Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Technicolor TC7200 - UPC - konfiguracja

ucy74 17 Feb 2013 23:12 55185 30
    ucy74
    Level 20  
    Przesiadłem się ostatnio z Neostrady na UPC i stąd parę pytań.

1. Urządzenie jest widoczne pod adresem 192.168.0.1 - czyli działa jako router. Co dawałoby podłączenie jako modem (poza adresem 192.168.100.1 w wewnętrznej sieci)? Router/AP mam własny, podpięty jako dodatkowe urządzenie.

2. W zakładkach widzę, że jest dostępna konfiguracja AP WiFi - mimo, że nie opłacam tej usługi. Jest ona udostępniana przez operatora - widoczna/włączana/zarządzana zdalnie z poziomu UPC?

3. Czy modem jest dostępny/konfigurowalny "z zewnątrz" - przez przydzielony, dynamiczny adres IP?

4. Prędkość łącza to średnio 1/5 deklarowanej prędkości download'u - taki jest standard?
    User removed account
    Level 1  
    ucy74
    Level 20  
    Hmmm,

Z tego co widzę dziś rano - download mam w rejonach 0,7Mbps - wobec deklarowanych 30Mbps. Czyli 1/10.
    Tu Neostrada była bardziej wiarygodna - zadeklarowane miałem 10Mbps i było zwykle koło 1/2...

Z tego co rozumiem, to urządzenie faktycznie jest posiadane/zarządzane/kontrolowane/administrowane przez UPC. Czyli nie bardzo mam co na nim ustawiać parametry czy je konfigurować.
    User removed account
    Level 1  
    ucy74
    Level 20  
    Urządzenie Technicolor ma dla mnie mankament taki, że nie obsługuje usług typu DynDNS. Nie ma jak przekierować połączeń na urządzenie w wewnętrznej sieci, a IP w UPC jest dynamiczne.

Czy UPC oferuje modemy, które mają możliwość ustawienia DynDNS?
    User removed account
    Level 1  
    ucy74
    Level 20  
    jurek.adam wrote:
    Routery także...
    Tyle, że router nie jest mi potrzebny - mam własny router z AP WiFi. Powinien mi wystarczyć sam modem, bo za router z WiFi trzeba UPC płacic co miesiąc...
    User removed account
    Level 1  
    ucy74
    Level 20  
    Testowałem połączenie przez router/switch AP WiFi G - jest ułamek deklarowanego transferu - download czasem 512kbps, czasem dwukrotnie więcej.

Po kablu transfer mam taki jak zadeklarowane prędkości - down 30Mbps, up 3Mbps.

Przejście przez WiFi tak bardzo obcina przepustowość łącza?
    User removed account
    Level 1  
    ucy74
    Level 20  
    Quote:
    Na G masz szansę na ~20 Mb/s, ale w dobrych warunkach.
    Prędkość testowałem na WRT54GR i na WRT120N.
    Połączenie WiFi przez AP ustawiony jako router i jako switch.

Sygnał mam na poziomie -71dBm.

WTF?
    User removed account
    Level 1  
    ucy74
    Level 20  
    Quote:
    To nie kabel, gdzie wystarczy tylko spiąć i już jest dobrze.
    Ja przeciez nie stawiam tej sieci na puszczy, od podstaw. Zmienilem tylko ISP, karty, AP, szum, tlok w powietrzu, przeszkody, etc. - to jest nie zmienione. Poprzedno dzialalo OK, ale chcialem wiekszej predkosci...
    User removed account
    Level 1  
    slawek55
    Level 23  
    Zastanawiam się czy ten modem TC7200 ma możliwość sprawdzenia poziomu sygnału odbieranego i wysyłanego po kablu RG6? do operatora?
    User removed account
    Level 1  
    slawek55
    Level 23  
    Może to pytanie wyda się Tobie dziwne ale mam go podłączonego do sieci a jeszcze komputera nie podpoiłem. Jak to sprawdzić, czy prze kabel i adres IP 192.168.1.1 czy jakiś inny adres?
    slawek55
    Level 23  
    Sorka instrukcja nie podaje możliwości sprawdzenia mocy sygnału z sieci UPC.
    Mnie chodzi o pomiary na koncentryku. Teraz patrze na swój Cisco i on posiada podgląd parametrów.
    User removed account
    Level 1  
    slawek55
    Level 23  
    Ale zrozum e ten opis dotyczy wifi, a mnie o to chodzi, tylko o moc do operatora po koncentryku.
    User removed account
    Level 1  
    slawek55
    Level 23  
    To dlaczego tam są wypisane kanały? Powinien być jeden parametr.
    User removed account
    Level 1  
    slawek55
    Level 23  
    Bo chcę porównać jak zmienią się moce po dodaniu zwrotnicy. muszę wydzielić sygnał analogowy na TV.
    To czy umiem czy nie możesz sobie oceniać jak chcesz, pierwszy raz widzę ten modem i to przez instrukcję więc po co te uszczypliwości.
    User removed account
    Level 1  
    slawek55
    Level 23  
    OK wielkie dzięki. może po prostu z mojego routera przeniosłem sobie jakieś wyobrażenie że to moce wifi.
    A tak w ogóle to moja wina bo nawet nie doczytałem do końca zę tam jest napisane iż dotyczy to modemu kablowego.
    Zwracam wielki szacunek.
    mac2222
    Level 2  
    Witam , czy w takim urządzeniu i przy Internecie UPC mozna zmienić IP ? Jestem amatorem jesli chodzi o takie rzeczy wiec prosilbym o prosty sposob o ile taki jest :) Z góry dziękuje i pozdrawiam
    slawek55
    Level 23  
    Sam nie zmienisz bo to UPC przydziela IP więc jak chcesz zmienić to tylko do nich
    VeritasNatalin
    Level 1  
    Witam serdecznie. Mam pytanie odnośnie portów UPNP.
    Wszystko dotyczy klienta plików torrent Bitcomet. W programie pokazuje mi się informacja, iż port nasłuchiwania jest zablokowany, przez co prędkość pobierania plików będzie niska. Posiadam modem Technicolor TC7200 a dostawca to UPC.
    Jakiś czas temu moim dostawcą była Vectra, miałem modem bez wi-fi i, jedynie z jednym wyjściem ethernet natomiast port nasłuchiwania był odblokowany.
    Przez moje ręce przewinęło się mnóstwo modemów, routerów itp. i zawsze jest ten sam problem, porty w Bitcomecie. Jest ktoś w stanie mi pomóc?
    Dodam też, jakie czynności podpowiada mi klient plików torrent w celu rozwiązania mojego problemu: "Sprawdź swojego firewalla oraz konfigurację NAT router" oczywiście nie mam zielonego pojęcia co to znaczy.
    Próbowałem po swojemu, próbowałem z wujkiem google ale nic mi to nie pomogło.
    Przypominam, iż modem Cisco Vectry bez wi-fi nie miał żadnych problemów, jako jedyny nie blokował portów tak więc problem nie leży raczej po stronie komputera?

Za wszelką pomoc z góry dziękuję.