Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV 50" z WiFi LED/PLASMA/LCD

17 Lut 2013 22:32 3627 22
  • Poziom 7  
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? cale pomieszczenie 30m+
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ~5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Wprost.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Bez różnicy.
    6. Jak słońce świeci w pokoju? W stronę telewizora, jednak sięga go tylko rano.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Sony ~30"
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 50", Wi-Fi, funkcja smarton jako pilot,
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Antena, komputer.
    10 .Jakie urządzenia? laptop, PC, USB
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-5h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Matowa, ewentualnie błyszcząca.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? "okazjonalnie", acz nieobowiązkowo.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
    16. Preferencje co do marki? Brak.
    17. Preferencje co do wielkości? 50"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Zbyt duży wybór, 3D.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Zależy kto używa;)
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? >3.000
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne- Nie.

Powoli szykuję się do zakupu nowego telewizora. Przede wszystkim chcę 50", powiedzmy, że takiej wielkości mi pasuje. Dwa, musi mieć przynajmniej! Wi-Fi, dalej, przydatna będzie funkcja smarton jako pilot. nie wiem czy LED czy PLASMA czy LCD. Z tego co sam się orientuję, LED jest najoszczędniejszy.

Osobiście nastawiłem się na LED. Moja wiedza skromna stąd prośba o pomoc.

Na razie wziąłem pod uwagę:
    SAMSUNG UE50ES5500
    LG 50PM4700
  • Poziom 7  
    Ok, ktoś inny powie "czekaj do końca roku gdy będą promocje...", Twój argument jest dobry jeśli brać pod uwagę to, że po premierze nowych modeli, nieco starsze może nieco potanieją bądź założyłeś, że chce mieć jak najnowszy model, zakładam, że najnowsze nie będą ani tanie ani tym bardziej najtańsze. Ja nie potrzebuję najnowszego modelu, gdyż wszystko to co potrzebuję (patrz pierwszy mój post) myślę, że już teraz można znaleźć teraz.
    Moja wiedza jest przynajmniej skromna, sposobem na jej pogłębianie, pomijając szukanie na własną rękę - gdybyś mi zarzucił, czemu w google nie szukam - jest m.in. post tutaj. Liczę, że dyskusja nie skończy się wyłącznie na naszej polemice i otrzymam(y) szerszy wachlarz możliwości wyboru dopasowanych modeli TV do moich oczekiwań.
  • sprzedawca - konsultant
    Tak czy tak czas działa na Twoją korzyść.
  • Poziom 7  
    Nie wątpię. Jednak chciałbym konkretniejszych rad, sugestii konkokretnych modeli, opinii od użytkowników podobych modeli jak również dokładnie tych wymienionych i tych, które może ktoś zasugeruje.
  • Poziom 7  
    Ten THOMSON wygląda interesująco. Panasonic, stanowczo za drogi. Przeczytałem testy, jednak to THOMSON, długo o tej marce było cicho, póki co boję się go brać, choć jeśli się przyjmie to może zdąrzę go wziąć, przydałyby się opinie użytkowników różnych modeli.
    Dzięki za te sugestie.
    Thomson wraca do gry.
    Modele 50" w nowej szacie graficznej to :
    - Panasonic 50 - w marcu

- Sharp 50 w nowej serii 650 i 750 9 od maja.

- Thomson 50 FU 8000 - za dwa tygodnie
  • Poziom 10  
    I zapewne ceny nie do przyjęcia w stosunku do cen obecnych modeli.
    Ceny właśnie są przygotowane extra.
  • Poziom 10  
    No ale cena Panasonica 47" ET60 na pewno nie będzie poniżej 4tys.
    A aktualnie poniżej 4tys. w tym rozmiarze jest trochę ciekawych propozycji.
  • Poziom 7  
    Ok, to kolejny mały plus dla THOMSONA, ktoś ma doczynienia z jakimś współczesnym THOMSON-em, w segmencie poszukiwanym przeze mnia?
  • Poziom 7  
    Ok, czytałem ten test jak otwierałem wątek.
    Teraz dopiero zauważyłem że moduł Wi-Fi jest dołączany, szkoda, że nie wbudowany, jednak nie można mieć wszystkiego, dobrze że jest przedłużenie, można go gdzieś schować.
    3D nie potrzebuje w ogóle, wręcz nawet nie chcę go mieć w dyspozycji, więc TV bez 3D jak najbardziej mnie interesuje.
    Jeszcze tylko szacowana cena (modelu 50" jeśli [będzie] dostępny)?
    Będzie na dniach nowy model - to się przypomnij proszę.
  • Poziom 7  
    Coś zmieniło się w poruszanej kwestii?
  • Poziom 7  
    Będą wyższe/niższe/kolejne modele? Jeśli tak, to kiedy?
    Nie wiem co ma w środku, ale czy moduł Wi-Fi jest już wbudowany? Jaka czerń, dynamika obrazu, płynność, skalowanie, jak się sprawdza po podłączeniu do komputera w grach?
    Zużycie prądu po etykietce widać, że bardzo przyzwoite.

Jaka cena?
    Moduł ma w komplecie
    Cena za 55" nie całe 5000 zł .
    Czerń nie powalająca- ale jak na klasę bardzo dobra i równie podświetlenie matrycy.
    Blokady szumów ma lepsze niż Sony HX 955
    Ma input Lag 50 ms - a więc w dolnej granicy .
    Modele wchodzą na dniach. Ten jest już dostępny.
  • Poziom 7  
    Jako, że miałeś doczynienia z Thomson-ami, proszę Cię o w miarę obiektywne porównanie tych modeli, mi zaprezentowałeś czyli Thomson 39fu6663 i Thomson 47fu8765.

Ogólnie Thomson jako marka zrobił na mnie pozytywne wrażenie, podejrzewam, że te serie będą silną bronią Thomsona. Jednakże chciałbym od Ciebie dostać więcej szczegółów.
    To jest naprawdę duża zmiana i to pod każdym względem.
    Design, nowe procesory, nowe wyposażenie, zupełnie inna płynność i skalowanie . Nawet podświetlenie matrycy jest inne.