Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

46-50 cali telewizor lcd-led 2500-3200 zł

tobiatowski 17 Lut 2013 23:49 6879 14
  • #1 17 Lut 2013 23:49
    tobiatowski
    Poziom 13  

Witam,
    Bardzo prosze o porade, który według was jest najlepszy telewizor do podanych ponizej parametrow i ceny na dzien dzisiejszy

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    duzy salon 16 m2,
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    około 4M
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    zazwyczaj 1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    na wprost i troszke bokiem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    STAĆ ale w przyszlosci moze wisiec, chyba ze bedzie o dobrych parametrach i tylko i wylacznie moze wisiec to niech taki bedzie.
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    PO prawej stronie tv, odwrocony tv na wejscie do salony, wiec promienie nie padaja prosto na tv
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    Stary rupiec 20 paro calowy
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    - WIFI (ale nie musi byc jesli cena bedzie zbyt duza)
    - Przeglądarke internetowa (chyba ze duza roznica bedzie cenowa)
    - USB z możliwościa odczytu filmow avi itp
    - odczyt muzyki z mp3 pendrive oraz zdjec jpg
    - tuner dvbt abym nie musial kupowac tunera w przyszlosci tylko aby mial wbudowany
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    satelitarny polsat i DVBT niedlugo
    10 .Jakie urządzenia?
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    3-5
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    Raczeju mat ze względu na ośwetlenie pokoju
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    Różnie, muzyka, wiadomosci, filmy
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    Tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    NIe
    16. Preferencje co do marki?
    LG SAMSUNG i inne aby byl najlepszy co do ceny i parametrow na dzien dzisiejszy
    17. Preferencje co do wielkości?
    46, 50
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    Cena
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    2500-3200 zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    Nie potrzebuej 3D jest on zbedny, ale nie pogardze jesli bedzie.

• #3 18 Lut 2013 09:41
    Arti1990
    Poziom 2  

Uważam, że z wyżej wymienionych najrozsądniejszym wyborem będzie Philips. Posiada on wiele urozmaiceń, których nie znajdziemy w innych markach np. Ambilight - optyczne poszerzanie ekranu za pomocą zamontowanych po bokach diod. Plusem jest również cena - za 3000 kupimy już Philipsa smartTV 46 cali, z odświeżaniem 400 Hz, WiFi, możliwością nagrywania programów na USB i wieloma, wieloma innymi bajerami. Sam jestem posiadaczem 46PFL5007K i jestem z niego bardzo zadowolny. Poza tym prezentuje się bardzo elegancko, smukła metaliczna obudowa wygląda ładniej od zwykłych, plastikowych "pudełek".

Pozdrawiam!

• #4 18 Lut 2013 10:57
    tobiatowski
    Poziom 13  

Zastanawiam się właśnie nad Sharpem, philipsem oraz samsungiem.
    Z tego co wiem tzn czytalem to w philipsie jest jakis problem z wifi wbudowanym bardzo dolno chodzi?

Mam jeszcze pytanie co do Adaptery Wi-Fi
    Jaki według was jest dobry który będzie nadawał się do Sharpa czy samsunga bo z tego co widze nie ma go w standardzie, chyba tylko port lan jest w standardzie.

• #5 18 Lut 2013 11:37
    Arti1990
    Poziom 2  

Tzn. w Philipsach w serii 5 i wyżej łączymy się z netem przez WiFi. Ja sam mam model 40PFL5007K i akcje typu IPLA, czy TVN Player chodzą bez zarzutu, nie zdarzyło mi się, żeby net nie wyrabiał, nic się nie zacina.
    A jeżeli chodzi o adaptery to każdy powinien pasować, bez różnicy jaką markę mamy (jak z ładowarkami do telefonów).

• #6 19 Lut 2013 12:52
    tobiatowski
    Poziom 13  

Nie mogę się zdecydować który z tych modeli wybrać
    Sharp 46 le 540

Samsung 46es5500

Philips 46PFL 5007

Który będzie w najlepszej konfiguracji tych modeli?

• #7 19 Lut 2013 13:18
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #8 19 Lut 2013 13:53
    Arti1990
    Poziom 2  

Ja jednak dalej będę szedł w zaparte z Philipsem :) W końcu są to telewizory produkowane w Polsce, a Philips jako nie liczna firma z branży elektroniki wywodzi się z Europy. Poza tym są one banalnie proste w obsłudze, oprogramowanie działa bez zarzutu, wiele ciekawych i pomocnych apek. Polecam!

• #9 19 Lut 2013 15:00
    tobiatowski
    Poziom 13  

@LOCOLOCO
    Napisalem na PW

Znalazlem taki komentarz:

Telewizor Sharp 46le540 kupilem w MM na ich styczniowej wyprzedazy ale zdazylem go juz zwrocic. Dlaczego?
    - bardzo slaby obraz telewizji SD objawiajacy sie efektem jakby ogladania przez mgle.
    - matryca wydaje sie nie nadazac z odswiezaniem. Na pewno ten efekt ma jakies fachowe okreslenie: np. aktor poruszy energicznie glowa i widac jakby fazy tego ruchu. Najbardziej widoczne bylo to przy scenach z ciemnym tlem i wygladalo to paskudnie (pamietam podobny efekt na plazmie samsunga (jeszcze hd ready) jakies 7 lat temu.
    - straszne artefakty, szczegolnie przy krawedziach (nawet przy ustawieniu wyostrzenia na minimum) - dobrze to bylo widac przy jakimkolwiek logo telewizji.
    - drugi plan troche jak duze piksele potraktowane rozmyciem. Ne potrafie tego opisac, takiego potworka trzeba zobaczyc na wlasne oczy aby zrozumiec o co chodzi.

Jesli chodzi o kanaly w HD to wygladalo to duzo lepiej aczkolwiek tez czasami bylo widac efekt "sledzenia" (problem z odswiezaniem?). Natomiast mimo wszystko HD wygladalo ok.

Z innych ciekawostek:
    - sharp 46le540 nie nalezy do demonow predkosci. Od nacisniecia przycisku wlaczania do uruchomienia telewizora mija 28 sekund.
    - funkcje smart tv jak dla mnie ok (potrzebowale tylko youtube'a) ale nawigacja po menu smart tv bardzo wolna
    - nie nadazal z odtwarzanie filmow HD na youtube (nie wiem czy wina tv czy mojego lacza)

Na plus zasluguja kolory (dzisiaj kupilem telewizor innej marki, w ktorym nie potrafie ustawic tak fajnych kolorow jak w sharpie) oraz matowa matryca (nie wiem czemu jest obecnie moda na robienie swiecacych i odbijajacych matryc).

Wszystko co opisalem powyzej dzialo sie na najnowszym sofcie ze stycznia.

Zalety

Ladne kolory
    Cienki
    Matowa matryca

Wady

Niska jakosc programow SD
    Bardzo wolne uruchamianie sie telewizora (28 sekund od wlaczenia do pojawienia sie obrazu

I sam nie wiem juz ech...

• #10 19 Lut 2013 15:26
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Znam te wpisy oczywiście.
    Większość ludzi z którymi rozmawiam nigdy nie korzystała z kalibracji, ba nawet z dobrych podpowiedzi ustawień, wiec naprawdę nie ma się czemu dziwić.
    Znam ten telewizor i Philipsa również - mam je obok siebie.
    Programy SD nawet z DVB-t grają extra.
    Oczywiście może się zdarzyć ze ktoś ma słaby bitrate. To z kija nawet najlepszy system nie zagra...

• #11 19 Lut 2013 15:46
    amoorek
    Poziom 9  

Wg Ciebie każdego LEDa trzeba skalibrować a 99% ludzi tego nie robi, czyli są generalnie skazania na kiepski obraz?

To jaki TV trzeba kupić aby miał ładny obraz bez wymaganej kalibracji ?
    A może po prostu tu jest jak gra w lotto ? jeden już jest od razu fajnie skalibrowany a inny nie i co nam się trafi to będzie stało na stoliku albo wisiało na ścianie ?

Bo jeśli ludzie nawet słyszeli o kalibracji to i tak jej nie zamówią bo szkoda kasy.

• #12 19 Lut 2013 16:00
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie każdy człowiek się nawet myje. Nie każdy musi , choć przyjemne to dla... innych nie jest .
    http://www.avforums.com/home/pictureperfect.html
    http://www.cinematic.pl/wiedza/kalibracja_obrazu.html

Jeśli ktoś lubi dobry obraz to wie co te słowa oznaczają.
    Przymusu nie ma, ze ktoś ma mieć lepszy obraz niż ma.
    W końcu - myć też się nie trzeba....

• #13 19 Lut 2013 16:36
    tobiatowski
    Poziom 13  

Tego sharpa mogę mięć za: 2530,99 w firmie http://najlepsiagdrtv.pl/?zobacz=19723
    nigdy nie kupywalem u nich ale niby opinie maja dobre.
    Ale rowniez znalazlem w agito.pl koszt to 2594
    mowie o cenach za pobraniem kurierem. Różnica 63 zł
    Zalezy mi na dobrej firmie ktora nie robi w przyszłości problemów z gwarancją i dostarczają sprawnie.
    Po nei wiem czy jest tutaj door to door dzwonie do firmy i przyjezdza z sharpa

• #14 19 Lut 2013 17:05
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #15 23 Lut 2013 08:32
    amoorek
    Poziom 9  

@LOCOLOCO Ależ żeś porównał... Ale odpowiedzi na pytanie nie udzieliłeś niestety.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME