Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens DE 1821415 - Nie włącza się.

17 Lut 2013 20:13 4371 5
  • Poziom 1  
    Zakupiłem przepływowy ogrzewacz wody, Siemens DE 1821415. Ogrzewacz został podłączony do sieci wodociągowej i elektrycznej przez instalatora.
    Niestety nie udało mu się go uruchomić. Ciągle miga dioda, nawet gdy nie używam wody. Jest to szybkie miganie. Według instrukcji jeśli dioda LED:
    -miga szybko 4/s to ustawiona temperatura nie jest osiągalna (za duży przepływ w stosunku do mocy przyłączeniowej),
    -miga powoli (1/s) to urządzenie grzeje,
    -dioda LED jest wyłączona to urządzenie jest wyłączone ( nie wiem tylko czy jest wtedy odłączone od sieci energetycznej czy nie jest pobierana ciepła woda, mało precyzyjna jest ta instrukcja)

Regulacja nie przyniosła skutku. Ogrzewacz był ustawiony na 18 kw jak i na 21 kw. W żadnym przypadku nie uruchomił się. Po odkręceniu kurka z ciepłą wodą, leci ona z szybkością 2,7 - 3,5 l/min. Według danych producenta uruchomienie powinno nastąpić już przy 2,5 l/min, lecz tak się nie dzieje. Proszę o jakieś sugestie, porady.
  • Poziom 30  
    Zastosuj się do rozdziału VI instrukcji Pierwsze uruchomienie.
  • Poziom 1  
    Ja mam ten sam problem robię wszystko jak w instrukcji a on dalej się nie załącza. Dioda miga szybko i nic się nie dzieje.
  • Poziom 9  
    Witam
    Od 3 dni mam to samo. Przepływowy podgrzewacz używałem przez 3 lata. Miał zaletę ze szybko grzał i bardzo mocno. Wada ze czasem się nie załączał. Puściło się kurek na makasa i nic . Trzeba było po 10 razy zakręcać i odkręcać az zatrybił. Zdarzało się tak raz na tydzień. Od 3 dni jest już to o tyle uciążliwe ze teraz nie chce się włączać praktycznie wcale. Wczoraj chyba dopiero za 40 razem odpalił. Potem znów działał az do dłuższej przerwy. Dziś rozkręciłem wszystko no i wszystkie sitka wyczyściłem ale były w miarę czyste. Usunąłem nawet te okrągłe gumowe siteczko które jest w filtrze na zasilaniu.
    Niestety objaw jak u kolegów wyżej. Po włączeniu go do sieci szybko miga dioda ( ze niby zbyt duzy przepływ – tylko jak do jasnej cholery może być duzy przepływ skoro nic jeszcze nie odkręciłem ;/ )
    Dioda gaśnie dopiero po wyłączeniu zasilania co jest logiczne ale w instrukcji napisano to tak jakby miała się nie świecić gdy nie grzeje.
    Nie mam sił już a nie chce mi się grzać wody z pieca CO
    Ma ktoś na to patent ? Może szwankuje to zabezpieczenie od wykrywania bąbelków co wyłącza termostat w momencie ich wykrycia ?
  • Poziom 1  
    Witam,

Wiem, że temat sprzed dwóch lat, ale mam w tej chwili ten sam problem z podgrzewaczem Siemens.
    Czy udało Ci się to w końcu rozwiązać?
  • Poziom 9  
    Jakiś zbieg okoliczności ;/
    Bo mi dziś ten problem znów wystąpił. Stało się tak po jednodniowym wyłączeniu przepływowego i przełączenie na bojler podgrzewany piecem Eko ( musiałem wysuszyć piec )
    Po włączeniu podgrzewacza znów się nie włączał. W sumie zrobiłem to co zawsze trochę chaotycznie ale znów działa. Problem to czujnik który nie będzie podgrzewac wody dopóki instalacja nie będzie odpowietrzona. Jest to zabezpieczenie by nie spalić przepływowego. Należy wtedy sporo odpuścić zimnej wody potem przełączyć na ciepła ( nie wyłączając wody ) i podkręcić temp na maxa najlepiej odkręcić jeszcze gdzieś wodę. Często w moim podgrzewaczu szwankuje a może tak powinno być elektroniczny system wykrywania przepływu cieczy. Niby powinien zacząć grzać przy małym już strumieniu ale u mnie czasem nawet średni przepływ wody go nie włącza.
    Kolejna rzecz którą zrobiłem to wyłączyłem go z prądu i przeczyściłem wszystkie złączki i kolektorki włącznie z czujnikiem na miedzianej rurce który jest przypięty klamra na przewodzącej paście.
    Na razie działa