniu do tv poprzez hdmi gdy zamykałem klape zrobiło się spięcie poleciała iskra gdyż metlaowy zawias dotknał (wszedł w okolice pomiedzy matrycą a klapa) poleciał mały dymek z okolicy klawiszy "TAB" a "tylda" szybko odłaczyłem zasilanie poczym wyłaczyłem komputer.Teraz po właczeniu komputera podświetla się ekran na sekunde poczym gaśnie, co prawda widoczność na ekranie jest dobra aktualnie piszę post z tego laptopa ale jest dosyć ciemno brak podświetlenia matrycy, dodam że przy podłaczeniu laptopa poprzez HDMI do Telewizora jest wszystko ok wyrazisty ekran na telewizorze

Model Samsung R530

Co może być wadą ew co trzeba by było wymienić jaki byłby koszt naprawy tego w serwisie??

0 4
  • Pomocny post
    #2 17 Lut 2013 19:39
    boro1234567
    Spec od komputerów

Do wymiany taśma i naprawa układu zasilania na płycie.
    Koszt można określić po wykonaniu diagnozy, pomiarów.

0
  • #3 17 Lut 2013 19:50
    wonsu33
    Poziom 2  

Podejde na dniach z tym do serwisu i zobaczymy na ile sobie to wycenią rozumiem że w tym wypadku powinno obejść się bez wymiany całej matrycy??

0
  • Pomocny post
    #4 17 Lut 2013 20:00
    boro1234567
    Spec od komputerów

wonsu33 napisał:
    Podejde na dniach z tym do serwisu i zobaczymy na ile sobie to wycenią rozumiem że w tym wypadku powinno obejść się bez wymiany całej matrycy??

Matryca nie powinna ucierpieć.

0
  • #5 17 Lut 2013 20:08
    wonsu33
    Poziom 2  

Dziękuje i Pozdrawiam

0