Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brama widząc przeszkodę zamyka się

17 Feb 2013 19:55 1377 7
 • #1
  User removed account
  User removed account  
 • #2
  pioart
  Level 38  
  Nie jestem specjalistą w tym temacie, choć parę bram /przypadkowo/ uruchamiałem.
  Jeśli chcesz uzyskać jakąkolwiek pomoc, to musisz się troszkę bardziej wysilić, bo z tego opisu nie wynika nić. Jaki model napędu , czy usterka się pojawiła, czy coś przy montażu spaprałeś i nie wiesz co.
 • #3
  anet870
  Level 26  
  Sprawdź połączenie fotokomórek na słupkach , w centrali i czy brama pracuje z programu ustawionego bo może praowac w trybie bez fotokomórek
 • #4
  notify
  Level 9  
  Mnie kiedyś również zdarzyło się, że brama po burzy zaczęła zamykać się na widok przeszkody.
  Okazało się, że w tym typie bramy ustawia się w parametrach, czy brama otwiera się w prawo, czy w lewo.
  Fizycznie brama została zbudowana tak, że wymagała ustawienia tego parametru przeciwnie niż nadana w fabryce wartość domyślna. Instalator oczywiście zmienił ten parametr na wartość właściwą w naszej sytuacji i brama działała dobrze aż do burzy, ale wyładowania sprawiły iż nieoczekiwanie wróciły fabryczne ustawienie tego parametru.
  Wystarczyło, ponownie ustawiłem ten parametr na przeciwny i brama zaczęła działać dobrze. Może u Ciebie również przestawił się tego rodzaju parametr.
 • #5
  olcik9981
  Level 12  
  Jeżeli Nice Robus przestaw przełącznik , jak Robo lub Faac czy inne obróć wtyczkę silnika i krańcówek o 180 stopni.
 • #6
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Akurat w Faacach (tych najpopularniejszych 740/741) sposób ustawienia silnika (po lewej czy po prawej od bramy) czyli właśnie kierunek obrotów zmieniasz w menu, a na dodatek przy magnetycznych krańcówkach to ostatnio w kółko mi się zdarza, że działaja na odwrót (tzn zamienione symbole na magnesikach) - czyli trzeba trochę pokombinować.
  To zachowanie masz od początku ?
  PS. Najprostsze sprawdzenie prawidłowości kierunku silnika: po odcięciu prądu i ponownym włączeniu pierwszy ruch każdej bramy to zawsze otwarcie - jak masz inaczej - rób tak jak pisał olcik (zmiana kierunku obrotów silnika przez zamianę kabli to ostateczność - sprawdź czy napęd nie ma innych w/w możliwości)
 • #7
  User removed account
  User removed account  
 • #8
  User removed account
  User removed account