Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prędkość TP - Jaka prędkość pójdzie na linii.

qweasdzxc95 17 Lut 2013 21:32 921 4
  • #1 17 Lut 2013 21:32
    qweasdzxc95
    Poziom 6  

Siemano!
    Mam problem. Mam internet 2Mb i nie zadowala mnie on. Słyszałem, że są problemy z TP jeżeli ma się większą prędkość, ale jak trochę poszperałem, zobaczyłem, że i większe prędkości bezproblemowo chodzą, ale to zależy od jakości linii.
    A więc konkrety.
    JAKA PRĘDKOŚĆ INTERNETU Z TP NAJLEPIEJ PASOWAŁABY DO MOJEGO ŁĄCZA!

Status linii ADSL Podniesiony
    Standard ADSL G992_5_A
    Szybkość wysyłania 312 Kb/s (Intlv[LP0])
    Szybkość pobierania 2488 Kb/s (Intlv[LP0])
    Tłumienie Bliski koniec: 40.6 (dB)
    Odległy koniec: 24.8 (dB)
    Sygnał/Szum Bliski koniec: 25 (dB)
    Odległy koniec: 24 (dB)
    Liczba błędnych pakietów 20
    Firmware 0xe15080a
    Błędne sek. w okresie 15 min 0
    Błędy CRC 6
    Błędne sek. w okresie 1 dnia 0

Interesuje mnie minimum 6Mb, ale jak pójdzie więcej to będę zadowolony. I jeszcze jedno. Ten standard adsl zmienia się wraz z nowym liveboxem czy coś takiego, czy on jest stały i nie da się go zmienić?

0 4
  • #2 17 Lut 2013 22:08
    ajanek9
    Poziom 28  

Już nie ma opcji pośrednich 2 czy 6 Mb/s. Teraz jest opcja "do" 10 Mb/s. Usługa pracuje w widełkach od 1 do 10 Mb/s i praktycznie od uruchomienia ustawiona jest na maksymalnym poziomie. Do 10 dni trwa okres stabilizacji, w tym czasie automat dopasowuje i ustawia maksymalną stabilną opcję dla twojej linii na odpowiednim poziomie. Wg. tłumienia ze starych norm pełna opcja 6 Mb/s powinna pracować do 41 dB, więc jest szansa na niezłą prędkość. Reszta w tzw. rękach automatu.

0
  • #3 18 Lut 2013 16:32
    qweasdzxc95
    Poziom 6  

Czyli jest możliwość, że jak wezmę neta z TP 10Mb/s to ruszy prędkość 1Mb/s przy pobieraniu, a może nawet więcej tak? Bo nie ogarniam kumpel ma neta 5Mb tam osiedlówkę i pobiera mu z prędkością nawet 1,5Mb/s. Więc jest taka szansa, że ruszy z dużą prędkością?

0
  • #4 19 Lut 2013 19:34
    qweasdzxc95
    Poziom 6  

@refresh

0
  • #5 20 Lut 2013 15:00
    terrade
    Poziom 36  

qweasdzxc95 napisał:
    Czyli jest możliwość, że jak wezmę neta z TP 10Mb/s to ruszy prędkość 1Mb/s przy pobieraniu, a może nawet więcej tak?
    Tak. Jest szansa, że jak wyjdziesz na ulicę to Cię rozjedzie samochód albo ktoś napadnie, a jednak wychodzisz, czemu? Bo szanse nie są zbyt duże. Tu tak samo są szanse na 1 Mb/s, ale czemu zakładać tak drastycznie czarny scenariusz? Żeby szanse były duże to już obecnie:
    -rwałoby synchronizację kilka razy na godzinę
    -szumy i trzaski w telefonie
    -synchronizacja 1536 od DLM-u.
    A skoro się nie skarżysz to nie widzę powodu czarnowidztwa.

qweasdzxc95 napisał:
    Więc jest taka szansa, że ruszy z dużą prędkością?
    Tak, kwestia jest co będzie potem. Na początku będzie pewnie 6-8 Mb/s, ale potem do akcji ruszy DLM i "ustabilizuje linię", ciężko typować jak nisko, bo się nie skarżysz, a błędów jest mało (wstępnie typuję 7456 lub 6144 lub 5120).

0