Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Elektromagnetyczny licznik 12VDC z resetem

17 Feb 2013 19:37 1068 4
  • Level 9  
    Witam
    Może, ktoś jest zorientowany, czy mam szanse kupić elektromagnetyczny licznik z cewką 9 do 12 V DC ? Wystarczą nawet dwie cyfry, ale żeby były duże, choć 8 mm.
    Kasowanie najlepiej mechaniczne i elektryczne, ale żeby chociaż jedno było.
    Ma zliczać impulsy dwu-sekundowe pojawiające się co kilkanaście minut.
    W moim przypadku mechaniczny licznik jest lepszy ze względu na lepszą czytelność bez stosowania podświetlenia lub energochłonnego zasilania LED. Poza tym, przy ak małych częstościach i pracy na mrozie jest bardziej pewny niż zasilany bateryjnie -a zasilić z sieci go mocno niewygodnie.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 34  
    Witam.
    Miałem ostatnio podobną potrzebę - maszyna (mechaniczna) na polu (lub jak ktoś woli na dworze), tylko silnik 3 faz. Zastosowałem LCY 900-C http://www.jmtcontrol.pl/images/pdfy/Selec/op_lxc900_lt920_op213-v05.pdf . Duży wyświetlacz LCD, własne zasilanie wewnętrzne (bateria 5 lat). Wprawdzie w instrukcji piszą, że temperatura pracy od 0-20°C, ale chodzi tu tylko o to, że LCD trochę bledną przy niskich temperaturach. U człowieka już się stestowal od -12°C - mówi, że patrzy pod odpowiednim kontem i nie ma problemu.
    Można go kupić na znanym portalu - 90zł.
  • Level 9  
    Problem licznika nie rozwiązany. Chwilowo jest mniej pilny, jednak z końcem lata trzeba będzie coś postanowić. Niestety, niezbyt chcą przystać na LCD, bo miejsce jest mocno zacienione i do LCD trzeba z latarką chodzić.
    Ale już wiem, że dużego mechanicznego łatwo nie znajdę i wydaje mi się, że problem muszę uznać za zamknięty na forum. Dziękuję za uwagę, szczególnie KMal
  • Level 9  
    Tak się złożyło, że problem przejął inny elektryk (zamontował licznik z małymi cyframi).
    Dziękuję, za uwagę i czas.