Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gniazdo USB na przodzie obudowy nie działa

17 Lut 2013 21:47 3834 12
  • Poziom 12  
    Otóż mam taki problem, że posiadam z przodu komputera dwa gniazda USB jedno działa bez zarzutów, lecz drugie już nie. Do tego zauważyłem, że gniazdo z tyłu przerywa mi. Wywnioskowałem to tym, że miałem podłączaną myszkę pod to gniazdo i zaczęła mi przerywać. Najpierw myślałem, że to problem myszki, lecz zamieniłem gniazda z klawiaturą i teraz zacina się klawiatura. Czasem sama się odwiesza, a czasem trzeba odłączyć i ponownie podłączyć. Wie ktoś w czym tkwi problem
  • Poziom 23  
    Pełna Specyfikacja Zestawu komputerowego + model i moc zasilacza.

Front USB nagle przestało działać samo z siebie ? Wcześniej działało poprawnie ?

Sprawdź Płytę główną pod kątem uszkodzonych spuchniętych kondensatorów oraz Zasilacz.
  • Poziom 28  
    Dociśnij/sprawdź przewody łączace frontowe usb z płytą.
  • Poziom 2  
    Zamień wtyczki na płycie głównej i zobacz czy problem "przeniesie się" na drugie gniazdo, całkowicie ustąpi, czy pozostanie. Wyeliminujesz uszkodzenie gniazda z kablem. Jeżeli to gniazdo z kablem, to pozostanie wymienić. Jeżeli problem się "przeniesie" na drugie, to raczej wina płyty głównej.
  • Poziom 12  
    Grigori310891 napisał:
    Pełna Specyfikacja Zestawu komputerowego + model i moc zasilacza.

Front USB nagle przestało działać samo z siebie ? Wcześniej działało poprawnie ?

Sprawdź Płytę główną pod kątem uszkodzonych spuchniętych kondensatorów oraz Zasilacz.

Załączam pełną specyfikacje.
    Jak każdy nowy komputer wszytko działało bez zarzutów. Po pewnym czasie użytkowania przestał działać jeden przedni PORT. Kondensatory w normie, a zasilać nie dawno kupowałem, więc wątpię,żeby był uszkodzony.
    simon1m napisał:
    Dociśnij/sprawdź przewody łączace frontowe usb z płytą.

Docisnąłem i wszytko jest w porządku. Brak jakichkolwiek przerwań przewodu.
    Ja-Ger napisał:
    Zamień wtyczki na płycie głównej i zobacz czy problem "przeniesie się" na drugie gniazdo, całkowicie ustąpi, czy pozostanie. Wyeliminujesz uszkodzenie gniazda z kablem. Jeżeli to gniazdo z kablem, to pozostanie wymienić. Jeżeli problem się "przeniesie" na drugie, to raczej wina płyty głównej.

Jeżeli chodzi o przedni panel jest tylko jedna wtyczka, więc nie mam możliwości zamienienia.
  • Poziom 23  
    Nie mogę sprawdzić manuala od płyty głównej coś strona się nie ładuje ale ja mam tak że od każdego gniazda usb mam osobną wtyczkę, więc prawdopodobnie też masz dwie (bo masz dwa wejscia USB z przodu) A na Tym nie poprawnie działającym z przodu myszka chociaż świeci, jest zasilanie ?
  • Poziom 39  
    Twoja płyta gł. ma 2 wewnętrzne gniazda USB (możliwość wyprowadzenia 4 złącz USB): F_USB1 oraz F_USB2.
    Przepnij wtyczkę/i USB do drugiego gniazda i sprawdź efekt.

Edit.
    Cytat:
    Jeżeli chodzi o przedni panel jest tylko jedna wtyczka, więc nie mam możliwości zamienienia.

Jeśli możesz, to załącz na forum zdjęcie tej wtyczki USB.
  • Poziom 12  
    perlit napisał:
    Twoja płyta gł. ma 2 wewnętrzne gniazda USB (możliwość wyprowadzenia 4 złącz USB): F_USB1 oraz F_USB2.
    Przepnij wtyczkę/i USB do drugiego gniazda i sprawdź efekt.

Edit.
    Cytat:

Jeśli możesz, to załącz na forum zdjęcie tej wtyczki USB.

Panel Przedni od USB miałem podłączony pod F_USB1, który wykorzystywał wszystkie bolce, a pod F_USB2 slot kart pamięci, który wykorzystuje tylko połowę. Gdy zamieniaj je to USB działa bez zarzutów. A slot kart działa tylko na górnym rzędzie portu F_USB1
  • Poziom 39  
    Prawdopodobnie masz uszkodzenie w obwodzie gniazda F_USB1.
    Jeśli czujesz się na siłach, to zmierz napięcie między pinem 1 i 7 w tym gnieździe. Powinno wynosić 5V.

• Poziom 12  
    perlit napisał:
    Prawdopodobnie masz uszkodzenie w obwodzie gniazda F_USB1.
    Jeśli czujesz się na siłach, to zmierz napięcie między pinem 1 i 7 w tym gnieździe. Powinno wynosić 5V.

Wynosi 5,14 V
  • Poziom 11  
    Ja miałem to samo na płycie Gigabyte m61p-s3. Z upływem czasu przestawały działać kolejne gniazda. Na dzień dzisiejszy z tyłu nie działają dwa, z przodu na jednym F_USB chyba dwa, na drugim F_USB jedno, na trzecim jest ok. U mnie efekt jest taki że system nie może rozpoznać urządzenia albo wyświetla że "to urządzenie może działać szybciej". Dziwne bo PatiSo1992 ma podobny model płyty głównej :P
  • Poziom 15  
    Podaj model zasilacza lub cyknij fotkę tabliczki znamionowej.
  • Poziom 12  
    albi444 napisał:
    Podaj model zasilacza lub cyknij fotkę tabliczki znamionowej.

Tagan TG430-U15